tylne światła przeciwmgłowe Mk4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

tylne światła przeciwmgłowe Mk4

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 11:45

tak jak w temacie. pali sie tylko lewe bo w prawym nie było żarówki, włożyłem żarówkę i nic. czytałem że w starszych autach są tylko lewe co jest zrozumiałe w ruchu prawostronnym. a jak jest w Mk4? moje autko jest z 1998r.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
marcinb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 02, 2005 10:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: marcinb » czw mar 30, 2006 11:46

Tylko lewe



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » czw mar 30, 2006 12:22

sprawdz czy w lampie masz mozliwosc wlozenia zarowki. Czy przypadkiem nie ma zaslepki na lampie



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw mar 30, 2006 12:30

jest możliwość włożenia żarówki w lampę. zaślepka może kiedyś i jakaś była... kto wie. fakt że jak siedzi żarówka to troszkę ciężko jest wpasować cały wkład do lampy bo jest mało miejsca ale dało się :jezor: dlatego też zacząłem się zastanawiać czy to niedopatrzenie konstruktorów że wkład tak ciężko wchodzi z żarówką czy jej poprostu nie powinno tam być.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw mar 30, 2006 12:33

ksionc pisze:czytałem że w starszych autach są tylko lewe co jest zrozumiałe w ruchu prawostronnym
Gdzie takie rzeczy pisza ? :bajer:
To raczej w starszych byly dwa... Pozniej jesli swiatlo bylo w jednej lampie z pozycja robili tylko w lewej (dla ruchu prawostronnego). Byc moze zeby sie nie mylilo ze stopem.. Zwroc uwage na nowsze auta - wiekszosc ma tylko jedno.
ksionc pisze:dlatego też zacząłem się zastanawiać czy to niedopatrzenie konstruktorów że wkład tak ciężko wchodzi z żarówką czy jej poprostu nie powinno tam być.
Jasne ze jej nie powinno byc.

[ Dodano: Czw Mar 30, 2006 12:35 ]
Poszukaj kodu 8TC na wklejce - swiatlo przeciwmglowe z lewej dla ruchu prawostronnego...
http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=complect
http://www.passatgl5.polnet.biz/golf3/w ... klejka.htm



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » czw mar 30, 2006 12:39

Ja tam w swoim autku miałem oryginalnie jeden, ale wyciołem zaślepkę poprowadziłem kabelek (nawet było miejsce na wsuwki w mocowaniach żarówek) i mam dwa światełka


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » czw mar 30, 2006 12:56

Tak, w nowszych autach jest tylko jedno - nawet jak sa to wypasione marki zachodnie :-)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw mar 30, 2006 12:57

kovens pisze:Tak, w nowszych autach jest tylko jedno - nawet jak sa to wypasione marki zachodnie
No proste, nie wiem po co niektorzy szukaja na sile problemu z drugim swiatlem...
:pub:



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » czw mar 30, 2006 13:06

miejsce w prawej lampie masz na zarowke, ale jak sie dobrze przypatrzysz jest ono mniejszej srednicy niz w lewym i zarowka ciezko wchodzi, a spowodowane jest to pewnie taka a nie inna konstrukcja formy odlewniczej :grin:

ma byc tylko w lewej lampie :jezor:



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » czw mar 30, 2006 15:42

UcHO pisze:miejsce w prawej lampie masz na zarowke, ale jak sie dobrze przypatrzysz jest ono mniejszej srednicy niz w lewym i zarowka ciezko wchodzi, a spowodowane jest to pewnie taka a nie inna konstrukcja formy odlewniczej

ma byc tylko w lewej lampie

dokladnie. i nie kombinowac ;-)



Awatar użytkownika
marcinb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn maja 02, 2005 10:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: marcinb » czw mar 30, 2006 15:42

Jedno jest nie tylko w nowszych autach. Ja mam rocznik 90 i tez mam tylko lewe. Ojciec miał Transportera rocznik 82 i tez tylko lewe było



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw mar 30, 2006 16:27

Bo tylko lewe powinno być :jezor: Większość samochodów ma tylko jedno światło przeciwmgielne. W MkIV oczywiście w prawej lampie jest miejsce na żarówkę ale nie były one nigdy montowane. Oczywiście są ludzie którzy montują dodatkowe prawe światło, wymaga to jednak doprowadzenia przewodów do tej lampy. Na jakiejś stronce kiedyś znalazłem nawet porady jak to zrobić.... Ja mam jedno i to jedno mi wystarczy...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
conrad81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 13, 2006 14:26
Lokalizacja: Stargard, PL
Kontakt:

Post autor: conrad81 » czw mar 30, 2006 16:35

marcinb pisze:Jedno jest nie tylko w nowszych autach. Ja mam rocznik 90 i tez mam tylko lewe. Ojciec miał Transportera rocznik 82 i tez tylko lewe było
a ja mysle ze nie ma zadnej reguly bo T4 widzialem z dwiema lampami i swicialy obie ale wg jakiej reguly byly jedna czy dwie to nie wiem
a zobaczcie jakakolwiek skoda liczac od favoritek wszystkie te co w polsce bynajmniej byly kupowane maja obie lampy podlaczone fabrycznie moj stary ma w octavii z 2004 i ja mialem w favoritce z '94 a w MK3 sam sobie zrobilem ale wsadzilem 2x5W i nie uzywam jako przeciwmgielnych ale jako zwykle postojowe a w razie przegladu zmieniam zarowke a druga wyciagam kabelek i heja efekt ciekawy dodam ze jak ktos ma mk3 z usa to ma tak fabrycznie jak opisalem bo tam nie ma przeciwmgielnych tylnych
Wg przepisow tych swiatel powinno sie uzywac w takich warunkach ktore mamy moze kilka razy w roku a jakos jeszcze legalnie do niczego mi sie nie przydaly wiec... :smoke:


Są dwa rodzaje nadsterowności: klasyczna i zaaajebiesta:)

Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » czw mar 30, 2006 16:53

conrad81 pisze:Wg przepisow tych swiatel powinno sie uzywac w takich warunkach ktore mamy moze kilka razy w roku a jakos jeszcze legalnie do niczego mi sie nie przydaly wiec...
a mi sie przydały - była taka mgla ze maski nie wiedzialem ;-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości