domykanie szyb i szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

domykanie szyb i szyberdach

Post autor: frezerGT » śr mar 24, 2010 19:57

Witam. Mam problem z elektryką w swiom golfie, zaczne od szyberdachu, otwiera się tylko do góry w dach sie nie chce schować silnik wogóle nie reaguje na naciśnięcie przełącznika, co może być przyczyną? czy może to być walniety cały ten układ el w silniczku. Druga sprawa to problem z domykaniem szyb z kluczyka. zamyka sie tylko szyberdach i szyba od strony pasażera, od kierowcy nie zamyka sie i w silniku szyberdachu słychać tykanie przekażnika. proszę o pomoc bo nie wiem od czego zacząć.
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 19:58 przez frezerGT, łącznie zmieniany 1 raz.



czarnypostrach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 22, 2010 23:45
Lokalizacja: włocławek
Kontakt:

Post autor: czarnypostrach » śr mar 24, 2010 21:00

witam tez mam taki problem moj szyber dach nie domyka sie z lewej strony. czy to prowadnica??? ile takie coś kosztuje i moze ma z was ktos na sprzedasz prosze o info



Awatar użytkownika
Dodzia_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pn mar 31, 2008 20:00
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Dodzia_VW » śr mar 24, 2010 21:04

ja mam jeszcze lepszy problem :grin: szyby są ok domykają sie a szyber się tylko otwiera a już nie zamyka :grin: nikt mi nie chce tego naprawić twierdząc że zbyt duże koszty...



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr mar 24, 2010 21:11

tu masz opisane jak wymienić uszkodzoną prowadnicę w szyberdachu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=17245&start=0


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt mar 26, 2010 09:54

czarnypostrach, Dodzia_VW, na 99% walnięta prowadnica szybru. Koszt w serwisie :grrr: Chyba nalepiej wymienić cały, bo używki szybru na części zdażają się niezwykle rzadko... Koszt http://moto.allegro.pl/item957098785_vw ... rdach.html albo porada prezesik25,
frezerGT, nie rozumiem trochę - otwiera i zamyka się tylko uchylanie, z tą różnicą że otwiera się przyciskiem a zamyka tylko modułem komfortu przez kluczyk i w trakcie zamykania modułem, nie zamyka szyby kierowcy i przykaźniku słychać tykanie :kac:


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » pt mar 26, 2010 20:20

to może narazie zostawmy problem szyberdachu, a weżmy na warsztat to domykanie szyb. od strony pasażera szyba sie domyka po zamknieciu auta ale od strony kierowcy już nie. Dodam że szybe tą można normalnie otworzyć i zamknąć przełącznikiem. Czy jest możliwe żeby silniczek się uszkodził?



Awatar użytkownika
radek108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:19
Lokalizacja: toruń

Post autor: radek108 » pt mar 26, 2010 20:50

mam również problem z szybrem nie domyka się (po zamknięciu odstaje koło 1 cm lewa strona) dziś zdjąłem nawet szybę (od szybra) i po trudach schowały się obie prowadnice chodź prawa szybciej a wróciły normalnie chodź lewa zaczęła się za szybko podnosić czy da się te linki przełożyć żeby składał się równo. nie widać aby coś było pęknięte chociaż nie mowie że jest inaczej proszę o pomoc czy od razu szukać drugiego szybra czy da się to naprawić przyznam się że jeszcze podsufitki nie zdejmowałem. szyber mi nie działa od kiedy kupiłem auto a na lato jak znalazł gdyż brak klimy


golf chociaż mały prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=479036 byle mk3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=541756&p=6503804#p6503804 zwykly dupowoz na wekendy
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=562191&p=6648397#p6648397 aktualne mk3

Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt mar 26, 2010 21:22

frezerGT pisze:Czy jest możliwe żeby silniczek się uszkodził?
Raczej nie, bo gdyby tak było, to nie zamknął byś szyby przełącznikiem. Jeśli nie zamyka (domyka) modułem komfortu, to uszkodzony jest mikro styk w zamku. Najlepiej wymontować i przeczyścić. Najczęściej pomaga... Jeśli nie, wymiana i wszystko powinno wrócić do normy.
radek108,
Regulacja szybru pomoże. Najpierw ustaw prowadnice bez szyby, potem załóż szybę i odpowiednio przykręć. Jeśli wtedy będzie otwierał krzywo, to znaczy, że prowadnica się kończy.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » pt mar 26, 2010 21:25

don vittorio dodam jeszcze ze kluczykiem mogę otworzyć tą szybę, ale zamknąć już nie
, ale z drugiej strony jak by to była wina mikrostyku to chyba nie zamykala by sie też druga szyba
Ostatnio zmieniony pt mar 26, 2010 21:28 przez frezerGT, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt mar 26, 2010 21:36

Silniczek nie dostaje impulsu z zamka i dlatego... Zakładam, że domykanie wykonujesz poprawnie, bo kluczyk trzeba trochę przytrzymać w pozycji zamykania.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » pt mar 26, 2010 21:40

a wiesz moze na którym pinie w kostce od tego silnika powienien być prąd do domykania



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt mar 26, 2010 21:51

frezerGT pisze:a wiesz moze na którym pinie w kostce od tego silnika powienien być prąd do domykania
Niestety nie, (u siebie też nie sprawdzę, nie mam zamków, u mnie szyby domyka impuls z alarmu), ale i tak idziesz w złą stroną. Impuls z zamka idzie do modułu komfortu a potem dopiero potem na silniczek. Ipulsu odszukasz podczas otwierania.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Awatar użytkownika
frezerGT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sie 20, 2007 14:23
Lokalizacja: OOL
Kontakt:

Post autor: frezerGT » pt mar 26, 2010 21:58

u siebie też mam centralke od alarmu z opcja domykania i niestety też nie działa na tą szybę, myślałem że to może jej wina ale po odpięciu przwodu z centralki nadal to samo



Awatar użytkownika
don vittorio
rock n roll
rock n roll
Posty: 248
Rejestracja: czw lut 04, 2010 20:23
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: don vittorio » pt mar 26, 2010 22:18

frezerGT pisze:u siebie też mam centralke od alarmu z opcja domykania i niestety też nie działa na tą szybę, myślałem że to może jej wina ale po odpięciu przwodu z centralki nadal to samo
AAAA tego nie napisałeś, a ja się tu produkuję...
Jeśli nie działa nawet z alarmu, to spróbuj odszukać impuls z przełącznika na silniczek, bo może ktoś pomieszał w kablach przy zakładaniu alarmu, Po drugie, moduł komfortu resetuje się po kazdym odpięciu aka (coś jak wycieraczki czasowe w naszych Golfach) i może tu jest błąd...
Jak to nie da rady, zerknę przez weekend, jak ja to mam u siebie. U mnie działa bez zarzutu.


"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia. Rozsiałem je u twych stóp.

Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach.”

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 313 gości