Problem ze wspomaganiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Problem ze wspomaganiem

Post autor: BigJohn31 » czw kwie 01, 2010 07:14

Witam, mam w swoim golfie mk3 z 1992 roku problem ze wspomaganiem. Płyn nie wycieka, wężyki nie przeciekają, pompa 'kręci' elegancko, a jednak przy skręcaniu 'na maxa' trzeba sie ostro napocić. Gdzie mam szukać usterki ? Dodam że ostatnio zmieszałem płyn 'zielony' z plynem do wspomagania Boxol - nie wiem czy ma to wplyw ale spowiadam sie z tego :)



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw kwie 01, 2010 08:09

ja do wspomy zawsze lałem czerwony ATF i nigdy nie mieszałem... to też zależy od kondycji zawieszenia - sworznia na dole i końcówek, oraz ustawienia geometrii.

Z drugiej strony jak miałeś suchy układ to odpal auto i delikatnie od maksa w lewo do maksa w prawo pokręć kierownicą delikatnie przytrzymując na końcach...


vwlifestyle.pl
Obrazek

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: BigJohn31 » czw kwie 01, 2010 21:14

W sumie historia wygląda tak, puścił mi wężyk który biegnie od kolumny kierowniczej [biegną tam 2 wężyki] i przewodzi płyn od wspomgania. Po narpawie wężyka , pękł drugi pod nim. Znów wymiana. Teraz wężyki są sprawne, płynu full, nigdzie nie wycieka. A wspomaganie jakby do konca nie chodzi. Tzn przy mocniejszych, maxymalnych skrętach chodzi jeszcze ciężko. A co to jest ta maglownica, bo jestem zielony w tym temacie ;/?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pt kwie 02, 2010 22:14

BigJohn31 pisze:A co to jest ta maglownica, bo jestem zielony w tym temacie ;/?
heheh google i do przodu... przykładowo zerknij sobie na tą stronkę... http://maglownica.eu/a/przekladnia_kier ... passat_b5/


vwlifestyle.pl
Obrazek

BigJohn31
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt lut 16, 2010 22:43
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: BigJohn31 » sob kwie 03, 2010 18:22

Hmm, a ile kosztuje maglownica do golfa 3 1992 rocznik ? Ciężko to wymienić ?



Aaaaaaaaaa, i jeszcze pytanie laika. Co to znaczy że maglownica Padła ?? Coś się wniej pozatykało czy cos innego ?
Ostatnio zmieniony sob kwie 03, 2010 18:27 przez BigJohn31, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości