problem z licznikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alefx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 14:34
Lokalizacja: Gdańsk

problem z licznikiem

Post autor: alefx » wt mar 09, 2010 20:56

mam problem z podświetleniem liczników, i pokręteł od nawiewu. Odpalę auto i jest git przez jakieś 5 min. Dziś świeciło nawet 15. Później wszystko gaśnie i się nie zapala. Nie za każdym razem też uruchamia się przy odpalaniu. Podświetlenie sterowania szyberdachem działa. bezpieczniki ok, pokrętło od zapalania świateł i regulacji jasności nie zacina się nie chrobocze. Sprawa stała się nagle nic nie zmieniałem. W czasie drogi na równej drodze (o dziwo są jeszcze takie w Polsce) zgasło. Nie wiem od czego zacząć chwilowo jeżdżę na GPSa w nocy. Ale odpalanie nawigacji jest uciążliwe.



klonusix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 15:58
Lokalizacja: wawa

Re: problem z licznikiem

Post autor: klonusix » wt mar 09, 2010 21:23

[quote="alefx"]mam problem z podświetleniem liczników, i pokręteł od nawiewu. Odpalę auto i jest git przez jakieś 5 min. Dziś świeciło nawet 15. Później wszystko gaśnie i się nie zapala. Nie za każdym razem też uruchamia się przy odpalaniu.

temat bliski mojemu sercu :grin: kilka tyg. się głowiłem co jest nie tak aż w końcu zakupiłem na allegro włącznik świateł-second hand za 10zł i problem znikł. najlepiej jakbyś podmienił od kogoś znajomego i sprawdził czy to właśnie to, pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: kiler_444 » wt mar 09, 2010 21:48

maiłem cos podobnego tzn ze zapaliłem silnik i po przejechaniu 2 minut całe poswitlenie wszystkich elementów szlak trafiało ale musiałem wyciągnąc nagrzewnicę i wydzierałem całą deche i po sręceniu było juz ok wiec propopnowałbym ci wyciągnąc licznik i dobrze wpiąć wtyczkę do niego i tez tak samo zrobic z włącznikiem śwaiteł !!!


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

alefx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 14:34
Lokalizacja: Gdańsk

jak to zrobic

Post autor: alefx » sob mar 20, 2010 20:10

Problem można rozwiązać na dwa sposoby, albo kupić nowy włącznik świateł, koszt około 50 zł, albo rozebrać włącznik i na płytce przy tranzystorze polutować nóżki konkretnie tę co idzie od masy, czyli takiej dużej ścieżki na płytce i tej co idzie od razu do łącznika z kablem. A teraz tak z polskiego na nasze. Ustawiamy płytkę ścieżkami do góry, lutujemy nóżkę tę, po której stronie jest większa ilość płytki z środkową nóżką tranzystora, tą która jest na skraju płytki zostawiamy w spokoju. Mankament tego zabiegu jest taki, że nie da się ściemnić światła na liczniki. Powodzenia
Ostatnio zmieniony sob mar 20, 2010 20:11 przez alefx, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości