daleka trasa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

daleka trasa

Post autor: jarek_u1 » sob mar 27, 2010 00:02

Witam planuje wyjazd do chorwacji na wakacje gdzies okolo 1400km w jedna strone i mam pytanko co sprawdzic lub wymienic przed wyjazdem na rozrzadzie mam juz przejechane 51tyś.km
jestem totalnym laikiem w tych sprawach a niechcialbym przygod pod czas tak dlugiej trasy wiadomo jak kazdy z nas

golf IV 1.4 16v 210tyś.km
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 00:03 przez jarek_u1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob mar 27, 2010 00:10

Normalnie jak przed każdą dłuższą trasą- ciśnienie w oponach oraz ich stan- czy nie uszkodzone wytarte- stan bieżnika itp. poziom płynów eksploatacyjnych- olej- płyn chłodniczy- płyn hamulcowy - spryskiwacza szyb- oświetlenie- kierunkowskazy- wycieraczki, zapasowe żarówki- olej na dolewkę w razie czego. Stan układu hamulcowego- czyli klocki tarcze, koło zapasowe, klucz do kół podnośnik. Czy z silnika nigdzie nie cieknie. Ubezpieczanie dokumenty auta.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob mar 27, 2010 00:11

Jeżeli dbasz o auto to sprawdzasz poziom oleju, czy są wszystkie światła, płyn do spryskiwaczy i w drogę. Jak nie dbasz to wszystkiego przed podróżą i tak nie zrobisz. Na zapas też nie ma się co martwić bo wszystkiego nie przewidzisz. Ja kilka razy latałem swoim 1.4 ponad 2tyś km w jedną mańkę...zero przygód poza tym że dwa razy zapaliła mi się kontrolka od poziomu oleju, ale wiadomo auto obciążone, prędkość autostradowa to mały silniczek ma ciężko i siorbie olej.

Ogólnie to już były podobne tematy...poczytaj w dziale "podróże"

[ Dodano: 26 Mar 2010 23:12 ]
italiano_83 pisze:olej na dolewkę w razie czego
obowiązkowo przy tym silniku



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: daleka trasa

Post autor: Haki » sob mar 27, 2010 00:13

jarek_u1 pisze:Witam planuje wyjazd do chorwacji na wakacje gdzies okolo 1400km w jedna strone i mam pytanko co sprawdzic lub wymienic przed wyjazdem na rozrzadzie mam juz przejechane 51tyś.km
jestem totalnym laikiem w tych sprawach a niechcialbym przygod pod czas tak dlugiej trasy wiadomo jak kazdy z nas

golf IV 1.4 16v 210tyś.km
2 lata temu leciałem ... i w tym roku znów planuję wyjazd do Hrvatskiej Republiki :pub:

Co sprawdzałem u siebie ,,,,

Olej - stan + zabranie 1l ze sobą w razie W
Wymieniłem filtry (profilaktycznie) bo i tak miały być wymienione...
Hamulce - ojjj polecam zajrzeć i zobaczyć stan klocków i tarcz -- jeśli będziesz jechał terenem górzystym a ja taki wybrałem bo zjechałem z Autocesty ... to hamulce dostają w dup...ę ...
Stan opon ....
Ogólna diagnostyka auta ... podnośnik - zobaczyć czy nic nie cieknie ... nic nie ubywa...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob mar 27, 2010 00:13

Warto też poszukać na necie o zasadach ruchu drogowego w krajach przez które będziesz jechał- co kraj to coś innego- gaśnica- apteczka- zapasowe okulary, jak nosisz :bajer: , ograniczenia prędkości, dozwolony poziom alkoholu- w jednym kraju może być 0.5 a w drugim 0.0 .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarek_u1 » sob mar 27, 2010 00:16

ok wielkie dzieki wszystko po sprawdzam ewentualnie wymienie jeszcze mam pytanie bo na zime zakladam 14" zimowki a na lato mam 17" 225/45/17 i mam dylemat czy nie kupic opon do 14 " i jechac na stalowkach



Awatar użytkownika
maler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 20:50
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Kontakt:

Post autor: maler » sob mar 27, 2010 00:21

italiano_83 pisze:dozwolony poziom alkoholu- w jednym kraju może być 0.5 a w drugim 0.0 .
w tej kwestii najlepiej żeby było 0.0 nawet jak może być 0.5



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » sob mar 27, 2010 00:21

jarek_u1 pisze:mam dylemat czy nie kupic opon do 14 " i jechac na stalowkach
na 14 na pewno będzie lżej silnikowi (wyprzedzanie itp) i trochę na paliwie zaoszczędzisz...ale żeby specjalnie opony na podróż kupować.



jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarek_u1 » sob mar 27, 2010 00:23

a promile nie beda napewno bo mam swoja ukochana i coreczke ktora bedzie w dniu wyjazdu miala 10 miesiecy bezpieczenstwo przedewszystkim a pozatym nawet jakbym byl sam nie chce stracic prawka piwko dla wszystkich :pub: za pomoc i rady



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob mar 27, 2010 00:27

jarek_u1, już nie przesadzaj :bajer: jak śmigasz furą to chyba wiesz co dobrze w nim śmiga a z czym masz problem... Problemy zazwyczaj wyczuwa się podczas jazdy więc jak nic nie wyczułeś to ogólny przegląd samochodu... do bagażnika płyn od sptysków-bo jazda bez niego to koszmar. Zresztą nie przesadzajmy że to nie wiadomo jaka długa traska. Olej też możesz zabrać tak jak pisali wyżej. Szerokości i przyczepność życzę.



jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarek_u1 » sob mar 27, 2010 00:27

Qto pisze:
jarek_u1 pisze:mam dylemat czy nie kupic opon do 14 " i jechac na stalowkach
na 14 na pewno będzie lżej silnikowi (wyprzedzanie itp) i trochę na paliwie zaoszczędzisz...ale żeby specjalnie opony na podróż kupować.
dlugo sie nadtym zastanawiam bo takiego golfa juz kupilem na 17" i po 4 latach czyli w tym miesiacu skrzynia padla a tez nie ukrywam ze mam czasem ciezka nozke a oponki bym se wyszperal na tej stronce polecam
http://www.oponeo.pl/

Nie przesadzam ale zazwyczaj mam zawsze pecha zawsze mnie cos spotyka jakies nie planowane wydatki aa wiadomo jak ma sie juz rozwalic to wole zeby to bylo w polsce a nie gdzies zagranica i placic w euro :goof: za duzo juz mialem przygod z tym golfem skrzynia / przekladnia kierownicza 2 razy wewnetrzny lewy przegob raz padl ( niby elektryka ) tak w aso powiedzieli nie chcial za chiny odpalic 2 dni sie meczyli gumy na wachaczach 5 x przez 4 lata j eszcze byly inne drobiazgi
Ostatnio zmieniony sob mar 27, 2010 00:33 przez jarek_u1, łącznie zmieniany 1 raz.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » sob mar 27, 2010 00:35

To pewnie już swój limit wyczerpał :bigok:



jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarek_u1 » sob mar 27, 2010 00:40

ale wiadomo pojade przynajmniej beda przygody a po powrocie oddaje auto moje kobitce :D a ja` zmieniam na audi 1.8t 02/04 combi bo mojego ukochanego golfika zal mi sprzedawac a tak zawsze bedzie na oku pozdro wszystkim i naprawde wielkie dzieki za poorady



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » sob mar 27, 2010 00:47

jarek_u1 pisze:ale wiadomo pojade przynajmniej beda przygody a po powrocie oddaje auto moje kobitce :D a ja` zmieniam na audi 1.8t 02/04 combi bo mojego ukochanego golfika zal mi sprzedawac a tak zawsze bedzie na oku pozdro wszystkim i naprawde wielkie dzieki za poorady
Pamiętaj o Winietach - w Czechach - Austrii - Słowenii - za to ganiają jak wściekli .. PS - w Czechach (obowiązkowo - komplet zapasowych żarówek) ogólnie trasa bardzo fajna i widokowa... w Słowenii polecam wykupić Winietkę i nie bawić się w objazdy Autostrad - lubią specjalnie zamykać odcinki drogi tak by wyprowadzić człowieka na autostradę - wbijasz na nią a kilkaset metrów dalej czekają Panowie - którzy nie patyczkują się z mandatami...
W CRO - Policji na Autostradzie mało -- ale są auta nieoznakowane .. w miejscach takich jak wioski - miasteczka - radzę jechać zgodnie z przepisami - kary dochodzą do kilku tys zł .. w przeliczeniu ...
1400 km... to jedziesz na Dalmację ... bo na Dubrownik mi to nie wygląda :pub: 3m się i szerokości ,,


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 172 gości