Cieszko pali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Basss2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: czw sty 07, 2010 18:34
Lokalizacja: Grodziec
Kontakt:

Cieszko pali

Post autor: Basss2 » ndz kwie 11, 2010 20:05

Witam...
chcaiłbym przedstawic swoj problem :(
jest on taki ze gdy jest w miare ciepło auto pali od razu gdy silnik pracował 5km daje tylko przykłąd to za kazdym razem palił a rano musze krecic go dłuzsza chwile zanim załapie nawet musze kilku krotenie przekrecac kluczyk w stacyjce az zapali przełanczam go na benzynke to lepiej pali jest to silnik 1,8 AAM benzynka gaz gdy go przełacze na benzyne i auto prACUJE jakies 200 300 metrów zanim dojade do domu to rano juz jest mniejszy problem przy odpaleniu mojego golfika :(:(

ps wczoraj byłem Polo mojej may Na <cpn> patrfze pod jechał golf III tankuje gaz i tez pali pali dwa RAZY KREci 3 4 5 i dopiero od palił pytam sie własciciela co sie dzieje bo mam taki sam przypadek a on nie iwe i ze tez gasi go na benzynie lepiej pali a dzis powiedział ze ma brak benzyny :( heh


Panowie dlaczego zrobiłem mu reseta kompa noo jak by troche lepiej chodził a teraz znowu cois sie dzieje:( tyez cieszko pali czego to moga byc przyczny ??



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

Post autor: bombel-g2 » ndz kwie 11, 2010 20:38

sprawdź układ WN Kopułka ,palec,swiece ,kable- z rana jest to wszystko zimne- czasem zawilgocone i wówczas moga być problemy.


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » ndz kwie 11, 2010 20:58

Ja bym bardziej odstawiał pompe paliwa. Spróbuj rano przed odpaleniem dwa trzy razy wł zapłon tak na 2s po czym próbować odpalić, jezeli zapali to prawdopodobnie wina pompy.



Awatar użytkownika
czarnykurczak
_
_
Posty: 1919
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 13:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: czarnykurczak » ndz kwie 11, 2010 21:02

Basss2, popraw ortografa w tytule postu. po drugie: rano jak jest zimny to palisz go na gazie???


Malina :wub: Kiedyś sobie jeszcze kupię MK4...
Śmieć

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn kwie 12, 2010 09:19

Montaż centralki, albo komputerka od gazu żeby zawsze odpalał z Pb i przełączał się dopiero powiedzmy od 2500rpm. Sam mam tak w innym aucie i jestem z tego zadowolony. Odpalając z gazu szkoda silnika i parownika. Nigdy nie omiałem problemów z zapaleniem nawet w największe mrozy i na słabym aku ( mało jeżdżone, a -20st.C ).
Kolejną zaletą jest, że można go trochę rozgrzać np. w zimę zanim przełączy się go na gaz i to samemu można stwierdzić kiedy chce się go przełączyć ( co innego kiedy ustawiony na przełączanie się np. przy 40st.C )
Tylko nie mam możliwości w ogóle odpalenia z gazu i raz miałem sytuacje że mam pełen zbiornik gazu, a Pb brakło :jezor: i już nie odpalę.

Ale tutaj tak jak koledzy piszą do sprawdzenia kable, świece wysokiego napięcia, kopułka i palec ( jeżeli coś tutaj nie gra, to przy kupnie nowej części nie polecam zbytniego oszczędzania pieniędzy ). Gaz jest dużo bardziej wrażliwy na niedomaganie układu zapłonowego niż Pb.



Awatar użytkownika
Basss2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: czw sty 07, 2010 18:34
Lokalizacja: Grodziec
Kontakt:

Post autor: Basss2 » pn kwie 12, 2010 20:58

noo nie wiem kable miałem inne dalej było to smo :( noo palec i kopułka jest troceh zasniedzona too jak sie mowi przetarłem papierem :0
swioece wymienione ;(

tak jak kolega pisał przekreciłem 2 badz 3 razy kluczykiem noo i jak by lepiej było noo ale nie wiem :((::(



gracek1906
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 15:38
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: gracek1906 » pn kwie 12, 2010 21:21

Basss2 pisze:noo i jak by lepiej było noo ale nie wiem (::(
co nie wiesz? pali dobrze czy nie. Zimny jak to sie mówi od "kopa" powinien zapalić.



Awatar użytkownika
Basss2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: czw sty 07, 2010 18:34
Lokalizacja: Grodziec
Kontakt:

Post autor: Basss2 » wt kwie 13, 2010 06:13

nooo własnie powinien a nie pali :((

[ Dodano: 08 Cze 2010 11:45 ]
wina pompy paliwa temat do zamkniecia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 413 gości