Czuje gaz i spaliny w srodku na postoju....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Czuje gaz i spaliny w srodku na postoju....

Post autor: pietrekbyd » czw kwie 08, 2010 19:40

Witam.Co moze byc przyczyna tego smrodu gazu w srodku kabiny?sprawdzalem detektorem elektronicznym jest ok wymieniono mi parownik na nowy pare dni luzik teraz znow a mam 10tysiow na gazie dopiero i czuje na postoju i smrod gazu i spalin na benzynie tezjak zamkne obieg powietrza nic nie czuc....nie slysze specjalnie by gdzie pierdzialo kolo kolektora tlumiki srodkowy koncowy nowy i siatka elastyczna tez....czy moze waz od odmy ?gdzie go szukac bo pisza ze jest w poblizu filtra kabinowego....prosze o jakies porady.. z gory dziekuje....
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 19:40 przez pietrekbyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misio4you » czw kwie 08, 2010 19:42

Masz nieszczelny układ wydechowy !!


Sprawdź łączenie od kolektorów do plecionki...



Awatar użytkownika
remiq88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn maja 28, 2007 00:12
Lokalizacja: GST

Post autor: remiq88 » czw kwie 08, 2010 20:48

Ja też z tym walczyłem, więc mogę dodać swoje spostrzeżenia.
Na początku musisz określić jaki dokładnie zapach czujesz. Jeśli czujesz te sprzed katalizatora to po pierwsze otwórz maskę i przyłóż rękę w okolicy połączenia kolektor - rura kolektorowa. Rura może być pęknięta, przepalona lub uszczelka jest uszkodzona. Tak czy inaczej - jeśli poczujesz na ręce podmuch spalin to wymieniaj.
A jeśli czujesz zapach gazu to też jest kilka punktów, które należałoby sprawdzić, ale napisz najpierw coś o instalacji jaką posiadasz.


[img]http://www.symfonia.ovh.org/logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Post autor: mody1 » czw kwie 08, 2010 23:07

1podnieś auto.lub kanał
2 odpal silnik
3 zatkaj na chwile rurę końcową-tłumik- uwaga gorący
4 poproś kumpla itp,niech patrzy i słucha gdzie walą spaliny



Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Post autor: pietrekbyd » pt kwie 09, 2010 17:28

Instalacje mam Tomasatto z bingo M.A Mysle ze raczej ta rura kolektorowa badz uszczelka bo jak na zimnym odpale slychac tyrkanie jak sie rozgrzeje to zanika ten odglos...Ciekawe jak z odkreceniem tych 4rech srub bedzie....bo pewnie od nowosci nie ruszane...a won jest nie taka jak z katalizatora bo po wechu jest inna w srodku kabiny



Awatar użytkownika
remiq88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn maja 28, 2007 00:12
Lokalizacja: GST

Post autor: remiq88 » pt kwie 09, 2010 17:39

Nakrętki popsikaj WD-40 lub czymś podobnym, żeby sobie szpilek nie ukręcić i powinno jakoś pójść.
Czyli masz instalację II gen. tak samo jak ja. A parownik masz AT-07 (zintegrowany) czy osobno parownik i reduktor?
Tak czy inaczej jeśli czujesz woń gazu w środku to rozkręć dolot, wyjmij wtrysk i popatrz na mikser. Najczęściej uszczelka miksera jest wykonana z cienkiego papieru, który długo nie wytrzymuje. Tak więc pouszczelniaj wszystko, dokręć wszystkie wężyki, złączki i zobacz jak będzie. U mnie pomogło.


[img]http://www.symfonia.ovh.org/logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Post autor: pietrekbyd » pt kwie 09, 2010 17:54

AG chyba ten parownik jest tak jak mowisz razem ....bylo sprawdzane na elektronicznym detektorze do gazu i jest szczelna...na wech od reduktora lekko czuc ale to normalne....raczej stawiam na te rure....powiedz czym zatkac uklad wydechowy by sprawdzic szczelnosc?nic sie nie stanie jak pare minut bedzie zatkany uklad?



Awatar użytkownika
remiq88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn maja 28, 2007 00:12
Lokalizacja: GST

Post autor: remiq88 » pt kwie 09, 2010 18:17

Niby szczelny, ale przy w 100% sprawnej instalacji nie powinno być czuć gazu w środku.
pietrekbyd pisze:powiedz czym zatkac uklad wydechowy by sprawdzic szczelnosc?
U mnie dmuchało tak, że bez zatykania rury było wiadomo gdzie jest nieszczelność.
Ale jeśli już musisz to zatkaj czymkolwiek. A czy się coś stanie to trudno powiedzieć - nie powinno, chociaż niech się inni wypowiedzą.


[img]http://www.symfonia.ovh.org/logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
pietrekbyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt mar 17, 2006 12:28
Lokalizacja: CB
Kontakt:

Post autor: pietrekbyd » pn kwie 12, 2010 10:50

Rece mi juz opadaja bylem dzis w stacji diagnostycznej by sprawdzil mi detektorem instalacje oraz wydech i jest gicio a co smierdzi w srodku to smierdzi.......mam parownik z prawej strony pod dmuchwa moze byc ze ciagnie z tamtad ten zapach gazu.....instalacja szczelna, rura kolektorowa tez bo dokladnie przy niej sprawdzal....POmozcie bo tam gdzie zakladalem to zal az jechac do papudrakow



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 343 gości