[mk2] Ustawilem dzis zbiezonosc i ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

[mk2] Ustawilem dzis zbiezonosc i ...

Post autor: mnich » śr mar 29, 2006 16:19

Po wymianie drazkow i koncowek dzis pojechalem na zbieznosc.
Koles mi ustawil i dal mi kartke na ktorej jest napisane::

Kat pochylenia koła(Campel) ----------------------- L. 0.40 P. 0.14

Kat wyprzedzania sworzenia zwrotnicy(Castror)--- L. 2.31 P. 1.50

Zbieznosc ----------------------------------------- 0.06

O co w tym chodzi,jest dobrze??:]

ps:dalej jak dodaje ostro gazu i nie trzymam kierownicy to auto znosci na prowo i kierownica sie obraca.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 29, 2006 17:54

Kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy odpowiada za prowadzenie się auta prosto i powrót kierownicy po wykonaniu skrętu. Masz nierówne te kąty i to może być przyczyna. Zbieżność jest w granicach błędu : 0st +/-1mm. Wygląda na to, że gość zmierzył, ale nie do końca ustawił. Katy pochylenia kół też powinny być jednakowe.

[ Dodano: Sro Mar 29, 2006 18:01 ]
Kąt wyprzedzenia sworznia powinien wynosić 1.33 st ( +/- 30'), różnica nie może być większa niż 1st



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 18:13

Kat wyprzedzenia zwrotnicy nie jest regulowany (z tego co ja wiem), co do zbierznosci to tak jak napisal bodzio a katy identyczne z obu stron a ksiazka podaje dokladnie: kat skretu kol : kolo wewnetrzne = 39 st, zewnetrzne = 33,3 st;
Kat pochylenia kola - 30' +- 20' dop roznica 30'
wyprzedzenie zwrotnicy: 1 st 30' +- 30' dop roznica 1 st
zbieznosc 0 st +- 10'
czyli kat pochylenia prawego kola jest za maly, wyprzedzenie stworznia w lewym kole za duze w prawym ok, zbieznosc ok... wiec jedz i zglaszaj reklamacje... bo to jest fuszerka a nie ustawienie... niech ci ustawi prawidlowo a jesli nie to poda przyczyne czemu nie mozna... pozdro



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr mar 29, 2006 19:21

KamilW pisze:Kat wyprzedzenia zwrotnicy nie jest regulowany (z tego co ja wiem), co do zbierznosci to tak jak napisal bodzio a katy identyczne z obu stron a ksiazka podaje dokladnie: kat skretu kol : kolo wewnetrzne = 39 st, zewnetrzne = 33,3 st;
Kat pochylenia kola - 30' +- 20' dop roznica 30'
wyprzedzenie zwrotnicy: 1 st 30' +- 30' dop roznica 1 st
zbieznosc 0 st +- 10'
czyli kat pochylenia prawego kola jest za maly, wyprzedzenie stworznia w lewym kole za duze w prawym ok, zbieznosc ok... wiec jedz i zglaszaj reklamacje... bo to jest fuszerka a nie ustawienie... niech ci ustawi prawidlowo a jesli nie to poda przyczyne czemu nie mozna... pozdro
kurcze gubie sie w tym ,jak mozecie to napiszcie w cyfrach jakie ustawienie ma byc to pojade do niego z reklamacja i powiem zeby ustawil mi wedlug tych danych,please



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 29, 2006 19:34

mnich, KamilW, już wszystko napisał.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 19:37

ale inaczej nie da sie tego napisac... oznaczenie 1 st 30' oznacza w tlumaczeniu jeden stopien i trzydziesci minut... jak miales matme to pewnie o tym slyszales :) i takie sa ksiazkowe dane i nie opisuje sie tego w inny sposob... bedziesz sobie musial z tym poradzic a znak +- oznacza (plus/minus) czyli przedzial tolerancji np 1 st +- 30 ' to znaczy ze powinno byc 1 ale wartosci minimalne to 1 st - 30' czyli 30' (bo 1 stopien to 60') a maksymalna to 1 st + 30 ' czyli 1st 30'...



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr mar 29, 2006 19:38

bodzio_j pisze:mnich, KamilW, już wszystko napisał.
czyli mam pojechac do niego i powiedziec zeby ustawil:

Kat pochylenia w lewym i prawym na 0.30 st
a
Kat wyprzedzenia w lewym i prawym na 1,33 st

tak??



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 19:54

Kat wyprzedzenia na lewym i prawym 1,5 stopnia, kat pochylenia 0,5 st... bo 30 minut to 0,5 stopnia... tak samo jak 30 minut to pol godziny :)



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr mar 29, 2006 22:24

KamilW,

hehe , no teraz to juz lapie ,nigdy ze mnie orzel z maty nie byl.
Jade do kolesia jutro i mowie mu ze do poprawienia i ze ma mi ustawic
kat pochylenia 0,5 st i kat wyprzedzenia na lewym i prawym 1,5 stopnia.

ps:a pytalem dziada jak mi dawal ta kartke czy przypadkiem te wartosci (na logike) niemoja byc takie same,to powiedzial "tak jest dobrze"



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 22:33

no i masz tak dobrze ze ci po regulacji auto sciaga... :) dobrze kombinujesz :) tylko nie daj sie drugi raz nadziac na takie hasla :)



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » śr mar 29, 2006 22:42

KamilW pisze:no i masz tak dobrze ze ci po regulacji auto sciaga... :) dobrze kombinujesz :) tylko nie daj sie drugi raz nadziac na takie hasla :)
malo tego wrocilem sie do kolesia i mowie mu ze jak dodaje gaz to auto sciaga i kierownica sie obraca lekko w prawo (tak jak przed ustawieniem zbieznosci),koles wszedl do auta sie przejechac i mi mowi ze to stare auto i cos tam musi byc popsute pod spodem ( a ja qutfa mam: nowe amory,nowy uklad hamulcowy.nowe drazki i koncowki) i pomyslalem moze ma racje ale jutro jade do niego i bedzie walka :grin: mam nadzieje ze jedna runda

ps:tylko obawiam sie ze koles mi powie zebym przyszedl za godzine ,nic tam nie ustawi ,wezmie nowa kartke i napisze nowe dane a powie ze zrobil
Ostatnio zmieniony śr mar 29, 2006 23:01 przez mnich, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 22:48

to powiedz zeby zrobil przy twojej obecnosci... masz do tego prawo... nie daj sie wydymac... i walcz dzielnie :)



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr mar 29, 2006 23:28

Z tym ściąganiem to niekoniecznie musi być wina złej geometri. Też tak miałem, że jak mi jeździł dobrze, a jak ustawili eometrię to zaczeło ściagac. Ale przełozyłem opony na letnie wyważyłem i już jest ok. Tak samo było z firmowym CC.


Obrazek

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » czw mar 30, 2006 15:32

pojechalem pierw do innego diagnosty i sprawdzil mi za piwo jak to ten koles ustawil,powiedzial ze zbieznosc ustawiona jest dobrze ale katy pochylenia kol maja byc minus 0.5, wiec pojechal do kolesia ponownie ,stalem nad nim i ogladalem co robi.
powiedzialem mu ze katy pochylen kola maja byc w minusie 0.5 i koles zrobil wszystko co sie dalo ,udalo mu sie zejsc na L 0.20 P 0.06 ale minusa osiagnac sie nie dalo,zbieznosc ustawil na 0.05.

obydwaj mi powiedzieli ze to sciaganie moze byc spowodowane starymi gumami na tylnej belce ktore nadaja sie tylko do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości