Coś kapie w MK 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ENDRJU1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:57
Lokalizacja: Krapkowice

Coś kapie w MK 2

Post autor: ENDRJU1974 » wt mar 28, 2006 21:45

Witam. Od 2 miesięcy mam wyciek jakieś substancji przypominającej kolorystycznie olej, ale gdy tego dotknąłem i powąchałem to stwierdziłem, że nie jest to olej tylko jakaś inna substancja. Sądziłem, że może to być wyciek ze zbiorniczka z płynem chłodzącym ( jest powyżej ) ale nie zaobserwowałem żadnych smug i zacieków pod tym zbiorniczkiem. Na zawieszeniu przednim jest taki okrągły (owalny) element metalowy jak gdyby poduszka i najprawdopodobniej z niego wycieka mi to coś. Zauważyłem też, że podczas jazdy po dziurach jakgdyby jest większe bicie ( w zeszłym roku wymieniałem teleskopy z tyłu.)
Jeśli kto coś wie na temat tej usterki to proszę o odpisanie ( bo na pewno nie jest to stan normalny i czym to skutkuje)
Z pozdrowieniami. :crazy:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 28, 2006 21:55

Od stycznia 85 sa montowane przednie poduszki silnika hydrauliczne. Z tego ci pewnie cieknie, a silnik się telepie. Do wymiany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 28, 2006 21:56

Z tego co zrozumialem masz wyciek z poduszki pod skrzynia... jest to taka guma wypelniona olejem... kosztuje jakies 40 zl a i wymiana nie jest trudna... po prostu to sobie po jakims czasie peka... efekt jest taki ze silnik sobie bardziej goni i slychac bicie... jak nie wymienisz to sie wkoncu zerwie ale zadnych powaznych konsekwencji to nie ma... i to tyle na ten temat :)



ENDRJU1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:57
Lokalizacja: Krapkowice

Post autor: ENDRJU1974 » śr mar 29, 2006 08:33

Dziękuję za informacje. Rozumiem, że z drugiej strony jest taka sama poduszka, czyli trzeba wymienić dla pewności obie. ;-)



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 29, 2006 10:11

Nie... pod silnikiem sa dwie i jedna pod skrzynia... wymien tylko ta z ktorej kapie... mozesz tez sprawdzic pozostale... odpal auto i przegazuj... od razu zobaczysz ktora ma luzy...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 313 gości