Nie działające zapalniczki w moim samochodzie i zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » pn sie 17, 2009 15:32

Już zdjęłam ten panel zajrzałam wszędzie i niestety kabli w ogóle nie widać,przynajmniej ja nie zauważyłam, zdjęłam jeszcze ta obudowę pod kierownica i zrobiłam fotkę tamtejszych kabli.
Na zdjęciu tez są te druty oraz zamek i zapalniczka.
O to zdjęcia-->
Obrazek



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1470
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Post autor: kwadrat » pn sie 17, 2009 15:46

Hmmm wygląda na to, że faktycznie ta zapalniczka nie ma kabli


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » śr mar 17, 2010 23:56

Jadzia49 pisze:Już zdjęłam ten panel zajrzałam wszędzie i niestety kabli w ogóle nie widać,przynajmniej ja nie zauważyłam, zdjęłam jeszcze ta obudowę pod kierownica i zrobiłam fotkę tamtejszych kabli.
Na zdjęciu tez są te druty oraz zamek i zapalniczka.
O to zdjęcia-->
Obrazek
Wrócę jeszcze do tego zamku,ktos napisal ze te pręciki do zatrzaskiwania drzwi są urwane,czy oby na pewno?
Bo tak patrzyłam na zdjęcia w Internecie to wyglądają tak samo...
Czy można je naprawić? Jeśli tak to co należy zrobić po kolei?
Aha mam jeszcze pytanie co do tej zapalniczki, to czy można ją podłączyć pod radio w samochodzie?
Pozdrawiam!

Edit; Tu jeszcze te zdjęcie tych pręcików od drzwi
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 00:12 przez Jadzia49, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw mar 18, 2010 00:11

Pod radio nie polecam, są to zwykle bardzo cienkie przewody. Zapalniczka pobiera sporo prądu i te cienkie moga tego nie wytrzymać. Można pobrać napięcie z tyłu skrzynki bezpiecznikowej, są tam czerwone przewody stale pod napięciem. Należy tylko dać bezpiecznik na przewód.
Co do pręcików, to na pierwszych fotkach nie widać było tych zagięć, na ostatnim je widać, wyglądają te pręty dobrze.
Dlaczego wyskakują to by trzeba sprawdzić na miejscu, "na żywo". Czy się nieco wygięły czy obrobiły otwory na nie w zamku. Może mają być tam jakieś zawleczki (kto rozbierał drzwi "dwójki"?).



Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » czw mar 18, 2010 00:22

Zico63b pisze:Pod radio nie polecam, są to zwykle bardzo cienkie przewody. Zapalniczka pobiera sporo prądu i te cienkie moga tego nie wytrzymać. Można pobrać napięcie z tyłu skrzynki bezpiecznikowej, są tam czerwone przewody stale pod napięciem. Należy tylko dać bezpiecznik na przewód.
Co do pręcików, to na pierwszych fotkach nie widać było tych zagięć, na ostatnim je widać, wyglądają te pręty dobrze.
Dlaczego wyskakują to by trzeba sprawdzić na miejscu, "na żywo". Czy się nieco wygięły czy obrobiły otwory na nie w zamku. Może mają być tam jakieś zawleczki (kto rozbierał drzwi "dwójki"?).
O ja nie wiem ale nie to że one wyskakują tylko ja z takimi kupiłam,może po prostu są nie zmontowane,a ktoś nie potrafił tego zrobic i tak byly bo tak przegladając te zdjęcie techniczne to te pręciki mają byc wsadzoe jakos tam czy przykrecone?
I czy trzeba odkręcac ten caly zamek czy wystarczy tylko obicie? W ogole jak to naprawic i czy to trudne i czy jak ewentualnie sie by odkrecilo ten zamek to czy sie nic nie zepsuje?

[ Dodano: 17 Mar 2010 23:25 ]
Aha,a co do tej zapalniczki to ona by chyba dużo nie ciągneła mocy bo była by tylko do Gps głównie po to aby sie podładował...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 18, 2010 00:29

pręciki mają mieć na końcu plastykowe zabezpieczenie ktore chroni je pred wypadnięciem z zamka, niestety nie znalazłem teraz odpowiednij fotki żeby to pokazać,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » czw mar 18, 2010 00:36

A to sie domyslam ze nie ma tam w srodku tych plastików? a bez tego nie da rady tego naprawic,a czy można gdzieś kupic te plastiki? Np. W hurtowni?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw mar 18, 2010 00:41

Jeśli Koleżanka zamierza używać to tylko jako gniazdo zasilania, to GPS-ik oczywiście wytrzyma i ułatwia to całą sytuację - zasilanie radia idzie już przez bezpiecznik. Byle tylko nikt nie włożył faktycznej zapalniczki.
Do dostania się do środka drzwi i założenia pręcików wystarczy zdjąć obicie i poluzować zamek, nie odkręcać. Takie plastikowe zaczepy miały kiedyś Fiaty 126p, może na szrocie by były. A może te plastiki leżą sobie w drzwiach na dole?
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 00:44 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » czw mar 18, 2010 00:51

Byle tylko nikt nie włożył faktycznej zapalniczki.
Nie rozumiem,czyli czego,bo ta ładowarka Gps to taka z tym bolcem co sie wkłada do tego gniazda zapalniczki.

Aha to fajnie że nie trzeba odkręcać całego zamku ale bez tych plastikow i tak tego nie da się zrobic?
A można czyms te plastiki zastąpic i ewentualnie bym prosila o nazwę fachową tych plastików i tych precikow żeby wiedziec jak zapytać w hurtowni.



Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: lukiskwuki » czw mar 18, 2010 00:53

a ja mam takie pytanko w jakich wersjach były dwie zapalniczki??


[img]http://images40.fotosik.pl/279/144bed300257a022med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw mar 18, 2010 00:58

Chodziło mi o wkład zapalniczki, taki jakim odpala się papierosa. A to co jest w wbudowane w tunelu to gniazdo zapalniczki.
Plasticzki bym nazwał "zabezpieczenie cięgła zamka" i "zabezpieczenie cięgła blokady zamka" lub wziął te pręty (lub chociaż jeden) ze sobą.


Jutro będę w salonie VW to zapytam ich co i jak...

Wracając do sprawy gniazda zapalniczki.
Nie chce mi się wierzyć, że nie ma gdzieś wtyczki do tego gniazda. Do radia idzie czerwony przewód, to zasilanie. Idąc po tym przewodzie, powinna Koleżanka natrafić na wtyk na trzy piny. Z radia przychodzi nasz czerwony i łączy się z czerwono-szarym ze skrzynki bezpieczników. Z drugiej strony złącza wychodzić powinien także szaro-czerwony, już prosto do gniazda zapalniczki.
Tak więc można spróbować w taki właśnie sposób odszukać to zasilanie. Może gdzieś w czeluściach kabiny, pod radiem czy wykładziną – leży ta wtyczka.
A gdyby jednak ktoś ją odciął z nieznanych powodów, to trudno, pozostają rady powyżej.




:mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 02:45 przez Zico63b, łącznie zmieniany 3 razy.



Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » czw mar 18, 2010 19:06

Zico63b pisze:Chodziło mi o wkład zapalniczki, taki jakim odpala się papierosa. A to co jest w wbudowane w tunelu to gniazdo zapalniczki.
Plasticzki bym nazwał "zabezpieczenie cięgła zamka" i "zabezpieczenie cięgła blokady zamka" lub wziął te pręty (lub chociaż jeden) ze sobą.


Jutro będę w salonie VW to zapytam ich co i jak...
Ok.super,bardzo dziękuję,
Pozdrawiam

[ Dodano: 18 Mar 2010 18:03 ]
Odkręciłam tapicerkę i znalazłam takie cos
Obrazek
Czy to jest ta część??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw mar 18, 2010 20:59

Byłem dziś w Interwelm Bielsko (salon VW) i tam przeglądaliśmy ich ETK-ę, pytaliśmy nawet mechanika - zarzekają się, że na tych drutach nie ma być żadnych zabezpieczeń! Jestem niebywale zdziwiony jak to ma się trzymać, lecz wpierają że się trzyma i w każdym tak jest. Myślałem że rysunek zamka, który znalazłem na VAG-CAT po prostu nie uwzględnia takich spinek.
Plastyki widoczne na fotografii są od czegoś innego, jak gdyby nakładane były na coś o płaskim kształcie - nie na okrągły pręt. Jeśli są tam widoczne numery VW (9 lub 10 znaków) ustalimy do czego są.
Wynika z tego, że albo po prostu nie są włożone albo są tak obrobione same pręty lub otwory dla nich że wypadają przy używaniu.


Np. 321 837 080 to dziś część 357 837 083 i jest to część nr 5. Nie jest to spinka w rozumieniu "zabezpieczenie pręta przed wyskoczeniem" lecz po prostu część zatrzaskiwana w zamku, do której wciska/wkłada ten omawiany pręt. Podobnie zapewne i pozostałe części.
Tak więc przy niefachowym demontażu przez kogoś tego zamka - te części mu powypadały i nie wiedział jak to poskładać.
Chyba wystarczy zanalizować budowę sterowań zamka, powkładać plastyki na swe miejsca i może zadziała.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 23:36 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Jadzia49
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 05, 2008 13:58
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Jadzia49 » czw mar 18, 2010 22:15

Numer+tej części to
IPC 321837880
Lub
IPC 321837980
Czesc na pewno jest orginalna od Golfa...

[ Dodano: 18 Mar 2010 21:21 ]
Lub jeszcze
IPC 321837080

[ Dodano: 23 Mar 2010 16:06 ]
Naprawione!
Bardzo dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 217 gości