Sprężanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Garsija6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 13:01
Lokalizacja: Opalenica
Kontakt:

Sprężanie

Post autor: Garsija6 » sob mar 27, 2010 15:19

Witam. Mam zamiar kupić silnik od prywatnej osoby jest on włożony w samochodzie wiec można go odpalić. Mój silnik już się skończył :grrr: i nie chciał bym kupić jakiegoś szmelcu. W jaki sposób sprawdzić stan tego silnika ?? kumpel mi mówił że mam sprawdzić stopień sprężania na garach wiem tylko że fabryczne sprężanie przy silniku 1.4 ABD powinno być 9,2 a jakie jest te minimum które powinien mieć ?? Jak jeszcze można sprawdzić stan tego silnika ?? Proszę o szybką pomoc...



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » sob mar 27, 2010 15:23

nie stopień sprężania bo on jest stały tylko ciśnienie sprężania potocznie zwaną kompresją prawidłowa powinna wynosić ok. 12 a minimalnie chyba 9 poniżej to już do remontu.
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 15:25 przez ace-mati, łącznie zmieniany 1 raz.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » sob mar 27, 2010 15:29

Ciśnienie oleju na wale. Standardowo zwróć uwagę na górę silnika i dół. Ciśnienie wiele ci powie - czy panewki i wał są dobre, czy głowica nie walnięta. Na górze ciśnienie powinno być na wszystkich garkach w miarę równe, a na wale żeby trzymało na gorącym silniku. Parametrów tego silnika nie znam dokładnie, ale standardowo sprawdź to, co zwykle się sprawdza przy kupnie pojazdu - cicha praca silnika, brak kopcenia z rury na biało lub niebiesko.



Garsija6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 13:01
Lokalizacja: Opalenica
Kontakt:

Post autor: Garsija6 » sob mar 27, 2010 15:40

A jak to najprościej sprawdzić ?? takimi normalnymi sposobami ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 250 gości