Problem z obrotami/gaźnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vhris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:42
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Problem z obrotami/gaźnikiem

Post autor: vhris » pt mar 26, 2010 14:41

Witam

Jestem amatorem a ponadto swoją dwójkę (1.6 benzyna RF) posiadam od niedawna. A mam problem polegający na tym, że jak trzymam się max 2.5tys obrotów to wszystko gra jak należy. jak przekroczę to jest ruletka. Albo się ładnie wkręci na obroty do 6-7tys i nie ma żadnego problemu albo zacznie się dusić tak jakby mu odcinało paliwo. I to niezależnie czy na biegu w czasie jazdy czy na jałowym. Filtry mu wymieniłem, kable i świece są sprawdzone choć nie nowe. Zanim pojadę do mechanika bo sam tu nic nie zdziałam to chciałbym się dowiedzieć co tam może być żeby nie skasował mnie paru setek za np. regulację gaźnika...



Tokaru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:28
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Tokaru » pt mar 26, 2010 22:14

Wiec przygotuj się na wydatki z gaźnikiem , mam ostatnio podobne objawy chyba się jakaś przepustnica przycina, do tego nie mam ssania bo się nie wyłączało.
Te gaźniki to niestety dno, sam rozglądam się za nowym ,ew regeneracja albo swap z fiata 125



vhris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 09, 2010 12:42
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: vhris » sob mar 27, 2010 11:57

U mnie ssanie jest choć dość krótko. Potem muszę go jeszcze nieco przytrzymać na gazie żeby nie zgasł. Ale jak się rozgrzeje to na wolnych chodzi dobrze.
Ten swap z fiata 125p to tak po prostu gaźnik pasuje czy trzeba jakiejś bardziej fachowej przeróbki?



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » sob mar 27, 2010 12:31

vhris pisze:Ten swap z fiata 125p to tak po prostu gaźnik pasuje czy trzeba jakiejś bardziej fachowej przeróbki?
Wszystko masz w tym temacie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=50360



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 267 gości