Plama oleju i dość spory wyciek w czasie jazdy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

icer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 19:18
Lokalizacja: Plymouth
Kontakt:

Plama oleju i dość spory wyciek w czasie jazdy.

Post autor: icer » czw mar 25, 2010 21:37

Witam.
Wczoraj odebrałem od mechanika auto. Wymieniał on sworznie wahacza, tuleje belki tylnej itp. Autko śmigało aż miło żadnych stuków. Wybrałem sie więc nim w małą trase(30km) gdy przyjechałem do domu to na drodze zauważyłem olej. Gdy zatrzymałem olej ciekł, wjechałem szybko do garażu i wszedłem do kanału i zgasiłem silnik. W kanale zauważyłem ze mala plama plama oleju jest jakby na polaczeniu silniku ze skrzynia wieksza plama jest wzdłóż "wydechu". Dziś dodam zdjecie tylko aby ukazać miejsca od oleju jutro dodam jak to wyglada naprawde. http://yfrog.com/eslancerpodwoziej
Forum przeszukałem ale nie znalazłem nic identycznego. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw mar 25, 2010 21:44

jezeli to jest olej przekładniowy ze skrzyni to mógł puścić któryś uszczelniacz od półosi, jeżeli silnikowy to może być spod uszczelki miski lub przeciekającego czujnika oleju. Takie rozłożenie ubrudzonego podwozia w oleju (jak pokazałeś na rysunku) świadczy i tym, ze olej leciał podczas jazdy.


Obrazek
Obrazek

icer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 19:18
Lokalizacja: Plymouth
Kontakt:

Post autor: icer » czw mar 25, 2010 21:50

A jak wspomniałem, mechanicy wymieniający sworznie tuleje łaczniki mogli to uszkodzić?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw mar 25, 2010 22:19

Trzeba dokładnie obejrzeć spód silnika na kanale, może któryś z mechaniorków niechcący przyfasolił młotkiem w rąbek skrzyni próbując wybić starą tulejkę w wahaczu, zrobił dziurę i olej wyleciał, ale to wszystko to tylko gdybania. Radzę obejrzeć autko od kanału.


Obrazek
Obrazek

icer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 19:18
Lokalizacja: Plymouth
Kontakt:

Post autor: icer » czw mar 25, 2010 22:27

Jutro wrzucę jakieś fotki ale i też przejdę sie do moich jakże wykształconych mechaników. Napisze co mi powiedzieli.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 274 gości