Wilgoć pod dywanikem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Wilgoć pod dywanikem

Post autor: W3reWolf » wt mar 28, 2006 21:09

Witam

Po tym jak okazało się, że mam wilgoć pod dywanikem po stronie pasażera z przodu postanowiłem sprawdzić skąd ona pochodzi. Filc był cały przesiąknięty wodą. Postanowiłem zrobić kilka testów, lanie wody na drzwi, szyberdach, przednią szybę. Szyberdach wygląda na to, że dobrze odprowadza wodę, drzwi prawie dobrze. Natomiast wilgoć zbiera się jakoś na przedniej ściance (tej oddzielającej od komory silnika), gdzieś ponad tego wypuklenia na koło. Czy możecie mi powiedzieć, skąd dokładnie woda może dostawać się tamtędy do kabiny. Proszę o szybką poradę, ponieważ pogoda sprawia, że jeszcze auto mi całkowicie zaleje, a auto garażowane jest niestety pod chmurką.

Pozdrawiam, Marek "W3reWolf"



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 28, 2006 21:19

najprawdopodobnie nie trxyma Ci uszczelka od szyby (jest to czesta usterka MK2 nie wiem jak jest w MK3)lub woda dostaje się kanałen wentylacyjnym - tam gdzie wentylator zasysa powietrze, warto zdjąć półkę od str. pasazera i zbadac czy tamtedy woda sie nie dostaje do wnetrza i spr. czy masz drożny odpływ w podłodze bo woda nie powinna tam stać


:-k ...

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » wt mar 28, 2006 21:39

Jaki odpływ? Jeśli chodzi o te czarne okrągłe zaślepki, to są one całkowicie niedrożne, z tego co się dowiedziałem, służą one tylko i wyłącznie zaślepieniu odpływów po malowaniu auta. Nie spełniają funkcji odprowadzających wodę.
Za pomysł z uszczelką (a czy przypadkiem przednia szyba nie jest klejona do karoserii) i kanałem wentylacyjnym punkt, napewno sprawdzę.
Ostatnio zmieniony wt mar 28, 2006 21:42 przez W3reWolf, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 28, 2006 21:41

ja ma u siebie niewielkie otwory do odpływu wody, a te gumki to mają być załozone tak jak są


:-k ...

greg

Post autor: greg » wt mar 28, 2006 21:50

zaraz ale on ma mk3 to nie może być uszczelka szyby, może syf masz wokół filtra powietrza przeciwpyłkowego i przelewa się nad filtrem



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 28, 2006 21:50

i tak moze być


:-k ...

Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » wt mar 28, 2006 21:55

Jak otworzysz maskę, to w lewym rogu, przy zawiasie klapy, pod szybą będzie taka wnęka, a na jej dnie otwór odprowadzający wodę pod błotnik. Sprawdź czy ten otwór nie jest przypadikem zapchany, po prostu przepchnij palcami. U mnie przez to ciekło do kabiny, udrożniłem i jest ok.


ex BvLin3K
Obrazek

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » śr mar 29, 2006 12:11

metju pisze:Jak otworzysz maskę, to w lewym rogu, przy zawiasie klapy, pod szybą będzie taka wnęka, a na jej dnie otwór odprowadzający wodę pod błotnik. Sprawdź czy ten otwór nie jest przypadikem zapchany, po prostu przepchnij palcami. U mnie przez to ciekło do kabiny, udrożniłem i jest ok.
Tak, sprawdziłem jest czysto, nie jest wogóle zapchany, ale zauważyłem inną rzecz przy tym otworze. Jest tam taka zaślepka (mniejsza niż ta przy podwoziu), pomalowona jak kolor nadwozia, ale nie cała i się ruszała, może to tędy woda się dostaje do środka, co o tym sądzicie? Jeśli właśnie tędy, to w jaki sposób można temu zaradzić?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr mar 29, 2006 12:22

na silikon ją weż


:-k ...

zuku-ldz

Post autor: zuku-ldz » śr mar 29, 2006 12:27

Ja mam mk2 i mam ten sam problem od strony kierowcy (od pasazera musze sprawdzic) gdzie szukac awarii?



Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » śr mar 29, 2006 12:39

prawdopodobnie masz niedrozny odplyw pod uszczelka szyby (patrzac od srodka- po lewej na dole)


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

zuku-ldz

Post autor: zuku-ldz » śr mar 29, 2006 12:48

Trzeba zdjac obudowe od glosnika i bedzie to widac?



Awatar użytkownika
endrju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt maja 27, 2005 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: endrju » śr mar 29, 2006 14:03

No mi tez przecieka uszczelka. Musialo sie to juz dawno zrobic bo az mi podloga pod nogami podgnila i nadaje sie do wymiany. Poki co zalepilem silikonem ale podloge i tak musz zrobic. Po stronie pasazera suchutko :)

Jak uszczelka nie trzyma to wymienic ja? Wystarczy? Ile to moze kosztowac???


[b]VW Caravelle LONG 2,5 TDI ACV[/b] (2011-...)
[b]Audi A6 C4 Avant 2,5 TDI AEL 6-gear[/b] (2009-...)
[b]Audi 80 GTE[/b] (2006-2009)
[b]VW Golf mk2 1,3[/b] (2005-2006)
[img]http://republika.pl/a_glasgall/Allegro/AUDI.jpg[/img]

zuku-ldz

Post autor: zuku-ldz » śr mar 29, 2006 15:26

Pazuzu pisze:prawdopodobnie masz niedrozny odplyw pod uszczelka szyby (patrzac od srodka- po lewej na dole)
Hmm ja tam zadnego odplywu wogole nie widze :(

A oprocz tego ze mam mokro pod dywanikiem to zauwazylem ze mokra jest rownierz tapicerka na drzwiach na samym dole :goof: :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości