Jeszcze raz 1.6ABU to porażka?!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

sprawa

Post autor: dominik7 » pt mar 24, 2006 21:06

U mnie bolec sie wykreca.Ale to i tak nic ci nie da.Moze to jest do naciagu linki???



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt mar 24, 2006 21:38

dominik7 pisze:U mnie bolec sie wykreca.Ale to i tak nic ci nie da.Moze to jest do naciagu linki???
Wyciagnięcie tego bolca nic nie da panowie , od tego mocy wam nie przybedzie! To jest poprostu taki zderzak pedału gazu. Jeżeli macie jakieś watpliwości to posadźcie kogos za kierownicą niech depnie pedał gazu do oporu i patrzymy w tym czasie czy przepustnica odwiera sie na maxa, można to sprawdzić ręką czy nie da sie jeszcze dalej pociagnąc przepustnicy, jesli sie da otworzyc jeszcze dalej przepustnicę to trzeba troche podciagnąć linke gazu i tyle!



Awatar użytkownika
currahee
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw mar 09, 2006 12:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: currahee » pt mar 24, 2006 21:52

Mojego ABU mam od trzech tyg. :okej: więc nie dużo, narazie zrobiłem jeden raz zakopiankę, a tak to miasto. Na brak mocy nie narzekam, może elastyczność nie najlepsza ale wzupełności wystarcza (wiadomo subiektywna sprawa, ale jeżdzić za wolno nie lubię :grin: ).



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pt mar 24, 2006 22:11

W sumie obleci, ot można spokojnie po mieście pojeździć. Ale drugi raz bym nie kupił, co najmniej 1.8, 1.9 TD albo 1.6 100 KM.


ex BvLin3K
Obrazek

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

sprawka

Post autor: dominik7 » pt mar 24, 2006 22:17

no...1,6 101 km jest fajne i wcale sie nie psuje.Znajomy ma taksowke audi a4 na liczniku 340 tys.km a poszla mu w nim uszczelka pod glowica raz i zerwal sie pasek rozrzadu.Nic wiecej.



t_bohun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 10, 2005 12:12
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: t_bohun » wt mar 28, 2006 19:17

ja swoim smigam 2 lata i te dwa lata po naszych drogach daly nu w kosc. Toche w niego juz zinwestowalem kilka rzeczy sie posypalo;( teraz jak bym kupowal nastepnego to raczej 1.9tdi



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Post autor: kwiatekt11 » wt mar 28, 2006 19:37

Moj brat tez kupił 1.6 ABU i powiem ze jestem zaskoczony tym silnikiem jest naprawde zrywny i mocny jak na te 75 koni nawet jak smiga z załaczona klima to zap...ala jak nie wiem i nie zgodze sie z tym ze ma słabe osiagi pali w 7 l benzyny w miescie i jest naprawde git motorek :bigok:



Awatar użytkownika
misiek_1983
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek_1983 » wt mar 28, 2006 20:19

ja mam 1,6 ale silnik 1F też 75 kucy znajomy ma 2.0 115 kilka razy do niego podskakiwałem i mówił ze bardzo ładnie mi to chodzi jak na taki mały silniczek. Co prawda mixer gazu też cośtam zabiera, nawet na benzynie. Czasami przełączam na benzynke żeby poczuć jak auto powinno mi jeździć i na prostej 185 to pójdzie, raz mi sie udało wykręcić 200 km/h przy ponad 6000 tysiącach obrotów aż do odcięcia :grin: na autostradzie A4 jadąc od Katowic w Kierunku Krakowa zaraz przed bramkami była taka dłuuuuuga prosa z górki :satan: ale w większości przypadków brakuje mocy i chętnie bym zmienił na TDi + chip lub 2,0 16V


www.toledoclub.pl

Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » śr mar 29, 2006 10:57

No no panowie, pozwole wtrącić pare słów do tej dyskusji. Mianowicie mam mk III kombi silnik 1.6 AEK 101 kucyków i szczerze mówiąc nie jestem zadowolony, wymieniłem sondę na cylindrach jeszcze 13 barów ciśnienia i co tu dużo mówić "MÓL BAGIENNY"
jeżdziłem chwilke Passatem B4 1.9 tdi 90 km i tam moc było czuć ,a tu już nie wiem czy tak ma być? ,acha po włączeniu klimy już wogóle jazda "taś taś" :bigok:



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr mar 29, 2006 11:12

O ile faktycznie masz te 100KM to jednak jest to 1.6 i trzeba go wysoko kręcić aby ciągnoł a to daje wrażenie zamulenia szczególnie jak porównujesz go do TDi. Co do tematu to ABU jest taki jak przystało na 75KM, ani nie jest to kompletny muł ani nie jest to ścigant. Te 75KM mówi samo za siebie.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » śr mar 29, 2006 11:16

mówiąc o mule miałem na myśli swojego 100 konnego osiołka, a z tym kręceniem to masz racje,żeby było coś czuć to trza go kręcić ponad 4000 tysiaki


TDI TO KRÓL SILNIKÓW

etczarny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 03, 2005 07:30
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: etczarny » śr mar 29, 2006 12:39

Posiadam wzmiankowane ABU już ponad rok. Świetne do miasta, na wycieczkę też się nadaje. Koledzy trochę wybrzydzają, tylko 75 KM itp. Gdzieś w tym wszystkim brak realizmu. Każdy z nas świadomie z takich czy innych względów stał się posiadaczem ABU i teraz ma pretensie. Jest takie stare przysłowie: "Widziały gały co brały". :chytry:
To auto ma więcej zalet niż wad (75 km), a oferta silników VW jest ogromna...



Awatar użytkownika
Paweł_G
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pn lut 27, 2006 20:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Paweł_G » śr mar 29, 2006 13:02

Ja od siebie powiem niewiele bo mam auto od miesiąca i nawet nie zarejstrowałem go jeszcze. Mam porównanie z 75 konnym 1.8 z Renault 19 mojego ojca i wypada ono na kożyść ABU na pierwszych 3 biegach. Jest po prostu zrywniejszy za to w trasie Renówka ma o wiele większą elastyczność na 4 i 5 biegu. Jadąc na 5 ok 80 km/h wciskasz gaz do oporu i zaraz licznik pokazuje ponad 120 km/h. W Golfie musiałbym zredukować na 4 bieg no ale Renault ma nie wysilony silnik bo 75 km z 1.8 to trochę mało skoro silniki o takich pojemnościach z jednopunktowym wtryskiem mają przeważnie ok 90 km. Pojeżdze to będe mógł coś napisać więcej ale narazie jestem zadowolony.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pt kwie 14, 2006 14:50

etczarny pisze:Posiadam wzmiankowane ABU już ponad rok. Świetne do miasta, na wycieczkę też się nadaje. Koledzy trochę wybrzydzają, tylko 75 KM itp. Gdzieś w tym wszystkim brak realizmu. Każdy z nas świadomie z takich czy innych względów stał się posiadaczem ABU i teraz ma pretensie. Jest takie stare przysłowie: "Widziały gały co brały". :chytry:
To auto ma więcej zalet niż wad (75 km), a oferta silników VW jest ogromna...
Ja to myślę tak, że to jest tak jak z tym sprzętem HI FI np.: jamnik plastikowy i piszą 2x350W, a sprzęt pożądny i wcale tak dużo mocy nie zmierzono.

Pozdrawiam posiadaczy ABU GL
:bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 498 gości