podsufitka mi sie odkleja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bogus01
MK2 600KM
MK2 600KM
Posty: 115
Rejestracja: pt lis 28, 2008 22:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: bogus01 » śr lip 01, 2009 11:49

a czy ktoś próbował wkleić tam jakiś materiał skóropodobny, to by wyglądało nieźle tylko ile by z tym było roboty bo skóre to trza chyba czym innym kleić i dokładniej ją obrabiać czy jakoś tam ? aktualnie od wczoraj jestem posiadaczem odklejającej się podsufitki (narazie tylko z tyłu nad półką) ale wszelkie rady mile widziane :helm:



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lis 21, 2009 21:12

Ja miałem ostatnio starcie z podsufitką. Wsiadam sobie do auta, patrzę w lusterko a tu mi szmata wisi nad głową pasażera z tyłu. Pomyślałem że można to podkleić. Użyłem bezbarwnego kleju na bazie rozpuszczalnika i tu uwaga. Klej rozpuścił gąbkę koloru brązowego, do którego jest bezpośrednio materiał przyklejony. Efekt plamy, które wyglądały jak hodowla grzybów. Znalazłem na Allegro używaną za 110zł w idealnym stanie. Ponieważ wcześniej walczyłem z naprawą szyberdachu wiec wymiana podsufitki to 30 min :-) W MK3 były dwa rodzaje. Jeden z plastiku (folia szara w cętki) oraz drugi - jasna tkanina. Te z tkaniną maja tendencje do odklejania dokładnie jak w przypadku Specjal87. Na zamieszczonym zdjęciu widać dokładnie tą piankę koloru brązowego. Jak dacie za dużo kleju to rozpuści on piankę i narobi na tkaninie brązowych plam. Tkanina wbrew pozorom jest lekko prześwitująca.


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Hapek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Hapek » sob sty 16, 2010 21:46

ja mam podobny kłopot tyle ze mi powoli odchodzi podsufitka od strony przedniej szyby :/ ktos moze wie jak temu można zaradzić żeby dalej nie odchodziła ?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob sty 16, 2010 21:50

Hapek pisze:ja mam podobny kłopot tyle ze mi powoli odchodzi podsufitka od strony przedniej szyby :/ ktos moze wie jak temu można zaradzić żeby dalej nie odchodziła ?
przejrzyj temat od początku.. :) na pewno znajdziesz odpowiedz.. :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Hapek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 23:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Hapek » sob sty 16, 2010 23:15

hmm.. a z przodu jak ona jest wogole przymocowana i do czego ?



Awatar użytkownika
Specjal87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 11:15
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Specjal87 » pn mar 22, 2010 15:45

Ja mam już problem z głowy :) dałem nowy, czarny materiał. Jak by ktoś miał problem, chętnie pomogę. Oceńcie efekty
Obrazek
Obrazek
Obrazek


[b]Moje Mk3[/b] ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310685

Dwd89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt lip 13, 2007 14:18
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice(Śląsk)
Kontakt:

Post autor: Dwd89 » ndz cze 13, 2010 20:15

Special87 co to za materiał masz bo mi sie podoba, ile zaplaciles, jak zdjąć podsufitkę (gdzie śruby/zatrzaski) czy przednia szyba ją jakoś trzymie (pod uszczelką albo cuś? )


mam szyber i oczywiście ten plastik na lewej prowadnicy mi kiedys strzelił i się lewa strona nie zamyka :D więc od razu vbym to naprawił bo z tyłu mi się jasna podsufitka ( ta przeswitująca) również zaczęła odklejać, z przodu od strony przedniej szyby również ;/ więc nadaje sie do zdjęcia i wymiany materiału


Mój Golf III TDI Colour Concept
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1981523#1981523

Awatar użytkownika
Specjal87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 11:15
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Specjal87 » śr cze 16, 2010 11:42

Dwd89, Witaj Dwd89
Materiał to aksamit. Dostałem go kumpla ( jego mama jest krawcową :P ) wiec nie powiem Ci ile taki materiał może kosztować.
Na samym początku odczep sobie światło, poźniej zabierz się za uchwyty. Gdy odkrecisz wszystkie 4, możesz zabrac sie za bloczki. Są one wciskane, lecz musisz bardzo uważać bo jak za mocno pociągniesz to możesz urwać zaczep ( ja tak zrobiłem ale sie trzyma :P ). Boczne bloczki są u góry przykręcone na 1 śrubę. Najlepiej zabrać się za to w 2 osoby.
Podsufitkę wyciągasz od tyłu i bardzo powoli bo ta tektura nie jest z drewna i łatwo ją połamać.. Po jej wyciągnięciu zerwałem stary materiał i zakładając nowy używałem kleju Bonaterm-A1 lub mozna tez uzyc zwykłego butaprenu. Żeby uniknąć bąbli, nakładaj klej paskami a 2 osoba niech od razu to przytwierdza ( bo klej szybko wysycha ) Żeby uniknać odklejenia sie podsufitki daj trochę wiecej materiału i zagnij go na drugą stronę wtedy na 100 % Ci sie nie odklei. Przez pierwsze 4 dni śmierdziało klejem w samochodzie ale poźniej już przestało ;)
Pozdrawiam i miłej pracy


[b]Moje Mk3[/b] ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=310685

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 292 gości