Montaż przegubu wewnętrznego. Potrzebna mała pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Montaż przegubu wewnętrznego. Potrzebna mała pomoc

Post autor: nosboR » pn mar 29, 2010 13:57

Dzisiaj zabrałem się za wymianę przegubów. Z zewnętrznym już się uporałem lecz mam problem z wewnętrznym. W komplecie miałem przegub, smar, seger zabezpieczający i dwie wypukłe podkładki (jedna z ząbkami w środku a druga gładka). Chciałbym się dowiedzieć jak to poprawnie złożyć. Dodam że szukałem na forum, znalazłem dużo informacji lecz nie o kolejności i ułożeniu tych podkładek. Byłbym wdzięczny za pomoc



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn mar 29, 2010 17:10

nosboR pisze:lecz mam problem z wewnętrznym. W komplecie miałem przegub, smar, seger zabezpieczający i dwie wypukłe podkładki (jedna z ząbkami w środku a druga gładka)
coś mi się zdaje, że te ta podkładka jest przy przegubie zewnętrzym (tym przy kole)

Chyba masz rację, w wewnętrzym też jest coś podobnego jednak w mojej ETCE nie widać zbyt dobrze jak to powinno być złożone, więc nie pomogę..
Ostatnio zmieniony pn mar 29, 2010 17:13 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nosboR » pn mar 29, 2010 21:04

Wydaję mi się że tam miała iść jedna podkładka i ten seger. Kiedy zakładałem obie podkładki to nie dało się założyć segera. Z jedną weszło idealnie, założyłem do samochodu i jak narazie jest bez żadnych zarzutów. Wymieniałem oba przeguby z jednej strony i mam nadzieje że pojeżdżę na nich tyle co powinienem.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn mar 29, 2010 22:12

Wybierasz sobie jedna z tych podkładek czyli taką jaka akurat była u Ciebie,a tą co zostaje wyrzucasz :grin:



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: nosboR » pn mar 29, 2010 22:55

Dzięki jbs-78 :bigok: Nie będę ukrywał że aż lepiej się poczułem. Przynajmniej nie będę jeździł z obawą że może jednak coś źle złożyłem :grin:



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn mar 29, 2010 23:02

:grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości