Golf Mk3 masło pisk gaśnie niezapala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

###
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 17:42
Lokalizacja: Gliwice

Golf Mk3 masło pisk gaśnie niezapala

Post autor: ### » wt kwie 06, 2010 17:54

Witam
tj w temacie golf 1.6kat 3... wiec tak w grudniu autko staneło i już nie chciało ruszyc, oddalem do machanika zrobil wymiane olej+filtr uszczeleke po głowica rozrzad i wymmiennik plynu chlodzacego... wszystko bylo ok przez jakis czas potem znowu olej zaczal cieknac stwierdzilem ze poprostu stary silnik i juz nic sie z tym nie da zrobil jakies 2tyd temu przy odpalaniu z pod maski z okolic wieloklinowego paska pojawil sie straszny piosk na poczatku myslalem ze to pasek ale pis jest tak glosny jakby niepasek piszczy tak przez ok minutke i cichnie myslalem ze pasek i stwierdzielm ze wimienie na dniach az wczoraj wsiadam do auta i autko nie hula :/...odpalilem na pych podjechalem w jedno miejsce po paru godzinach odpalil normalnie (pisk ;p) po czym zgasl po chwili i znowu odpalilem normalnie i pojechalem do domu z rana znowu to samo tylko ze niezgas i po 3h znowu chcialem jechac jednak utko juz nie odpalilo :/... oeleju nie ma za duzo ale jest odkrecilem korek a tam maslo :/ odpalilem znowu na pych oczywiscie byl pisk ale podczas jazdy auto gaslo jednak na pych z predkosci odpalilo po chwili znowu zgaslo i migala kontrolka oleju stanolem odpalilem i pod dom co to moze byc??? wiem ze chaotycznie ale inaczej nie da sie ytego ujac jak macie jakis pomysl?? czy to moze z malej ilosci oleju a moze jak doleje olej autko nie bedzie gaslo podczas jazdy?? dajcie jakies rady na szybko bo musze odwiedzic pare miejsc jutro a do mechanika nie mam czasu oddstawiac auta w tym tygodnu... czy dolanie oleju zalatwi sprawe??



Awatar użytkownika
prezes-TDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 20:03
Lokalizacja: Slupsk-POMORZE

Post autor: prezes-TDI » wt kwie 06, 2010 18:49

pierwsze-sprawdż stan oleju i świece jak coś to przeczysć(świece) i stan płynu chłodniczego
drugie-pisk-moze to od jakies rolki przy rozrządzie, mogli ci wymienić tylko pasek a reszta stara została
trzecie-masło, może masz pękniętą głowice albo uszczelką nie teges

nic wiecej nie przychodzi mi namyśl :crazy:


prezes-TDI

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt kwie 06, 2010 20:08

Masło : albo robisz bardzo małe przebiegi ( krótki dystans że auto się nie zagrzewa, trochę postoi i znowu krotki dystans ), albo mechanik dał :butthead: i spierniczył robotę ( co ja bym obstawiał ) i gdzieś przepuszcza na linii kanał olejowy z płaszczem wodnym, albo masz uszkodzoną głowicę - jakieś mikropęknięcia i jak się rozgrzeje ( mikropęknięcia się rozszerzają ), to płyn miesza się z olejem.
Zobacz przy odpalaniu ( niech ktoś go odpala, a ty patrz ) czy pasek piszczy, czy się ślizga.
Bo jak nie pasek to słyszałem od znajomego mechanika, że spotkał się z tym że piszczał wałek pośredni ( napędzający aparat zapłonowy i pompę oleju ) na panewkach.



###
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 17:42
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ### » wt kwie 06, 2010 20:16

no to moga byc te krotkie przebiegi.... po do pracy mam 3km a do dziewczyny 5 ;pi mniejwiecej tylko taka trasa jest wykonywana .... choc z drugiej strony to tez moze byc spartaczona robota.... ale glownmy problem to to ze gasnie :/ i nie chce zapalic... co srobic??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości