Stukanie panewki- 1.8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

Stukanie panewki- 1.8 RP

Post autor: aparat_ » pt kwie 09, 2010 23:03

Witam! Dziś kolega dosłyszał stukanie panewki. Moje pytania w związku z tym brzmią następująco: Jakie elementy poza kompletem panewek powinienem wymienić? słyszałem co nieco o szlifowaniu wału, w przypadku jego uszkodzenia przez niesprawna panewkę- czy szlifowac czy lepiej kupić chodźby używany? Czy możliwe jest że z uszkodzoną panewka zrobiłem około 35-40 tyś km?- wydaje mi się że dźwięk uszkodzonej panewki mniej więcej tyle mi towarzyszył, ale nie wiedziałem że to taka gruba sprawa. Jakie są (mniej więcej) koszty takiego remontu?- pomijając robociznę??? Z góry dzięki za info:)



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pt kwie 09, 2010 23:10

aparat_ pisze:Dziś kolega dosłyszał stukanie panewki.
Zmień kolegę :bajer:



aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

Post autor: aparat_ » pt kwie 09, 2010 23:17

Heehh kolega ogarnięty w mechanice bardziej (czyt. duuużo bardziej) niż ja, więc z pewnością ma rację.... roszady w znajomych nie naprawią auta, ale może komuś się uda:)



Awatar użytkownika
thesperado
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:54
Lokalizacja: okolice Krosna
Kontakt:

Post autor: thesperado » pt kwie 09, 2010 23:26

Sugeruję odwiedzić mechanika z prawdziwego zdarzenia i zasięgnąć jego opinii. Równie dobrze może sobie pykać popychacz hydrauliczny.


[img]http://pawel.sniezek.w.interia.pl/podpis2.jpg[/img]

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pt kwie 09, 2010 23:37

Ze stukajaca panewka czyt. słyszalną raczej byś 30 tyś nie zrobił.
Jedź do mechanika niech posłucha to nic nie kosztuje :grin:



aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

Post autor: aparat_ » pt kwie 09, 2010 23:44

Koledzy!! Klega jest mechanikiem i nie rzecz w tym żeby szukać co to stuka bo wiadomo już co. Rzecz w tym że szukam odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania. Będę wdzięczny za merytoryczną pomoc.

[ Dodano: 09 Kwi 2010 23:49 ]
co do stukania popychacza, to wiem dokładnie jaki to dzwięk- z autopsji, więc to nie to.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » sob kwie 10, 2010 01:04

Trzeba by zmierzyć wał po wyjeciu i wtedy mozna powiedzieć czy nadaje się do szlifu czy nie.
Poza tym przed rozebraniem sprawdził bym ciśnienie oleju.Chociaż by po to aby porównać po naprawie.

Poza tym co wymieniać? wiadomo uszczelniacze rozrzad jesli ma spory przebieg ewentualnie sprzęgło jeśli marne :grin:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob kwie 10, 2010 02:23

aparat_, Zanim wytargasz motor z auta, zrzuć miskę i zerknij na te panewki. Dziwne to trochę, bo zazwyczaj z wywaloną panewką leci na pysk ciśnienie oleju, ale kto wie..może i panewka.
Jeśli wał bedzie porysowany o niestety do szlifu, można to podobno bez wyciągania motoru zrobić.



aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

Post autor: aparat_ » sob kwie 10, 2010 09:42

Zamierzam właśnie (na poczatek) zdjęć miskę i "oblukać" sprawę z tymi panewkami. Chcę wymienić wszytsko to co trezba będzię, miałem na koniec miesiąca kupowac motor vr6 ale chyba pozostanę przy tym, za to zrobie mu kapitalny remont.... tak sobie myslę że gdyby to się np. w vr6 zdarzyło to koszty byłyby nmieporywnywalnie wieksz.. a tak zrobię ten który mam i bez stersu o silnik bede latal dalej...:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości