Problem z czujnikiem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hosemariano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 16:42
Lokalizacja: polska

Problem z czujnikiem.

Post autor: hosemariano » ndz mar 21, 2010 09:45

Witam. Mam problem z wynikami temperatury zewnetrznej(na wyswietlacz obrotów) wyswietlacz pokazuje od 20 stopni do -55 myślałem że to czujnik tem. zew. (ten pod reflektorem w zderzaku) wymieniłem na nowy ,ale to nie to.Dodam ze na wyswietlaczu climatronica pokazowana tem. zew. jest prawidłowa.Podobno jest jakis drugi czujnik. prosze o pomoc.


M.

Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » ndz mar 21, 2010 15:04

sa dwa czujniki ten do licznika i ten do climatronika sprawdz kabel łaczacy czujnik z licznikiem on doczhodzi od czujnika do bezpiecznikó pod maską bodaj moze to coś z tym


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 21, 2010 15:12

Sygnał z czujnika w zderzaku idzie do panelu Climatronica, później dopiero do zegarów. Drugi czujnik jest pod filtrem kabinowym i z niego sygnał idzie tylko do Climatronica. Klima korzysta z czujnika w zderzaku, jeżeli różnica temperatur czujnika ze zderzaka i tego spod filtra wynosi 10 stopni to Climatronic uznaje to za awarię i bierze sygnał z drugiego czujnika. Do zegarów przez cały czas jest brany sygnał ze zderzaka. Stąd na klmie prawidłowa temperatura a na zegarach szopki. Jeżeli mówisz że czujnik w zderzaku ok to przyjrzałbym się dokładnie kablom czy gdzieś nie złamane czy coś...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości