Coś stuka w przednim zawieszeniu od strony kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luckyluke27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 21:38
Lokalizacja: Rybnik

Coś stuka w przednim zawieszeniu od strony kierowcy

Post autor: luckyluke27 » pt kwie 09, 2010 21:44

Witam, coś mi stuka w zawieszeniu w lewym kole z przodu taki specyficzny odgłos zamieszczam link do nagrania tego dźwięku podczas jazdy http://rapidshare.com/files/373985591/Notatka.mp3.html, te stuki występują w czasie jazdy po drobnych i większych nierownosciach nawierzchni (czyli prawie caly czas na naszych drogach :crazy: ) kiedy lekko przyhamuje to stuki w tym momencie ustają.Co sprawdziłem dotychczas:
1.łożysko w kolumnie mcpersona - wymienione ale niestety jest tak samo.

2.Sprężyna jest OK

Jeśli macie jakieś pomysły lub w waszych golfikach też takie coś występuje/owało to piszcie jak z tym sobie poradzić bo nie mam za bardzo pomysłu na to od czego by tu zaczać. Z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pt kwie 09, 2010 22:00

tak dokładnie stukają klocki hamulcowe jak nie mają takiej sprężynki, blaszki sprężystej która dociska lekko klocki żeby luzu nie miały :grin:
Ostatnio zmieniony pt kwie 09, 2010 22:01 przez Przemo440, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » pt kwie 09, 2010 22:45

dokladnie tak jak kolega mówi :)... w moim mk3 działo sie to samo... pogubiłem te spinki i telepie.. sprawdz sobie jadąc i przyhamuj troszke-ucichnie od razu :bigok:
Te spineczki lubią sie gubic... więc wina tutaj lezy.. kiedy kupisz, używki albo coś. podegnij je bardziej do środka zeby mocniej wlazły miedzy klocek (z oporem) :P
Obrazek



luckyluke27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 21:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: luckyluke27 » ndz kwie 11, 2010 21:58

Dziękuje wam bardzo za odpowiedz, jutro ściągam koło i zobaczę co i jak i napiszę czy pomogło :grin: kurcze aż niemożliwe że takie małe spinki a taki hałas. :panna: .Pozdrawiam was Serdecznie :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości