zmiana skrzyni z 5 biegowej na 6 biegową

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pioorkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 18, 2005 00:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

zmiana skrzyni z 5 biegowej na 6 biegową

Post autor: pioorkis » pt mar 31, 2006 13:31

Witam,
Orientuje się ktoś może czy można bezproblemowo wstawić skrzynię biegów 6 biegową do Golfa 5 z fabryczną skrzynią 5 biegową? Autko miało fabrycznie 90 KM, zmieniłem oprogramowanie silnika, przybyło mocy i zaczęło brakować tego 6 biegu ... co się wiąże ze zmianą skrzyni? No i gdyby ktoś był zorientowany to będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu warsztatu w okolicach Łodzi, który by się podjął takiej zabawy ;)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt mar 31, 2006 20:04

Watpie czy jakis zaklad sie tego podejmie... warsztaty nie lubia eksperymentowac, jeszcze z takim samochodem... a co do skrzyni to jak ogladalem 6 to wygladaja jakby od 1974 roku nic sie w tym wzgledzie nie zmienilo... wiec mysle ze podejdzie ale najlepiej zrobisz jak podjedziesz na jakis szrot i pomierzysz obie skrzynie... porownasz wszystkie wymiary... to ci da pelen obraz... do tego dobrze by bylo sprawdzic wpierw pezelozenia nowej skrzyni bo 6 montowano do silnych diesli i byc moze wymiana skrzyni dac odwrotny efekt od zamierzonego bo parametry silnika nie beda zgrane z przelozeniami i bedziesz zamulal...



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » sob kwie 01, 2006 23:14

KamilW pisze:Watpie czy jakis zaklad sie tego podejmie... warsztaty nie lubia eksperymentowac, jeszcze z takim samochodem... a co do skrzyni to jak ogladalem 6 to wygladaja jakby od 1974 roku nic sie w tym wzgledzie nie zmienilo... wiec mysle ze podejdzie ale najlepiej zrobisz jak podjedziesz na jakis szrot i pomierzysz obie skrzynie...
Jeżeli się od 1974 nic nie zmieniło to kolego nie oglądałeś skrzyni "6" :jezor: różnica jest widoczna gołym okiem !! :smoke: Skrzynia do golfa 5 na bank podejdzie tak jak w MK4 bez przeróbek ale potrzebujesz:
- półosie
- komplet sprzęgła z dociskiem
- oryginalne łapy od skrzyni 6 z golfa 5 :rotfl:
..a tak poza konkursem podzielam zdanie KAMILAW że nie poprawi Ci ona osiągów, no i dziwne że po *#cenzura#* 90 potrzebujesz 6... :panna: ..na ile go wykręciłeś ?? jakie momenty to ma ?? :hmm:



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » sob kwie 01, 2006 23:38

NEMESIS pisze:Jeżeli się od 1974 nic nie zmieniło to kolego nie oglądałeś skrzyni "6" różnica jest widoczna gołym okiem !!
Chodzilo mi o to ze silniki diesla dalej sa na bloku 19E a i mocowanie skrzyni do bloku jest to samo... reszta to juz inna bajka... za malo sie doprecyzowalem ale nie w tym rzecz... bo tak naprawde to nie wiem czy jest sens... :pub:

[ Dodano: Sob Kwi 01, 2006 23:41 ]
NEMESIS pisze:Jeżeli się od 1974 nic nie zmieniło to kolego nie oglądałeś skrzyni "6" różnica jest widoczna gołym okiem !!
Chodzilo mi o to ze silniki diesla dalej sa na bloku 19E a i mocowanie skrzyni do bloku jest to samo... reszta to juz inna bajka... za malo sie doprecyzowalem ale nie w tym rzecz... bo tak naprawde to nie wiem czy jest sens... :pub:



pioorkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 18, 2005 00:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pioorkis » ndz kwie 02, 2006 08:49

Wykręcone ma 151 KM i moment 371, więc sądzę, że spokojnie "udźwignie" 6 biegową skrzynkę, ale trochę mnie ostudziliście ;) pytałem w kilku warsztatach i rzeczywiście nie są zbyt skorzy do takich "zabaw" ...



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » ndz kwie 02, 2006 15:56

KamilW pisze:
NEMESIS pisze:Jeżeli się od 1974 nic nie zmieniło to kolego nie oglądałeś skrzyni "6" różnica jest widoczna gołym okiem !!
Chodzilo mi o to ze silniki diesla dalej sa na bloku 19E a i mocowanie skrzyni do bloku jest to samo... reszta to juz inna bajka... za malo sie doprecyzowalem ale nie w tym rzecz... bo tak naprawde to nie wiem czy jest sens... :pub:

eeeee no kolego !!!!!!! :grin: kadłub silnika 1.9 TDi PD jest inny od standardowych choćby przez to że pompa wody jest na pasku rozrzadu a nie napędzana paskiem klinowym :jezor: :panna: mocowania na silniku rzeczywiście sa takie same ale mocowanie skrzyni 6 do MK1.MK2czy MK3 właściwie nie istnieje !!!!!! :jezor:



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn kwie 03, 2006 07:24

Piorkis to podnosłeś ponad 50% moc :shock:



pioorkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 18, 2005 00:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pioorkis » pn kwie 03, 2006 08:03

No niekoniecznie - nie robiłem pomiaru na hamowni przed zmianą oprogramowania. Jest BARDZO prawdopodobne, że fabrycznie autko miało sporo więcej, niż obiecane 90 KM ... przy modyfikacji wybrałem progeam "optymalny" czyli bez żadnego wysilenia i wyszło tyle ile wyszło - na dodatek bez kopcenia :) ... rzeczywiście aż takiego wyniku się nie spodziewałem ... ale cóż zrobić ... trzeba się męczyć :satan:



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 03, 2006 13:00

Nie powiem... ladny wynik... a ile ci idzie na 5 na odcieciu? Bo z czym tak naprawde masz problemy jesli chodzi o 5 biegowa skrzynie?



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » pn kwie 03, 2006 13:23

KamilW pisze: Bo z czym tak naprawde masz problemy jesli chodzi o 5 biegowa skrzynie?
TESZ mnie to zastanawia !!!! :chytry: :pub:



pioorkis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 18, 2005 00:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: pioorkis » pn kwie 03, 2006 14:08

Hmm ... bo ja wiem, czy mam problem z 5? Po prostu pomyślałem sobie, że jeśli to tylko kwestia wyjęcia skrzyni i włożenia 6 biegowej to można się w to pobawić - ciszej przy wyższych prędkościach :) a i spalanie ciut mniejsze ... ale nie żebym musiał ... niestety tak mam, że cały czas coś kombinuję na co by wydać kasę :)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pn kwie 03, 2006 17:49

pioorkis pisze:ale nie żebym musiał ... niestety tak mam, że cały czas coś kombinuję na co by wydać kasę
ja tez tak mam wiec nie przejmuj sie :) ale to akurat nic by ci nie dalo... mogloby byc gorzej... skrzynie sa dobierane do silnika pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości