AFT migająca kontrolka cisnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daro702
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: daro702 » czw mar 05, 2009 22:28

znajduje się on w środku tam pod kierownicą


daro

Awatar użytkownika
takito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 25, 2006 23:27
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: takito » czw paź 22, 2009 18:44

Witam panowie mam wielki problem z moim Golfem 3 silnik AFT objawy są takie auto odpala rano bez problemu po przejechaniu czasami kilku kilometrów gaśnie jakby nigdy nic,najgorszy jest problem w tym ze nie mogę odrazu auta odpalić bo gdy kręce rozrusznikiem to auto niechce odpalić miga mi tylko kontrolka z oleju po odczekaniu ok 3-4 min auto odpala,takie objawy mam bardzo czesto pomóżcie mi prosze bo nie wiem co może być może jakis czujnik nadmieniam iż auto ma założoną instalacje gazową ale w tym krytycznym momencie nie odpala na benzynie jak i na gazie

[ Dodano: 28 Paź 2009 14:31 ]
panowie problem rozwiązany z gasnięciem silnika przekaznik nr 30 był uszkodzony w serwisie kosztuje 53 zł i autko dalej smiga jak oszalałe :)



fido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:48
Lokalizacja: Wlkp ...

Post autor: fido » ndz sty 03, 2010 15:55

panowie to wy sprawdzanie cisnienie za pomoca VAg? :chytry:
Ostatnio zmieniony sob mar 20, 2010 15:16 przez fido, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » ndz sty 03, 2010 16:34

fido pisze:panowie a jak to sprawdzic za pomoca Vaga cisnienie oleju?? w co nalezy "wejsc"?
Za pomocą VAGa nie zmierzysz ciśnienia oleju. Zrobisz to za pomocą manometru

http://www.allegro.pl/item860620404_tes ... urier.html

Przykładowy manometr.

O pomiarze manometrem poczytaj na forum.

http://www.allegro.pl/item860620404_tes ... urier.html



fido
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 17:48
Lokalizacja: Wlkp ...

Post autor: fido » śr lut 24, 2010 17:48

wojteo CK pisze:
fido pisze:panowie a jak to sprawdzic za pomoca Vaga cisnienie oleju?? w co nalezy "wejsc"?
Za pomocą VAGa nie zmierzysz ciśnienia oleju. Zrobisz to za pomocą manometru

http://www.allegro.pl/item860620404_tes ... urier.html

Przykładowy manometr.

O pomiarze manometrem poczytaj na forum.

http://www.allegro.pl/item860620404_tes ... urier.html

tez tak myslalem!!! gdzies zle zrozumialem tekst i z tego moje glupie pytanie!! pzdr problemu nie ma!! a tkwił w zasyfialym filtrze!!!



Piterro7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 24, 2010 18:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Piterro7 » śr lut 24, 2010 18:27

Witam ja co prawda mam VW Polo ale problem bardzo podobny, gdy autko jest zagrzane tj. 90 C to gdy wrzucam na luzz to mruga lub świeci się kontrolka od oleju. Sprawdzałem wszystko : wymieniłem olej i filtr, nowe czujniki oleju i ciągle ta sama sytuacja. Czy może to być wina pompy olejowej a jesli nie to co to może być? z góry dziękuję za odpowiedź.



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » śr lut 24, 2010 23:39

A sprawdziłeś ciśnienie na wolnych obrotach jak świeci się kontrolka??


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ricky08
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:38
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: ricky08 » czw lut 25, 2010 13:39

W moim przypadku dzialo sie tak nie tylko po wrzuceniu na luz ale tez po przekreceniu kluczyka. Po wrzuceniu biegu bylo ok. Wystarczylo naprawic naderwana wtyczke od czujnika oleju ;) Koszty zerowe ;)



Piterro7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 24, 2010 18:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Piterro7 » sob mar 27, 2010 13:13

wojteo CK pisze:A sprawdziłeś ciśnienie na wolnych obrotach jak świeci się kontrolka??
No właśnie byłem u spec mechanika zmierzył pomierzył ciśnienie i powiedział że jest ok , sprawdziłem wtyczki nie są naderwane :D a kontrolka od oleju jak się świeciła na zagrzanym silniku tak świeci się dalej .... może to czujnik temperatury co o tym myślicie??



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » sob mar 27, 2010 13:39

WG mnie czujnik temperatury nie ma tu nic do rzeczy. On mierzy temperaturę a nie ciśnienie oleju :) Skoro jest dobre ciśnienie oleju jak świeci się kontrolka to pompa jest raczej dobra ale niech wypowiedzą się jeszcze inni. A jakie te czujniki włożyłeś?? Bo u mnie było tak że ktoś wcześniej włożył inne czujniki niż powinny być. Zmieniłem na takie jakie powinny być( ale kupiłem czujniki nieoryginalne firmy EPS bodajże) i problem nadal się pojawiał czyli nadal po rozgrzaniu świeciła kontrolka ciśnienia oleju. Wymieniłem czujniki na oryginalne używki i jak ręką odjął. Jeżdżę już rok z tymi czujnikami i ani razu mi się nie zaświeciła kontrolka. Może u Ciebie to wina nieoryginalnych czujników albo coś z elektryką??

Poczytaj jeszcze ten temat i podane w nim tematy.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... t=#2897281


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Piterro7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 24, 2010 18:23
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Piterro7 » sob mar 27, 2010 13:55

Dzięki za rade to może być nawet chyba to bo jak zakładałem "nowy czujnik" to gościu powiedział mi że to jest zamiennik EPS tak jak u Ciebie więc teraz rozejrzę się za nowym ale juz teraz oryginalnym czujnikiem :D



Awatar użytkownika
wojteo CK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 16:14
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: wojteo CK » sob mar 27, 2010 14:06

zanim kupisz oryginalny czujnika to może podmień na chwilę od jakiegoś kolegi który ma taki sam silnik bądź czujnik :P Bo może czujniki są dobre i wtedy wydasz niepotrzebnie kilkadziesiąt złotych :)


Mój Variant Yachting ;) viewtopic.php?f=88&t=375516" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości