Problem z elektrycznymi szybami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
megaviruz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 07, 2009 23:51
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Problem z elektrycznymi szybami

Post autor: megaviruz » ndz mar 21, 2010 11:48

Założyłem elektryczne szyby do swojego mk3 97r do tylnych drzwi z przodu już posiadałem elektryczne szyby. Kupiłem oryginalną wiązkę do 4 el szyb i oryginalne wiązki w drzwi i oryginalne podnośniki.Pojawił się problem gdyż wcześniej założyłem centralkę na pilota z funkcja komfortu (domykaniem szyb). Po założeniu wszystkiego przód działa idealnie tak jak na poprzedniej wiązce (dla 2 drzwi) lecz tył przy zamknięciu auta i po krótkim czasie gdy chcę otworzyć auto uchyla tylne szyby jak odczekam dłużej jest ok. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem??? Dodam jeszcze że były to silniczki brose z modułem komfortu i wiązki w drzwi tzn piny musiałem przerzucić sam do swojej kostki gdyż tamta była starszego typu.



Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » ndz mar 21, 2010 15:00

kolego też tak mam to wina modułu( pewnie z allegro ) ale to nic strasznego


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 21, 2010 15:46

megaviruz, chyba masz pomieszane starsze moduły z nowszymi, i to te starsze tak maja i nic z tym nie zrobisz poza tym że skróć maksymalnie czas impulsu na otwieranie centralnego zamka jesli się da w Twoim alarmie. Ale i po maksymalnym skróceniu impulsu na central szybki ruszą ciut w dół.
Jedyna rada rozwiązujaca całkowicie problem to zupełnie inne podpiecie sterowania zamka centralnego - wg podschematu "sterowanie zamkiem pmneumatycznym" a nie "sterowanie plusem" jak masz teraz. Trzeba wykorzysac inne przewody, od włącznika blokady w drzwiach, ja tego nie robiłem i konkretnie nie pomogę.
Z tym że uwazam że niema sensu sie bawić, nawet uwazam to za niezłą rzecz bo gdy np odchodzac od auta naciśniesz ciche uzbrajanie niechcący ponownie to zauważysz to po tym że szybki się otworzą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » ndz mar 21, 2010 15:53

mio też wydaje sie to dobre bo jak przez przypadek kliknie sie otwierania auta odchodzac od niego to widać ze auto jest otawrte


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
megaviruz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 07, 2009 23:51
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: megaviruz » śr mar 24, 2010 11:49

Paweł Marek pisze:megaviruz, chyba masz pomieszane starsze moduły z nowszymi, i to te starsze tak maja i nic z tym nie zrobisz poza tym że skróć maksymalnie czas impulsu na otwieranie centralnego zamka jesli się da w Twoim alarmie. Ale i po maksymalnym skróceniu impulsu na central szybki ruszą ciut w dół.
Jedyna rada rozwiązujaca całkowicie problem to zupełnie inne podpiecie sterowania zamka centralnego - wg podschematu "sterowanie zamkiem pmneumatycznym" a nie "sterowanie plusem" jak masz teraz. Trzeba wykorzysac inne przewody, od włącznika blokady w drzwiach, ja tego nie robiłem i konkretnie nie pomogę.
Z tym że uwazam że niema sensu sie bawić, nawet uwazam to za niezłą rzecz bo gdy np odchodzac od auta naciśniesz ciche uzbrajanie niechcący ponownie to zauważysz to po tym że szybki się otworzą.
Wydaje mi się że właśnie taka jest przyczyna co do otwierania się tych szyb (starszego typu podnośniki). Mam możliwość skrócenia czasu w swoim alarmie ale i tak mam już skrócony na maksimum(0.5s) i jakieś 10cm opadają szyby, jak mam ustawiony na 4s wtedy wszystkie szyby opadają na sam dół. Tak centralka alarmowa jest podpięta według schematu sterowania plusem a nie według schematu dla zamka pneumatycznego, ale czy to zmienienie podpięcia rozwiąże problem uchylania szyb????? Jeśli tak zmienił bym podpięcie centralki dla zamka pneumatycznego. Myślę że taka informacja pomogła by w wielu innych przypadkach. Lecz ja narazie nie mam czasu na sprawdzenie, wiec jeśli ktoś wie coś na ten temat niech tutaj napisze. :)
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 12:34 przez megaviruz, łącznie zmieniany 2 razy.



kachahaha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 12, 2009 10:40
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: kachahaha » śr mar 24, 2010 11:49

witam,
Katarzyna Się kłania, 22 letnia fanka wv golfa 3 :P
Osobiście mam golfiaczka 3 w dieselku 1,9 td, ale moje pytanie jest odnośnie golfa 1,8 benzyna + lpg z 1997, którego mój znajomy chce kupić. Słyszałam o zasadzie rozpoznawania golfa z którego jest roku bez zaglądania w dokumenty...otóż po miejscu umieszczenia anteny od radia.... Mówią, że golf od roku 95 w górę ma antenę na dachu...te starsze utwierdzone na lewym przednim boku. Chcę się upewnić, dlatego pytam Was fachowców, bo ten golfiak w/w w benzynie ma tę antenę na boczku z przodu....teoretycznie wedle zasady powinien mieć na dachu...od czego to zależy? Proszę o szybką odpowiedź. Buźka



Awatar użytkownika
megaviruz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 07, 2009 23:51
Lokalizacja: Tomaszów Lub

Post autor: megaviruz » śr mar 24, 2010 11:51

bacik pisze:kolego też tak mam to wina modułu( pewnie z allegro ) ale to nic strasznego
nie przeczytałeś dokładnie postu napisałem że wszystko jest oryginalne. Może i nic strasznego.Ale jak np pada deszcz i chcemy się dostać szybko do auta bo coś zapomnieliśmy a wcześniej zamknęliśmy auto to albo stoimy 30s na deszczu albo otwieramy uchylają się szyby i deszcz pada do środka auta robiąc plamy na siedzeniu i na boczkach drzwi, a to akurat dla mnie nie jest przyjemne :(

[ Dodano: 24 Mar 2010 10:55 ]
bacik pisze:mio też wydaje sie to dobre bo jak przez przypadek kliknie sie otwierania auta odchodzac od niego to widać ze auto jest otawrte
akurat to nie jest problemem w moim mk3 bo mam zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem auta jak zamknę auto i przez przypadek otworzę to po 5s auto samo się zamknie jak nikt nie otworzy drzwi..
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 12:06 przez megaviruz, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości