Alarm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukker
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 30, 2006 20:17
Lokalizacja: Starachowice/Kielce

Alarm

Post autor: lukker » wt sie 25, 2009 22:08

Witam
Czy ktoś miał do czynienia z alarmami tej firmy?
aukcja

Albo ewentualnie możecie polecić jakiś inny, lepszy?



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sie 26, 2009 01:03

Tak ja zakładam z kolegą alarmy , kiedyś kolega nam przyniósł do paska ten alarm , okazało się że nowa centralka miała popalone ścieżki nie polecam , jak chcesz kup ten montujemy nie ma problemu

http://www.allegro.pl/item712989835_ala ... t4_t5.html


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

rafal22bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 26, 2009 08:26
Lokalizacja: śląsk

Post autor: rafal22bb » śr sie 26, 2009 09:13

Witam.
dzisiaj właśnie zamawiam alarm bo w zeszłą niedzielę kupiłem golfa IV z 99 roku 1.6 benzyna 105KM. Również zastanawiam się nad alarmem VEYRON (nigdy go nie montowałem) montowałem już natomiast wielokrotnie alarmy STIG i SPY nigdy nie miałem z nimi problemu i chyba zdecyduję się na ten http://allegro.pl/item724289058_alarm_c ... iloty.html a to dlatego że nie jest z kluczykiem, podobno kluczyki szybko się rozpadają.
Pomijając fakt zakupu alarmu i żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie odnośnie samego podłączenia alarmu, mianowicie mam wersję bez modułu komfortu, szyby nie domykają się przy przytrzymaniu kluczyka, centralny tylko z kluczyka. Szukałem na forum i znalazłem kilka informacji które chciałbym się upewnić czy są poprawne, żebym nie musiał ciachać całej instalacji w aucie.
Kierunki --> w progu kable biało/czarny i zielono/czarny
centralny --> w drzwiach kierowcy kable żółto/niebieski - zamkniecie zielono/czerwony - otwarcie
nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnie takiego modelu jak ja mam dlatego pyutam tutaj na forum czy ktoś może potwierdzić że to właśnie te kabelki.
Jeszcze jedno w jaki kabelek się wpiąć jeżeli chodzi o domykanie szyb i na jakim kablu pojawia się sygnał przy otwartych drzwiach ?
W weekend będę zakładał więc zrobię jakąś fotorelację z zakładania dla potomnych :)
Pozdrawiam
Rafał



Awatar użytkownika
perty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 16:18
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: perty » śr sie 26, 2009 11:00

nie wiem jak z domykaniem szyb bo mam na korbke ale minus od otwartych drzwi wzialem z lampki oswietlenia, mam modul z dwoma wtyczkami i byl to kabel niebiesko/szary.



rafal22bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 26, 2009 08:26
Lokalizacja: śląsk

Post autor: rafal22bb » śr sie 26, 2009 12:56

a z centralnym coś robiłeś ?



Awatar użytkownika
perty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 16:18
Lokalizacja: sulejówek
Kontakt:

Post autor: perty » śr sie 26, 2009 18:45

z centralnym tak jak wyzej kable żółto/niebieski - zamkniecie zielono/czerwony - otwarcie



rafal22bb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 26, 2009 08:26
Lokalizacja: śląsk

Post autor: rafal22bb » śr sie 26, 2009 20:56

no alarm zamówiłem ten co pisałem, w niedzielę będę zakładał to zrobię fotorelację.
Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia przy instalacji w tym modelu to bardzo proszę o wypowiedź.
Pozdrawiam.
Rafał



Awatar użytkownika
Qbsztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 18, 2008 23:49
Kontakt:

Post autor: Qbsztyk » sob mar 27, 2010 18:07

Czy pod kable żółto/niebieski - zamkniecie zielono/czerwony - otwarcie trzeba dać 12V czy tylko podpiąć przewody od przekaźników z centralki?
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 18:57 przez Qbsztyk, łącznie zmieniany 1 raz.


..:: QBA ::..
MK7
^
MK4

Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » sob mar 27, 2010 21:57

Według mnie wystarczy tylko podpiąć. Wpinasz się przecież , równolegle do orginalnego centrala, który ma j€ż zasilanie. Piszę o przypadku auta z centralnym zamkiem, które chcemy otwierać pilotem.



Awatar użytkownika
Qbsztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 18, 2008 23:49
Kontakt:

Post autor: Qbsztyk » ndz mar 28, 2010 14:55

szysz61, dla pewnosci zapytam jeszcze czy zamek w mk4 jest sterowany masa?
moze moglbys mi pomoc w rozszyfrowaniu dalszej instalacji :) ??
nie wiem gdzie podlaczyc przewody zaznaczone na czerwono

Obrazek


..:: QBA ::..
MK7
^
MK4

Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » ndz mar 28, 2010 16:10

Tak zamek jest sterowany masą. Podłączałem jedynie sterownik otwierania drzwi z pilota. Nie znam tego alarmu. nie umiem ci pomóc, przykro mi. Np. plus po stacyjce i kierunkowskazy podlącza się do przewodów kostki radia i kostki światel awaryjnych ze względu na łatwy dostęp. Poszukaj dobrze na forum, wszystko jest dobrze opisane



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn mar 29, 2010 15:35

biały - tak do kierunków. do złapania np przy kostce wyłączników kierunków)

żółty - +12V po stacyjce złapiesz np w skrzynce bezpieczników mniej więcej po środku bezpieczników taki gruby czarny

pomarańczowym sterujesz twój przekaźnik do przerywania np pompy paliwa, wtrysków, czy czego tam chcesz, (np. bezpiecznik nr.29),

zielony (o ile na rysunku jest - , bo słabo widać) do lampki oświetlenia (szaro-niebieski moduł komf. nieb wtyczka nr 16.) lub lepiej ale więcej roboty do krańcówek zamków (biało brązowy wtyczki przy zamkach nr 8 lub czasami do złapania w kostkach czarnych w słupkach zależy od wersji auta

fioletowy (o ile na rysunku jest + , bo słabo widać) olewasz

szary - jeżeli chcesz mieć np samo otwieranie bagażnkia lub wlewu paliwa , do sterowania przekaźnikiem odpowiedniego sygnału nie wiem czy to cie interesuje

niebieski - bagażnik wtyczka mod komf. niebieska brązowo-czarny pin 15, maska o ile masz czujnik maski to brązowo-czerwony pin 1 wtyczka mod komf. niebieska lub 8 w mniejszej 15 pinowej kostce.

szaro-czarny jak szary.

Sygnały spinasz diodami by się nie krzaczyło (paskiem w stronę auta)

To chyba tyle. Szukaj jeszcze na forum wiem, ze kiedyś coś było na temat alarmu.


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Qbsztyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt mar 18, 2008 23:49
Kontakt:

Post autor: Qbsztyk » pn mar 29, 2010 15:47

Dzieki wielkie za tak konkretna odpowiedz!! :)

1- "szary - jeżeli chcesz mieć np samo otwieranie bagażnkia lub wlewu paliwa , do sterowania przekaźnikiem odpowiedniego sygnału nie wiem czy to cie interesuje"


2- szaro-czarny jak szary.

ad. 1- interesuje mnie otwieranie bagaznika na tym kanale

ad 2- wyczytalem ze ten kabel jest odpowiedzialny za komfort/domykanie szyb gdzie w takim przypadku go podlaczyc??

Moduł komfortu mam z jedna wtyczna niebieska tylko :|
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 17:40 przez Qbsztyk, łącznie zmieniany 1 raz.


..:: QBA ::..
MK7
^
MK4

Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » wt mar 30, 2010 09:02

Qbsztyk pisze: ad. 1- interesuje mnie otwieranie bagaznika na tym kanale
Wtedy bierzesz sobie przekaźnik od świateł samochodowych (np od poldka kupisz w sklepie)
i tak np. dla masowego (vw) sygnału sterującego zaciski przekaźnika oznaczone 86 i 30 spinasz do +12V, zacisk 87 dajesz na siłownik klapy (nie wiem jaki kolor trzeba by dostać się do zamka bagażnika i znaleźć masowy sygnał sterujący otwieranie), a zacisk 85 podłączasz do wyjścia centrali ozn. kanał II.
Qbsztyk pisze: ad 2- wyczytalem ze ten kabel jest odpowiedzialny za komfort/domykanie szyb gdzie w takim przypadku go podlaczyc??
do sygnału zamykania zamków(żółto-nieb) , zależy od alarmu czasem spinasz go równolegle z sygnałem zamknij centrali, czasem sam wystarczy.
Qbsztyk pisze:Moduł komfortu mam z jedna wtyczna niebieska tylko :|
Jeżeli twój alarm nie ma ustawianego opóźnionego zazbrajania (nie znam tego alarmu) to czeka cię trochę pracy - sprawdź kostki w słupku A (nogi kierowcy) taka czarna 10 pinów, zobacz czy masz w niej brązowo-żółty przewód (to z krańcówki drzwi - stawiam, że nie ma) jeżeli nie masz to musisz ciągnąć z każdej krańcówki drzwi przewód do wejścia centrali, bo jeżeli dopniesz się do oświetlenia a te ma opóźnione wyłączanie to alarm będzie ci albo piszczał, że masz coś niezamkniętego, albo będzie reagował że intruz w aucie.


Pozdrawiam Grzesiek.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości