Stuka, puka, co wymienic ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Stuka, puka, co wymienic ?

Post autor: PinguVanEx » czw kwie 08, 2010 00:38

Witam,
Jak jade moim golfem to co chwile slychac jakies tukanie, pukanie, takie metaliczne brzmienie. Im wieksza dziura tym wiekszy halas, jest to bardzo problematyczne. Postanowilem cos z tym zrobic, wiec pora zrobic zawieszenie :)
Moje pytanie jest takie, jakie podzespoly musze kupic, zeby zrobic calkowita regeneracje zawieszenia przedniego i tylnego ( nie liczac sprezyn i amortyzatora ).
Moze komus tak stukalo metalicznym brzmieniem i wie co tak moze pukac ?


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw kwie 08, 2010 00:47

Ładnie opisałeś... chcesz robić całe zawieszenie ? wszystko od a do z ? czy tylko likwidować to pukanie? pukać może duuuużo rzeczy po tym co napisałeś to raczej nikt ci nie powie co to... drążki kierownicze? końcówki drążków? gumy stabilizatora? wahacz? Przeguby? podjedź na szarpaki wezmą ze 30zł a będziesz wiedział co puka i po której stronie a tak to wiesz...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » czw kwie 08, 2010 01:05

Moze np uderzac o belke cybant ktory laczy dwa tlumiki.



Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » czw kwie 08, 2010 02:09

bardziej mi chodzi o A do Z poniewaz chce auto dobrze przygotowac do sportowego zawieszenia. Stuka z prawego przodu.
Na razie nabylem:
- sworznie febi
- tuleje wahaczy i centrujace febi
- poduszki stabilizatorora febi
- laczniki stabilizatora
- koncowki drazkow febi

Nie wiem jakie kupic poduszki z lozyskami na przod do amortyzatorow ( Golf 3 1.6 ABU, 1993 )
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 02:14 przez PinguVanEx, łącznie zmieniany 3 razy.


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
misio4you
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: misio4you » czw kwie 08, 2010 10:22

Tydzień temu też miałem problem z zawieszeniem z przodu... STUKANIE takie, że podłoga w aucie się trzęsła...

Wymieniłem wszystkie części w zawieszku z przodu i problem znkikł...
Najbardziej prawdopodobne że do wymiany: SWORZEŃ....WAHACZA !!

Za robocizna zapłaciłem 80 zł....i po bulu !!! + Części 120zł...



Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Post autor: gabriel_bar » czw kwie 08, 2010 10:35

Miałem podobny problem, takie stuknięcie jak by ktoś młotkiem w zawieszenie uderzał przy wjechaniu na dziurę, u mnie były przyczyną poduszki amortyzatorów, można to sprawdzić, otworzyć maskę i zajrzeć w tym miejscu gdzie wystaje amortyzator, jeśli guma jest naderwana to do wymiany ta poduszka, i przy wymianie warto zaznaczyć pozycję amortyzatora na zwrotnicy, bo jak nie to ustawianie kąta pochylenia koła się kłania, a jeśli się zaznaczy można bez problemu oszczędzić parę groszy
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 10:45 przez gabriel_bar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw kwie 08, 2010 10:48

takie metaliczne stukanie miałem ostatnio u siebie i nie dochodziło ono z zawieszenia jak mi też się wydawało, a z klocków, te blaszki co je trzymają na miejscu były liche. Wymieniłem je i jak ręką odjął - koszt 7zł


Obrazek

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » czw kwie 08, 2010 11:44

Sadze ze to moga byc te poduchy pod amory bo nie wygladaja najlepiej, cale popekane ;/
Hamulce dopiero robilem wie sadze, ze cos w 1 miesiac sie zj....

To jakie poduszki sa do mnie pod amortyzatory przednie i tylne :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 11:48 przez PinguVanEx, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gabriel_bar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr lis 04, 2009 12:05
Lokalizacja: koło BP (LBI)
Kontakt:

Post autor: gabriel_bar » czw kwie 08, 2010 12:01

PinguVanEx pisze:To jakie poduszki są do mnie pod amortyzatory przednie i tylne :)
Najważniejsze są pęknięcia przy brzegach, przy tulei. Jak kupowałem musiałem mieć stare poduszki, bo są różne rodzaje, płaciłem po 35zł za sztukę, firmy febi.
Na allegro różne ceny są http://allegro.pl/listing/search.php?ca ... ortyzatora



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości