Podświetlenie deski i nawiewu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr sty 12, 2005 22:21

całkiem, ładnie - gratki :)
niebieskie na prawde jest super...a czerwony...tak sobie... :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

zgadza się

Post autor: Norbert » śr sty 12, 2005 22:27

czerwony mi nie wyszedł, chcialem aby nei świecił w bok, wiec go dałem po skosie.. Ale jak widać nie jest zbyt widoczny. Może też dlatego że jest to dioda 5 mm a pozostałe 3mm i świecą mocniej.



mortas
Fuel is my Blood
Fuel is my Blood
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 03, 2004 01:48
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: zgadza się

Post autor: mortas » czw sty 13, 2005 00:22

norekm pisze:czerwony mi nie wyszedł, chcialem aby nei świecił w bok, wiec go dałem po skosie.. Ale jak widać nie jest zbyt widoczny. Może też dlatego że jest to dioda 5 mm a pozostałe 3mm i świecą mocniej.
Szczerze, to razi mnie to zielone u góry ale dół spox. Ja podkleiłem szary plastik niebieską naklejką i w dzień ładnie się prezentuje!


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=47926]>>MOJA BYŁA LALECZKA<<[/url]
[url=http://avatars.jurko.net][img]http://img1.jurko.net/avatar_14129.jpg[/img][/url]

www.konstel.webs.com

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Niestety,

Post autor: Norbert » czw sty 13, 2005 01:11

ale ja mam narazie wszystko poza tym w oryginalnym zielonym kolorze - wiec nie kombinowałem. Niebieską diode dodałem tylko po to aby podkreślic zimne powietrze - a czerwone jako ogrzewanie. W przyszłości planuję coś zmienić - ale mam dylemat czy przyciski na czerwono czy na niebiesko. Czerwone przyciski ma większość radyjek więc może takie.
Może będzie to: Czerwone przyciski + niebieskie zegary oraz panel od ogrzewania. Co sądzicie?



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Niestety,

Post autor: Norbert » czw sty 13, 2005 01:15

norekm pisze:ale ja mam narazie wszystko poza tym w oryginalnym zielonym kolorze - wiec nie kombinowałem. Niebieską diode dodałem tylko po to aby podkreślic zimne powietrze - a czerwone jako ogrzewanie. W przyszłości planuję coś zmienić - ale mam dylemat czy przyciski na czerwono czy na niebiesko. Czerwone przyciski ma większość radyjek więc może takie.
Może będzie to: Czerwone przyciski + niebieskie zegary oraz panel od ogrzewania. Co sądzicie?
A co do niebieskiej naklejki to ciekawe... Masz jakieś foty?



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 13, 2005 01:35

ja zdradzę tylko, że osobiście planuję (mam już to na warsztacie) tło panelu od nagrzewnicy w kolorze białym (mleczna plexa) poświetlane od spodu diodami (czerwone + jedna niebieska od min temp). Oczywiście oznaczenia pozostaną. Więcej na ten temat, a głównie fotki jak mi się to wszystko uda, choć nie powinienem mieć z tym problemu, poza brakiem czasu.
Pozdro!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » czw sty 13, 2005 01:38

dr Richie pisze:ja zdradzę tylko, że osobiście planuję (mam już to na warsztacie) tło panelu od nagrzewnicy w kolorze białym (mleczna plexa) poświetlane od spodu diodami (czerwone + jedna niebieska od min temp). Oczywiście oznaczenia pozostaną. Więcej na ten temat, a głównie fotki jak mi się to wszystko uda, choć nie powinienem mieć z tym problemu, poza brakiem czasu.
Pozdro!
Hej widzę, że jesteś z Poznania i posiadasz dokładnie takie autko jak moje. Jeszcze tylko powiedz ze w czerwonym kolorze :)
Musimy kiedyś pogadać a może i się spotkać i wymienić doświadczeniami.
Pozdrawiam Norbert



Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 13, 2005 02:23

Poznań-Winogrady-os.Zwycięstwa, a furę mam czerwoną (widać chyba w opisie).
Pozdro!
Ps.Doświadczeń z Golfem MK2 nie mam za dużo, bo mam go niewiele ponad pół roku, więc poza zmianą sondy lambda i gmeraniem w przedniej zawieszce, wymianą zegara i zmianą podświetlenia klawiszy i panelu od nagrzewnicy to za dużo nie porobiłem. Mam wiele projektów i jak 99% ludzi czekam na kasę na ich realizację.
A w planach:
ogólne: gazownia, felgi 14", szerokie zderzaki a w przednich zamiast świateł przeciwmgielnych będą dzienne, grill bez znaczka, brewka, polakierowanie zderzaków, lusterek i maskownicy oświetlenia tablicy rejestracyjnej (uprzednio zaspawanego na gładko, będzie siłowniczek);
wywalenie kat'a i stożek z grodzią termiczną i tłumikiem szmerów ssania (nie po to kupiłem lepsze auto,żeby mieć głośniej w środku),może jakieś świece lepszejsze, ale nie wierzę w mityczne przyrosty mocy itp.
Audio: radio z mp3, przód 16cm w drzwi + cyki w podszybie, tył 20cm + cyki.
Jednym słowem BOŻE POMÓŻ!
Dodam tylko, że jestem bezrobotnym studentem, więc jak na kogoś kto nie dostaje na autko od tatusia,tylko sam na nie kombinuje różnymi fuchami,to chyba całkiem nieźle :bigok: Taka jest przynajmniej moja opinia :grin:
POZDRO ALL!


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 13, 2005 02:36

sorry, że się rozpisałem w sumie nie na temat
przeprosinowe :pub:


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw sty 13, 2005 02:38

spox, jakoś przejdzie :D


Obrazek

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » czw sty 13, 2005 09:50

no problemo... jak mawial tow. Fidel :grin:
hehehehe dr R jak ci wypali ta pleksa daj info
ja teraz kombinuje... i chyba wytne ten szary plastik pod suwakami i wkleje plekse z diodami ale potrzebuje plekse 5mm po to by wpasowac LEDy 3mm da sie to po nawiercac precyzyjnie...
albo dam biale ledy i na plekse dam folie taka od bindowania czerw i nieb w trojkat a na to oznaczenia oryginal tak jak jest....
pomyslimy :grin:

pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw sty 13, 2005 13:01

o jaki szary plastyk chodzi :?: :?


Obrazek

Awatar użytkownika
dr Richie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt sty 04, 2005 00:31
Lokalizacja: Poznań, a od 4 lat Wągrowiec ;(
Kontakt:

Post autor: dr Richie » czw sty 13, 2005 17:00

nie polecam pozbywać się póki co tego szarego plastiku, jak on wyleci, to przestaną być widoczne emblematy, wierz mi, pogorszy się sprawa...
Dziś wyniuchałem kolesia co graweruje laserowo w plexie, więc radzę Wam poczekać moi mili na to co mi wyjdzie, bo efekt będzie piorunująco-miażdżący :bigok:
Serio, stosujcie sprawdzone patenty, bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Pozdro!
Ps. To laserowe grawerowanie w plexi zmienia wiele w moich projektach dotyczących podświetlania od spodu zarówno zegarów jak i panelu od nagrzewnicy, szczegóły podam jak to wszystko wypali i jak koleś mnie nie zrujnuje,ten od grawerowania.


był MK2 1.8 RP '89
jest MK3 1.8 ABS '92
here we go again...

(a tak na co dzień to Octavia II kombi 1.9 TDI 105PS)

Awatar użytkownika
king66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:56
Lokalizacja: chełmno, kuj-pom
Kontakt:

Post autor: king66 » pt sty 14, 2005 01:29

oki czekam na efekty :grin:
moze tez dam sie zlupic od grawerowania laserowego...
thx za sugestie
pozdro :helm:


tak naprawdę to tylko M-B W114280CE albo carrera911 72' ...oba mnie kręcą (MB, VAG, PORSCHE... reszta to podróba)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości