Mk3 co to jest? zamek problem i pytanie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mk3 co to jest? zamek problem i pytanie.

Post autor: Jackq » czw mar 30, 2006 19:54

Witam, wymieniałem dziś wiosełka w zamkach, mam golfa 3 drzwiowego, i na dnie drzwi znalazlem taki oto plastik Obrazek
prosze o info, gdzie on ma byc zamontowany, jesli wogole ma być (najlepiej byłoby zdjęcie z poikazniem gdzie ten plastik sie znajduje), oraz jakby ktos mogł poradzić bo mam problem z centralnym i nie wiem czego to wina. Mianowicie - zamyka mi na kluczyk wszystkie zamki a z pilota tylko od kierowcy, silownik dziala idzie gora-dół, bolcem w drzwiach tez nie zamyka wszystkich a powinien. Nie wiem czy to wina siłownika, czy czegoś innego, styki wyczyściłem, oba zamki wyciagałem i czyściłem, a problem pozostał :hmm: zauważyłem też ze jak trzymie klamke zewnetrzna drzwi od kierowcy w pozycji odciagnietej od drzwi i wtedy wciskam bolec lub go wyciagam to zamyka/otwiera wszystkie zamki... ja juz nie wiem co z tym zrobic. Prosze pomocy :kac:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

greg

Post autor: greg » czw mar 30, 2006 21:48

ten plastik służy do mocowania klamki jak ją przykręcasz do drzwi tj do blachy - on si wsuwa na klamkę. Być może włąśnie z powodu tego ze ten plastik jest nie zapięty klamka wsuwa się blokując zamek a więc impuls dla pompki idzie ze drzwi nie zostały zamkniete a co za tym idzie - nie zamyka pozostałych.

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 9:54 pm ]
ten plastik się nazywa klamra



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw mar 30, 2006 22:03

moglbys mniejwiecej zaznaczyc i opisac na tym zdjeciu gdzie ten plastik czy jak wolisz klamra ma byc tu jest zdjecie klamki http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... 8/94896804 dzieki i pozdro.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 30, 2006 22:12

Nie da się zaznaczyć na tym zdjęciu. Ten plasticzek to taka osłonka umiesczona w otworze na klamkę, czyli w blasze w przedniej lub tylniej części otworu (nie pamiętam). Ma funkcję tylko ochronną dla blachy żeby sie lakier nie uszkodził. Też mi się zdarzyło że wpadł do środka, trzeba uważać jak się klamkę wujmuje na niego,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw mar 30, 2006 22:17

plastik juz lezal w drzwiach a oprocz niego strae czesci zamka, wiec nie mialem okazji podpatrzec jak to bylo zamontowane, pokombinuje cos jutro, moze sie uda. dzieki za pomoc, jak ktos bedzie w stanie wyjasnic sprawe lepiej bede b. wdzieczny, moze to mi pomoze z centralnym :D pozdro :kufel:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 30, 2006 22:18

PO prostu wsuwasz go na blachę w otworze na klamkę, zorientujesz się łatwo jak pasuje.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

greg

Post autor: greg » czw mar 30, 2006 22:23

Obrazek
strzałka to te wypustki na plastiku



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » pt mar 31, 2006 06:23

dzieki, teraz napewno dam rade, z taka pomoca :D pozdrawiam :kufel:


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

greg

Post autor: greg » pt mar 31, 2006 08:44

jak odkręcisz klamkę to musisz nacisnąć i przesunąć ją tj tą część co jest z wklądką kluczyka do przodu samochodu - wtedy dopiero będziesz mógł wyciągnąć ją. Ja zanim na to wpadłem to myślalem że rozp**** drzwi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości