Nie odpala w czasie wilgotnych/deszczowych dni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AmstaffBull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2008 22:01
Lokalizacja: Gliwice

Nie odpala w czasie wilgotnych/deszczowych dni

Post autor: AmstaffBull » pn mar 22, 2010 13:10

Witam, mam pytanie dot. problemu z odpalaniem auta(mk3 1.8GT ABS bez instalacji gazowej) w czasie wilgotnych/deszczowych dni, a więc problemy rozpoczynają się podczas wilgoci rozrusznik kręci zapłon jest włączony i nic, nie odpala dopiero za którymś razem auto odpala po czym jak jest duża wilgotność(albo padało przez noc) lubi się jeszcze dusić i czasami potrafi zgasnąć, po przejechaniu kilku km auto wraca do normy jak by się nic nie stało i po ponownym odpaleniu niema tego problemu.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VWyznawca » pn mar 22, 2010 13:15

Polecam sprawdzić cewkę zapłonową. Miałem identyczną sytuacje. Co deszcz to padaka, jak wjechałem w kałużę, też padaka, potem w nocy zacząłem dłubać i przy odpalaniu zobaczyłem jak cewka bokami puszcza iskrę.

Cewka używka to koszt około 50-100 zł, więc polecam wstawić i się upewnić, ewentualnie popytać kolegów Golfistów czy mają jakąś pożyczyć żeby sprawdzić :P


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

jacekplacekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:38
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: jacekplacekk » pn mar 22, 2010 13:38

Na Twoim miejscu zmieniłbym przewody wysokiego napiecia,powinno CI pomóc.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Nie odpala w czasie wilgotnych/deszczowych dni

Post autor: oldstaszek » pn mar 22, 2010 13:54

AmstaffBull pisze:Witam, mam pytanie dot. problemu z odpalaniem auta(mk3 1.8GT ABS bez instalacji gazowej) w czasie wilgotnych/deszczowych dni, a więc problemy rozpoczynają się podczas wilgoci rozrusznik kręci zapłon jest włączony i nic, nie odpala dopiero za którymś razem auto odpala po czym jak jest duża wilgotność(albo padało przez noc) lubi się jeszcze dusić i czasami potrafi zgasnąć, po przejechaniu kilku km auto wraca do normy jak by się nic nie stało i po ponownym odpaleniu niema tego problemu.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Najprościej - wytrzeć cewkę, przewody wys.napięcia i kopułkę aparatu zapłonowego.
Dodatkowo - zalecałbym sprawdzenie wtyczek instalacji sterowania.
Na pewno wykorzystałbym jakiś preparat wypierający wilgoć i spryskał w miejscach połączeń a także cewkę+przewody wys. napięcia. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
JaruTA__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt lut 09, 2010 19:04
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: JaruTA__ » pn mar 22, 2010 17:34

w nocy otwórz maskę i niech ktoś próbuje odpalić a ty patrz czy nigdzie iskra nie przeskakuje.. najczesciej przy takich objawach to przewody lub cewka ponaszą wine...



AmstaffBull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr paź 22, 2008 22:01
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: AmstaffBull » sob mar 27, 2010 21:21

no niestety odpalałem auto w nocy kilka razy i nie zauważyłem żadnych iskier



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 400 gości