Po urochumieniu silnika, pedał hamulca wpada w dół

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr mar 31, 2010 00:14

maras2011 pisze:Bez ABS, ale czy powinno być ciśnienie jak poluzuję odpowietrznik na vaku pompie ?
- wakupompa wytwarza podciśnienie. Sprawdź inaczej - odpal, potem zgaś silnik, topem poruszaj wężykiem na boki od podciśnienia ale przy serwie - powinno być słychać syczenie. Tylko moim zdaniem tam wszystko masz ok, a problem jest gdzie indziej...

No i z tego co piszesz, to tylko jedno koło hamuje.... Coś słabo odpowietrzyłeś - sam to robiłeś? Jak to robiłeś?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
maras2011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: maras2011 » śr mar 31, 2010 00:54

Po odpaleniu i zgaszeniu poruszałem przewodem co dochodzi do serwa, słychać delikatny syk.
Odpowietrzałem z ojcem (65)lat, tzn. on pompował, ale dodam że był zawodowym kierowcą, może za mało popuszczałem i skręcałem odpowietrznik po 4X na koło .
Odpowietrzanie standardowe , pompuje jedna osoba i trzyma wciśnięty hamulec, druga popuszcza odpowietrznik aż pedał zejdzie do dołu .
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 00:58 przez maras2011, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr mar 31, 2010 03:11

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to załóż wężyk przeźroczysty na odpowietrznik - i wtedy odpowietrzaj - będzie dokładnie widać, czy w płynie są bąbelki, czy nie. Ale ten objaw co masz jest dokładnie identyczny jak u mnie, kiedy miałem zapowietrzony przedni hamulec.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
maras2011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: maras2011 » czw kwie 01, 2010 16:48

Hamulce odpowietrzone + wymiana płynu, jest dużo lepiej, ale wydaje mi się że jeszcze to nie jest to :(



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » czw kwie 01, 2010 19:53

maras2011 pisze:popuszczałem i skręcałem odpowietrznik po 4X
Czasami trzeba przelać ze 200 ml płynu,żeby powietrze przestało lecieć...



Awatar użytkownika
maras2011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: maras2011 » czw kwie 01, 2010 23:16

Wymiana płyny wyglądała tak, pierwsze odpowietrzniki zostały popuszczone tylne, jak większość płynu zeszła popuściłem przednie, następnie gdy w zbiorniczku robiło się prawie pusto dolewałem nowy, odpowietrzyłem po 10X każde koło, mam tylko wrażenie że lewe przednie tylko w chwili obecnej nie trzyma tak jak powinno, wcześniej podczas zmiany klocków odchyliłem gumkę zabezpieczającą tłoczek i zauważyłem że jego początek jest trochę skorodowany, przemyłem wyczyściłem i wcisnąłem , wycieku z tego zacisku niema lecz te koło trzyma słabo, zajmę się jeszcze tym zaciskiem.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » pt kwie 02, 2010 07:49

Miałem to samo w mk3 ABS
Pedał w podłogę i blokowało jedno przednie koło i tył jedno w sumie to jak pedał był w podłodze to od razu pisk heh.Wymieniłem pompę hamulcową i jak ręką.Hamulce igła.Nie masz co odpowietrzać po 50 razy bo i tak nic nie da.Jeśli boisz się że to nie to to weź sobie załatw używkę jakąś sprawną.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
maras2011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: maras2011 » pt kwie 02, 2010 19:38

Sprawdzę pompę, fakt- gdy motor pracuje i hamulec wciśnięty na max i schodzi pomalutku , wskazywałoby nieszczelność na sekcjach .
Ostatnio zmieniony pt kwie 02, 2010 21:16 przez maras2011, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » pt kwie 02, 2010 23:00

Dokładnie tak.A co lepsze przyjechałem wieczorem do domu było ok rano wsiadam i już ją trafiło heh.Też szukałem przyczyny i się okazała pompka.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 04, 2010 14:21

A jeżeli pedał się poddaje i schodzi w dół przy wciśnięciu - i płynu nie ubywa - to oczywiście nieszczelność pompy.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Breakmes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lut 03, 2010 16:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Breakmes » pn kwie 05, 2010 20:49

Ja mam podobny objaw i zastanawiam sie również ocb. Gdy np jade i dojeżdżam do STOP-u wciskam pedał hamulca i nagle dziwnie mi ucieka w dół. Tzn wkoncu dochodzi do konca i musze odpuścić lekko noge i ponownie docisnąć żeby wyhamować. Przy większych prędkościach z hamowaniem jakoś problemu nie ma wielkiego. Koła blokuje mi normalnie. ABS brak. Pompa ? Sam nie bardzo znam sie na układzie hamulcowym.



Awatar użytkownika
ventylek86
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 941
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 09:14
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: ventylek86 » pn kwie 05, 2010 20:54

A nie robiłes czegos przy hamulcach?? tzn odpowietrzanie albo cos w trym stylu. Moze masz cos z serwem albo przewodem od serwa. Albo pompka złapała powietrze(chociaz nie powinna)



Awatar użytkownika
maras2011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:06
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: maras2011 » pt kwie 09, 2010 06:30

Zakupiłem zestaw naprawczy pompy Hamulcowej, wymieniłem oringi i jest OK



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 407 gości