problem z zapaleniem auta rano

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

problem z zapaleniem auta rano

Post autor: poli30 » śr mar 29, 2006 16:05

witam.... rano mam problem z odpaleniem auta ( golf 3 1,6 benzyna) za piatym szostym razem mi zaskoczy i obroty mi spadaja...mam takie wrazenie ze ma na to wplyw wilgoc ( jestem laikiem ) po poludniu jak wracam z pracy to wszystko jest ok bez zarzutu . Prosze o jaks rade czy to moga byc świece ( mam bosha pol roku temu zmieniane ) czy przewody czy moze cos jescze innego dzieki z gory



Awatar użytkownika
Adrian1980
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 560
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 17:43
Lokalizacja: Kiełczów/Oleśnica
Kontakt:

Post autor: Adrian1980 » śr mar 29, 2006 16:10

mialem tak samo w mk3 ABU, zmienilem kable WN, kopułke i palec, teraz odpukac jest ok :)



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » śr mar 29, 2006 16:20

A jak już odpalisz to temperatura na wskaźniku rośnie w miarę szybko? Bo jeśli przejedziesz dłuższy kawałek i wskazówka nie osiągnie nawet 70 st. to wymień sobie czujnik temp. i będziesz odpalał od razu. Związane jest to z tym że tu komputer steruje ssaniem i jeśli dostanie fałszywy sygnał np z uszkodzonego czujnika temp. to właśnie nie będziesz mógł odpalić zimnego silnika i obroty będą małe (na biegu jałowym)



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » śr mar 29, 2006 17:47

mam w swoim golfie tak samo jak jest zimny to odpali i zgasnie i tak 3-4razy jednak to moze nie byc to co jest opisane. Przy takiej samej temp. zewnetrzej ale odpalaniu na gazie nie ma problemu podejzewam ze moze byc cos z układem paliwowym ale do konca sam nie wiem :-k


350 tys. km i ciagle jedzie

poli30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt sty 20, 2006 16:34
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Post autor: poli30 » śr mar 29, 2006 19:51

to chyba nie chodzi o zimny silnik po po pracy czy popoludniami nie ma tego problrmu problem wystepuje rano i dotychczas zawsze jak byla duza wilgotnosc



Awatar użytkownika
kubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt mar 28, 2006 01:34
Lokalizacja: ?????????
Kontakt:

Post autor: kubi » śr mar 29, 2006 19:59

mam to samo problem jest rano nie jak jest zimny silnik, szukałem długo usterki ale nie znalazłem i sie pogodzilem z tym. gdyby to była wina elektryki był by problem i na gazie. ale na gazie pali i nie gasnie


350 tys. km i ciagle jedzie

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw mar 30, 2006 04:42

poli30 pisze:witam.... rano mam problem z odpaleniem auta ( golf 3 1,6 benzyna) za piatym szostym razem mi zaskoczy i obroty mi spadaja...mam takie wrazenie ze ma na to wplyw wilgoc ( jestem laikiem ) po poludniu jak wracam z pracy to wszystko jest ok bez zarzutu . Prosze o jaks rade czy to moga byc świece ( mam bosha pol roku temu zmieniane ) czy przewody czy moze cos jescze innego dzieki z gory
Powodów może być kilka. Układ zapłonowy - swiece, kable, kopułka, cewka, palec - te elementy są bardzo wrażliwe na wilgoć. Proponuję zrobić próbe. Ciemny garaż ( jeśli nie masz to noc) i zobaczyć czy nie masz pod maską dodatkowych, ładnych aczkolwiek niepożądanych efektów świetlnych - skaczące iskierki.Jeśli silnik jest ciepły ( a tym samym suchy) możesz go zwiżyć przy pomocy zwykłego rozpylacza - takiego jak do kwiatków.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości