problem z obrotami i kopcenie białym dymem z rury wydechowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Matera18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 22:09
Lokalizacja: Wielgie

problem z obrotami i kopcenie białym dymem z rury wydechowej

Post autor: Matera18 » pn mar 29, 2010 21:40

witam
ten temat juz był ale za duzo sie nie dowiedziałem no i nadak dreczy mnie ten temat
a problem jest taki samochód od pewnego czasu na biegu jałowym ma nie równe obroty skaczą od 800 do 1200 a do tego gdy odkręce korek wlewu oleju jest na nim biała maz podobna do majonezu i samochód prawie gasnie czy to normalne no i kopci białym dymem, płyn chłodniczy jest w normie i nie mam pojęcia co moze byc przyczyną tych objawów silnik 2.0 8v 115KM rocznik 1993 prosze o jakies rady ....pozdro


Kazdy ma jakąs pasie moja to mk3

jacekplacekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:38
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: jacekplacekk » pn mar 29, 2010 21:45

Biała maź o której piszesz piszesz jest normalny zjawiskiem gdy jeździsz na przykład w chłodne dni na krótkich trasach,tak wiec nie masz czym sie przejmowac. "Kopcenie" bialą chmurka jest objawem normalnym na niedogrzanym albo slabo dogrzanym silniku,tym bardziej że nie ubywa Ci płynu w chłodnicy.jeździj normalnie i sie nie przejmuj,wszystko w Twoim samochodzie jest OK. :D



Matera18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 22:09
Lokalizacja: Wielgie

Post autor: Matera18 » pn mar 29, 2010 21:50

jacekplacekk pisze:Biała maź o której piszesz piszesz jest normalny zjawiskiem gdy jeździsz na przykład w chłodne dni na krótkich trasach,tak wiec nie masz czym sie przejmowac. "Kopcenie" bialą chmurka jest objawem normalnym na niedogrzanym albo slabo dogrzanym silniku,tym bardziej że nie ubywa Ci płynu w chłodnicy.jeździj normalnie i sie nie przejmuj,wszystko w Twoim samochodzie jest OK. :D
a co z tymi skaczącymi obrotami a i zapomniałem dodac ze zaczoł mi brac olej jakies 3 setki na 1000 km
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 21:54 przez Matera18, łącznie zmieniany 2 razy.


Kazdy ma jakąs pasie moja to mk3

jacekplacekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:38
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: jacekplacekk » pn mar 29, 2010 22:22

Nierówne obroty wslkazywałaby na silniczek krokowy,3 setki na 1000 km,może i troche i przyduzo bierze Ci tego oleju,moze gdzies masz wyciek.Jakis procent oleju silnik moze pobrac ale czy sa to trzy setki na 1000 to nie jestem pewny.Jeśli nie kopci Ci jeszcze na niebiesko to nie jest z nim tak źle.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 389 gości