...pomysł na wiosenny remont...lecz brak wiedzy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kondisqadrio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:56
Lokalizacja: Lublin\Chełm
Kontakt:

...pomysł na wiosenny remont...lecz brak wiedzy...

Post autor: kondisqadrio » sob kwie 10, 2010 14:25

Witam,

...nowy nabytek oraz przyszła wiosna i wpadłem na pomysł by zajrzeć do silnika...i to jednak był zły pomysł...moim zdaniem tragedia, poprzedni właściciel nic nie dbał... :goof:

....i pomyślałem sobie ze może zorbie remoncik(1.6 ben + gas)...rozrzad już kupiłem, nowe oleje i płyny(za dobrze nie znam się na tym w2sszystkim ale szybko się ucze) :cool:
...i mam jeszcze kasy wiec zastanawiam się co by jeszcze zmienić lub wyremontować??małe rzeczy sam zrobie lecz reszta...;/ nie mam za duzo czasu wiec mysle o mechaniku...co mi doradzacie zmienić i ile to by kosztowało i ile by sobie mniej wiecej zarzyczł mechanior???? dzieki wielkie pozdrawiam :bigok: Obrazek



MARLUK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pt sie 28, 2009 16:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: MARLUK » sob kwie 10, 2010 14:28

zapytam Cie ile zaplaciles za rozdzad??

dzieki :)



Awatar użytkownika
kondisqadrio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:56
Lokalizacja: Lublin\Chełm
Kontakt:

Post autor: kondisqadrio » sob kwie 10, 2010 14:34

osiemdziesiąt pare złotych...niby lepszy...


http://vagchelm.eu

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 10, 2010 14:41

pozmieniaj rozrząd płyny i filtry i jeździj, a następnie usuwaj wszystkie usterki które wyjdą w czasie jazdy, co chcesz więcej zrobić? Upiększyć? Kilka koni odzyskasz jak oddzielisz stożek od reszty komory silnika żeby nie ciągnął ciepłego poweitrza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MARLUK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: pt sie 28, 2009 16:45
Lokalizacja: warszawa

Post autor: MARLUK » sob kwie 10, 2010 14:43

80ZL ZA NOWY?

I pawel marek - wyjasnij jak mozesz apropo tego stozka i odzyskania koni ??



Awatar użytkownika
kondisqadrio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:56
Lokalizacja: Lublin\Chełm
Kontakt:

Post autor: kondisqadrio » sob kwie 10, 2010 14:44

i jak najlepiej to zrobić???...widziałem taki wlot powietrza z boku nacinany w błotniku???

[ Dodano: 10 Kwi 2010 14:50 ]
nowy załatwiał mi kumpel ze sklepu motoryzacyjnego...i doradzał zebym wziła jeszcze rolki...xD

[ Dodano: 10 Kwi 2010 14:57 ]
Paweł Marek pisze:co chcesz więcej zrobić?
myślałem zeby może zawory wyregulować...może parownik, gaznik lub inne coś powymieniać???


http://vagchelm.eu

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob kwie 10, 2010 16:01

Zaworów w tym silniku się nie reguluje. Oprócz oleju i rozrządu wymień filtr paliwa, powietrza i oleju. Popatrz, czy nie masz gdzieś wycieków, posłuchaj, czy silnik chodzi równo, czy nic nie stuka i tyle. Chyba, że chcesz upiększyć ten silnik i doprowadzić do stanu ja z fabryki - wtedy wyczyszczenie komory silnika, malowanie pokrywy zaworów... Chłodnicę też widzę, że masz nie oryginalną, bo większą, niż w tym silniku normalnie występowała. No ale to już zależy, co chcesz osiągnąć.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
kondisqadrio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:56
Lokalizacja: Lublin\Chełm
Kontakt:

Post autor: kondisqadrio » sob kwie 10, 2010 16:23

no własnie przysłuchiwałem sie i słysze delikatny stukot...szybki...tyk tyk tyk tyk...ale jeszcze sprawdze czy wydech nie jest dziurawy...xD


http://vagchelm.eu

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » sob kwie 10, 2010 16:30

kondisqadrio pisze:nowy załatwiał mi kumpel ze sklepu motoryzacyjnego...i doradzał zebym wziła jeszcze rolki...xD
A kiedy ostatnim razem był zmieniany rozrząd? bo tak się przyjęło, że jak wymieniać, to jednak komplet... No i NIGDY nie bierz się za wymiane rozrządu, dopuki nie jesteś w 100% pewien że wiesz jak to zrobić, bo źle ustawiony rozrząd - kolego - może zmasakrować silnik.
MARLUK pisze:I pawel marek - wyjasnij jak mozesz apropo tego stozka i odzyskania koni ??
Pozwole sobie wyjaśnić (mam andzieje że Paweł Marek się nie obrazi)
Słowo teorii - istnieje coś takiego jak zjawisko rozszeżalności cieplnej - w dużym skrócie, ileś atomów gorącego powietrza (a zależy nam na atomach tlenu) zajmuje więcej miejsca niż ileś atomów powietrza zimnego - wynika z tego że im zimniejsze powietrze trafi do silnika, tym więcej tlenu w jednakowym okresie czasu zdoła przelecieć przez układ, co przekłada się na moc.

Zamontowanie stożka w taki sposób powoduje, że do silnika zasysane jest ciepłe powietrze z komory - silnik ciągnie cieplejsze powietrze, więc zwykle założenie stożka pogarsza osiągi. Żeby moc silnika zwiększyć (albo chociaż dociągnąć do normalnego filtra) odgradza się stożek od silnika - najczęściej wstawiając pomiędzy nim (stożkiem) a silnikiem zagrode z blachy nierdzewnej (charakteryzuje się ona bardzo kiepską przewodnością cieplną) - do tego fajnie jest zostawić część rur które doprowadzały powietrze z przed maski do oryginalnego filtra, bo one będą dmuchać nam zimnym powietrzem, można pokusić się o zrobienie dodatkowego dolotu (np. wyspawanie rurek łączących kratke w zderzaku i "komorę" stożka i ew. wspawanie wlotu powietrza w nadkole (bo na maske to wioska delikatna).
Ostatnio zmieniony sob kwie 10, 2010 16:31 przez Shmatan, łącznie zmieniany 1 raz.



wypity
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn lip 20, 2009 09:50
Lokalizacja: Toruń

Post autor: wypity » sob kwie 10, 2010 17:33

płyn chłodniczy "wlej" bo widać ze sucho tam ;)

przydałoby się tez wstawić nowe świeczki i kable wn,

zobacz czy jest olej w skrzyni .... płyn do spryskiwaczy.. itp..


Obrazek

Awatar użytkownika
kondisqadrio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:56
Lokalizacja: Lublin\Chełm
Kontakt:

Post autor: kondisqadrio » sob kwie 10, 2010 17:41

wypity pisze:zobacz czy jest olej w skrzyni
najprostrzy sposób na wyrównanie poziomu oleju w skrzyni????


http://vagchelm.eu

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz kwie 11, 2010 04:56

Paski klinowe obejrzyj, może trzeba wymienić



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz kwie 11, 2010 09:37

No i poza silnikiem - dobre ręczne mycie, woskowanie, odkurzanie, czyszczenie plastików, szyb, zrobienie ew. zaprawek



Awatar użytkownika
sle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw lis 08, 2007 15:27
Lokalizacja: opole/śląsk

Post autor: sle » pn kwie 12, 2010 10:33

kondisqadrio pisze:wypity napisał/a:
zobacz czy jest olej w skrzyni
najprostrzy sposób na wyrównanie poziomu oleju w skrzyni????
po prostu sprawdź czy nie brakuje, a masz jakieś problemy w ogóle z biegami?
Gdy auto stoi na prostym to wlewa się go do poziomy, który wyznacza dolna krawędź otworu wlewowego. Jak popatrzysz od strony przedniego koła kierowcy to tam masz śrubę.


dekoracje weselne, florystyka -> prv

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości