[mk3] el. szyby / silniczek reflektora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

[mk3] el. szyby / silniczek reflektora

Post autor: krzychGTD » pn kwie 03, 2006 20:46

Jako że zrobiło się cieplej, to jest okazja porobić trochę przy samochodziku, więc do rzeczy, mam 2 problemy:

1. Mam mały problem ze sterowaniem prawą szybą (oczywiście „elektryczną”) – bawiąc się przełącznikiem od strony kierowcy, szyba pasażera działa bez zarzutu. Przełącznik od strony pasażera nie działa, ale:
jak podnoszę lub opuszczam szybę przełącznikiem od strony kierowcy, to wciśnięcie przycisku od strony pasażera (obojętnie czy podnoszenie czy opuszczanie) powoduje zatrzymanie się szyby. Dodatkowo przełącznik cały czas jest podświetlony. Nie wiem czy ktoś coś majstrował w tych drzwiach i np. źle podłączył kable, czy przełącznik jest uszkodzony?
kable są u mnie podpięte następująco:
Obrazek


2. Silniczek regulujący lewy reflektor – nie działał mi, ale wystarczyło przeczyścić styki we wtyczce i już działa (słychać go), ale… nie widać efektu – światło cały czas jest w jednej pozycji, a silniczek kręci non stop dopóki nie ustawię pokrętła regulacji świateł w jednym konkretnym położeniu. Co z tym mogę zrobić? Jakieś zębatki się wyrobiły? Zauważyłem też, że silniczkiem mogę dość swobodnie obracać – nie trzyma się zbyt mocno lampy, ale nie wiem jak on jest mocowany i nie wiem jak go dokręcić?

z góry dzięki za odpowiedzi :)


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: [mk3] el. szyby / silniczek reflektora

Post autor: kwiatekt11 » pn kwie 03, 2006 20:52

rozbierałem ostatnio ten wyłacznik od elektrycznych szyb ale nie pamietam ktory kabel gdzie ma isc ale napewno sa pomieszane kable :okej: najlepiej wyciąg wyłacznik od kierowcy i zobacz jak sa kolory kabli na wyłączniku od szyby pasazera



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 399 gości