Panewki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » ndz mar 26, 2006 21:04

to tak jakby powiedzial ze założy pierścienie od innego bo jeszcze są w niezłym stanie, no ja nie wiem..



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz mar 26, 2006 21:26

No niestety... tak to jest w naszym pieknym kraju... szkoda tylko ze nas inzynierow ucza co to srednicowka i co i jak sie tym mierzy a nie ludzi ktorzy napewno czesciej powinni z tego korzystac... czyli naszych swietnych mechanikow... nie mialem zlych intencji... bronilem metody a nie mechanika :) bo tez rozne rzeczy mi sie przytrafialy... moim najsmieszniejsza przygoda bylo jak mi mechanik regulowal zaplon ze stroboskopem ale bez obrotomierza... ledwo od niego wyjechalem :) ... smutna ta nasza rzeczywistosc...



romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » śr mar 29, 2006 10:39

KamilW pisze:i dlatego jesli po pomiarze stwierdza sie zuzycie w pewnych granicach to stosuje sie uzywane ale mniej zuzyte od poprzednich panewki... i to jest bardzo dobra metoda... takze nie ma co po nim wieszac psow bo jesli oczywicscie jego propozycja byla poprzedzona fachowymi pomiarami to znaczy to tylko ze zachowal sie bardzo profesjonalnie
Ta odpowiedź podważyła mój sceptycyzm. Mechanik jest inżynierem i ma dostęp do średnicówki i innych przyżądów na politechnice.
Obawiam się że mój silnik też jest tak zrobiony. Choć całkiem cicho i ładnie pracuje.
Biorąc pod uwagę co napisał KamilW jednak nie powinienem sie niczego obawiać.
Pocieszyłeś mnie. Mądrze uzasadniłeś swoje zdanie i pomogłeś mi zająć stanowisko w tej sprawie. Punkt dla Ciebie!



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr mar 29, 2006 10:47

romek126 pisze: Ta odpowiedź podważyła mój sceptycyzm. Mechanik jest inżynierem i ma dostęp do średnicówki i innych przyżądów na politechnice.
Może mieć doktorat, może mieć całe laboratorium badawce i to wcale nie wyklucza że po prostu chce zrobić tanią fuszerke. Najlepiej jak byś go zwyczajnie spytał czy robił pomiary, jeśli tak to jakie i co z nich wynika. Wtedy będziesz dopiero wiedział na czym stoisz.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr mar 29, 2006 11:25

romek126 pisze: Mechanik jest inżynierem i ma dostęp do średnicówki i innych przyżądów na politechnice
A może po nazwiskach? Bo może znam

[ Dodano: Sro Mar 29, 2006 11:27 ]
Fuchy tam robi wielu ale w dziedzinie głównie ekspertyz sądowych o takim co naprawia silniki nie słyszałem.... - jeżeli jest pracownikiem PK


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » śr mar 29, 2006 12:31

możan takie coś jak najbardziej zmierzyć i zanalizować. natomiast pytanie czy rzeczywiście tak było zrobione...to nie zwykła prosta rzecz tylko względznie skomplikowana figura, która nie dość że jest półłukiem to w każdym miejscu na inne wartości grubości. ale jak wszystko pomierzył to bedzie dobrze, a pewnie może dłużej wytrzymać jak wał po szlifie osłabiony. założyć, pojeździć troche jak nie bedzie stukać to pomierzyć ciśnienie oleju a jak bedzie dobrze to powinno grać.


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 17:34

Ja osobiscie tak zrobilem u siebie... i mam cisnienia powyzej ksiazkowych... i nic nie stuka a zrobilem na tym juz 50000 km... a juz sie nasluchalem jak po szlifach pekaly waly... wiec uznaje ta metode za najlepszy sposob odnowienia ukladu korbowego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości