Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Absol1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 08, 2005 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Absol1 » ndz mar 26, 2006 21:40

Witam

Po wymianie żarówek od podświetlenia tablicy nie świecą.Przeczytałem na forum ,że może przyczyną są przewody w łączniku klapy i nadwozia ale u mnie wycieraczka i ogrzewanie działa a żarówki a własciwie jedna świeciły do dnia dzisiejszego i nie mam pojęcia co jest grane .O elektryce nie mam zielonego pojęcia więc może ktoś na chłopski rozum coś mi podpowie .Z góry dziękuje i czekam bo mandatów nie mam zamiaru płacić.

Pozdrawiam


Golf II 1.6 89r

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz mar 26, 2006 21:45

Jak świeciły to nie ma bata...Rozkręć jeszcze raz,wyczyść styki,możesz delikatnie podgiąć żeby kontakt z żarówką był dobry i powinno chulać.Jak będziesz tam grzebał to oczywiście przy zgaszonym świetle bo zwarcie zrobisz.A może zrobiłeś i bezpiecznik poszedł?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 26, 2006 23:20

Jesli swiecily a nie swieca to pewnie wina stykow... oczysc, psiknij WD 40 i powinno dzialac... czesta przypadloscia jest tez brak masy... sam tak mialem... podlaczylem wtedy brazowe kable od zarowek do brazowego od silniczka wycieraczki i swieca jak ta lala... pozdrawiam



Absol1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 08, 2005 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Absol1 » ndz mar 26, 2006 23:54

bongo pisze:Jak świeciły to nie ma bata...Rozkręć jeszcze raz,wyczyść styki,możesz delikatnie podgiąć żeby kontakt z żarówką był dobry i powinno chulać.Jak będziesz tam grzebał to oczywiście przy zgaszonym świetle bo zwarcie zrobisz.A może zrobiłeś i bezpiecznik poszedł?
Też o tym pomyślałem ale chyba nie ma bezpiecznika od samego podświetlenia ?
Styki wyczyściłem i wd 40 dałem i nic !

[ Dodano: Nie Mar 26, 2006 23:57 ]
KamilW pisze:Jesli swiecily a nie swieca to pewnie wina stykow... oczysc, psiknij WD 40 i powinno dzialac... czesta przypadloscia jest tez brak masy... sam tak mialem... podlaczylem wtedy brazowe kable od zarowek do brazowego od silniczka wycieraczki i swieca jak ta lala... pozdrawiam
.

Jeżeli nie zjarałem bezpiecznika jak pisał bongo to sprawdze tak jak Ty mówisz.
na razie dzięki


Golf II 1.6 89r

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn mar 27, 2006 00:01

Bezpiecznik nr 20



Absol1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 08, 2005 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Absol1 » pn mar 27, 2006 00:05

bongo pisze:Bezpiecznik nr 20
za co ten bezpieczni jeszcze odpowiada bo raczej jest dobry.


Golf II 1.6 89r

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn mar 27, 2006 00:12

Schowek na rękawiczki i światła przeciwmgłowe



Absol1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 08, 2005 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Absol1 » ndz kwie 02, 2006 21:55

No tak sytuacja nie ulegla zmianie jak nie świeciły tak nie świecą .Bezpiecznik jest ok styki też żarówki nowe i nic. :grrr: Może wiesz jak sprawdzić czy w ogóle do styków dochodzi prąd?Może w tym tkwi problem,że na końcówkach wchodzących do lampek nie ma prądu !Pozdrawiam
quote="bongo"]Schowek na rękawiczki i światła przeciwmgłowe[/quote]


Golf II 1.6 89r

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz kwie 02, 2006 23:08

Absol1, Może być tak, że ci się tylko kabelek od podświetlenia gdzieś przerwał. Mój kuzyn też tak ma. Działa wszystko oprócz podświetlenia tabli. Załatw sobie żaróweczkę w obrawce samochodową dwa kabelki zdejmij ten plasticzek z klapy od wewnątrz i zobacz, czy wogóle masz prąd na kablach, które dochodzą do podświetlania.


Obrazek

miroooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 22:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: miroooo » ndz kwie 02, 2006 23:45

Jeżeli nie bedzie prądu to zdejmij ta gume w klapie gdzie ida przewody ! U mnei byly przerwane i czasem laczyly a czasem nie!



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 03, 2006 12:54

Witam... mialem tak samo i okazalo sie ze zlacze masowe w klapie (tam gdzie sie rozdzielaja przewody masowe) sie rozsypalo... jesli dziala wycieraczka to ma 100 % to jest to bo jakby strzelila glowna masa to wycieraczki tez by nie bylo... zdejmij ten plastik w kalpie od wewnetrznej strony i poogladaj kable masowe... pociag za nie lekko... u mnie powyskakiwaly bez oporu...



Absol1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 08, 2005 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Absol1 » pn kwie 03, 2006 18:55

I tak jest właśnie to może być to .Tylko o jakich kablach mówisz ?To złacze jest za osłoną slupka z tyłu ? czy w klapie ?
KamilW pisze:Witam... mialem tak samo i okazalo sie ze zlacze masowe w klapie (tam gdzie sie rozdzielaja przewody masowe) sie rozsypalo... jesli dziala wycieraczka to ma 100 % to jest to bo jakby strzelila glowna masa to wycieraczki tez by nie bylo... zdejmij ten plastik w kalpie od wewnetrznej strony i poogladaj kable masowe... pociag za nie lekko... u mnie powyskakiwaly bez oporu...


Golf II 1.6 89r

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 03, 2006 20:02

W kalpie po lewej stronie... idzie brazowy kabel i rozdziela sie w takim czyms niebieskim na 3 kable :2 do podswietlenia i jeden do wycieraczki i tam moze nie byc styku.... przynajmniej u mnie tak bylo...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości