Odpowietrzenie hamulca

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Odpowietrzenie hamulca

Post autor: kamien11985 » wt mar 30, 2010 21:33

Dlaczego zamknięto mi temat skoro nie wyjasniłem swoich wątpliwości!!!! pytałem o : siemano mam pytanie odnośnie odpowietrzania, kolejność odpowietrzania znam tylko chodzi o to że wymieniałem wszystkie wężyki od korektora siły hamowania w 1 tylnym kole więc moge tylko odpowietrzyć to 1 koło czy musze wszystkie?? chodzi o odpowietrzniki ciężko je ruszyć pozdrawiam


Cd :nwoytasss_81
Mam zalany nowy płyn i nie musze go wymieniać więc moge odpowietrzyć tylko 1 koło tylne to co robiłem? Mam zalany DOT -4 a naprawe wymusiła cieknąca rurka pozdro


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » wt mar 30, 2010 21:54

nie zaszkodzi jak odpowietrzysz obie strony. wtedy będzie pewność że wszystko jest tak jak być powinno, zresztą to trwa tylko kilka minut... Najlepiej gdybyś zrobił to tak żeby korektor rozpiąć od belki i zasymulować maksymalne obciążenie, wtedy więcej płynu trafia na tylne hamulce - szybciej i łatwiej się odpowietrza...

a co do odpowietrzników to najpierw oczyść szczotką drucianą, potem zalej jakimś odrdzewiaczem, ale nie WD40 i potem weź sześciokątny klucz (koniecznie, nie jakąś nasadkę 12 kątną) i wtedy nie będzie problemu z odpowietrznikami. Jak je wykręcisz posmaruj delikatnie gwint smarem i po sprawie.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » śr mar 31, 2010 06:32

dzięki wielkie postaram się to dobrze zalać o może puści, jeden już urwałem może tym razem będzie lepiej


www.opolskiVAG.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości