montaz przednich swiatel przeciwmgielnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rozi111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 17:43
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

montaz przednich swiatel przeciwmgielnych

Post autor: rozi111 » wt lis 17, 2009 18:02

witam kolegow i kolezanki to moj pierwszy post i prosze was o wyrozumialosc
mam taki problem zakupilem swiatla przeciwmgielne po zdjeciu zaslepek w zderzaku nie widze zadnych kostek, kabli pod co moglbym te swiatla podlaczyc poprosze o jakis opis jak moglbym je podpiac i czy swiatla przednie razem w tylnymi sie wlaczaja czy jest jakis osobny wlacznik do przednich
dziekuje za wszystkie podpowiedzi



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: michalqqr » wt lis 17, 2009 19:43

rozi111 pisze:w zderzaku nie widze zadnych kostek, kabli pod co moglbym te swiatla podlaczyc
instalacja jest poprowadzona do złącza nad chłodnicą
rozi111 pisze:jakis opis jak moglbym je podpiac
na forum gdzieś jest funkcja szukaj
rozi111 pisze:i czy swiatla przednie razem w tylnymi sie wlaczaja
nie
rozi111 pisze:czy jest jakis osobny wlacznik do przednich
włącznik jest taki sam jak do tylnych tylko ma dodatkową kontrolkę i pokrętło które można wyciągać w dwóch stopniach a nie jak przy tylnych przeciwmgielnych w jednym



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lis 17, 2009 19:46

Na pasie przednim, nad chłodnicą jest takie złącze:
Obrazek
Należy sprawdzić czy jest w nim kabel biało-żółty, nie pomylić z białym lub żółtym, które też tam są. Jeśli są należy tylko zmienić wyłącznik główny na wersję z przednimi przeciwmgielnymi, a może nawet taki u Kolegi jest (ma on dwie diody na prawo od gałki a nie jedną jak zwykłe wyłączniki)?
Gdy nie ma kabla w złączu - należy zrobić instalkę z przekaźnikiem, a pobrać sygnał dla cewki przekaźnika ze świateł pozycyjnych.

W oryginalnym wyłączniku, reflektory włącza się przez wyciągnięcie gałki do siebie na "jeden ząbek"; dalsze wyciągnięcie, na kolejny "ząbek" powoduje dodatkowo włączenie tylnego światła przeciwmgielnego, nie wyłączając reflektorów.
W standardowych włącznikach, już na pierwszym "ząbku" świeci tył a przodu po prostu nie ma.

W zależności od sytuacji jaka jest w wozie Kolegi, należy odpowiednio postąpić, taj jak podpowiadają Koledzy.
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2009 19:53 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



rozi111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lis 17, 2009 17:43
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: rozi111 » śr lis 18, 2009 04:56

dziekuje wszystkim za podpowiedzi o to mi chodzilo



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » śr lis 18, 2009 10:56

Zico63b pisze: W standardowych włącznikach, już na pierwszym "ząbku" świeci tył a przodu po prostu nie ma.
Kolego jak nie wiesz to nie pisz bo cały rok miałem przerobiony standardowy włącznik pod przednie halogeny.
W standardzie (bez przodu) masz tak że jak włączysz tylne przeciwmgielne to świecą również przednie. Ja u siebie przerobiłem na włącznik dwustopniowy tylko, że bez kontrolki przednich przeciwmgielnych


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr lis 18, 2009 20:25

danioo pisze:
Zico63b pisze: W standardowych włącznikach, już na pierwszym "ząbku" świeci tył a przodu po prostu nie ma.
Kolego jak nie wiesz to nie pisz bo cały rok miałem przerobiony standardowy włącznik pod przednie halogeny.
W standardzie (bez przodu) masz tak że jak włączysz tylne przeciwmgielne to świecą również przednie. Ja u siebie przerobiłem na włącznik dwustopniowy tylko, że bez kontrolki przednich przeciwmgielnych
Nie rozumiem tego tekstu! Przecież pisałem "w standardowych" a więc nie przerobionych i tylko dla światła tylnego.
Przednie reflektory przeciwmgłowe to wyposażenie dodatkowe.
Po przeróbce to już może mi włączać nawet prysznic w bagażniku!



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » śr lis 18, 2009 22:54

:kwiat:


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lis 18, 2009 23:42

przecie oryginalny nieprzerabiany włącznik bez opcji halogenów po wyciągnięciu pokrętła załączy zarówno tylne jak i przednie przeciwmgielne razem. Przeróbka takiego włączika jest prosta, jest na forum opisana i polega na tym że pokrętło dostaje dodatkową środkową pozycję w czasie wyciągania, która włącza tylko przednie przecimgielne. Sam ma tak zrobione, mis fazi chyba radził jak to zrobić z fotkami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

szakal_kp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 04, 2008 19:32
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: szakal_kp » sob mar 13, 2010 17:14

A czy ktoś może podpowiedzieć, jak poprowadzić instalacje dla mk4 ?? W kostce przełącznika świateł niema poprowadzonego przewodu do przeciwmgłowych przednich. Jak poprowadzić instalację od przełącznika do ... ? no właśnie gdzie dalej?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 15, 2010 22:08

Prowadzenie tego w sposób idealnie taki jak w wersji fabrycznej jest nieco skomplikowany. Wymaga dostania się do tyłu skrzynki bezpieczników, wpinania w odpowiednie złącza i przewody. W dodatku, oryginalnie świateł p.mgielnych przednich nie można użyć gdy są włączone drogowe oraz gdy samochód jechał na samych p.mgielnych i wyłączyliśmy zapłon i pozostawiliśmy pojazd na pozycyjnych - p.mgielne gasną ale ich przekaźnik nadal pracuje!
Można prościej.
Ze styku NL wyłącznika czyli pin 8 pobieramy napięcie na cewkę przekaźnika 86, masa cewki (85) idzie do dowolnej blachy. Do pinu 30 przekaźnika doprowadzamy przez bezpiecznik 15A (!)stałego plusa, np. prosto z akumulatora. Oprawkę bezpiecznika na przewód dostaniemy bez trudu w motoryzacyjnym, elektronicznym bądź na "alledrogo". Przekaźnik (np. "do świateł" czyli Zelmot typ 541 lub odpowiednik) z kolei dajemy w wygodne nam miejsce.
Z pinu 87 (tu kolejna uwaga: nie 87a lecz 87 - inaczej będzie działać źle) przekaźnika lecimy już prosto do lamp (można też do 10-cio pinowego złącza elektryki przedniego pasa).
Przekrój przewodów do 85 i 86 przekaźnika wystarczy 0,75mm² ale do pinów 30 i 87 już polecam 2,5mm² (fabrycznie jest 1,5mm² i jest to graniczna dolna wartość!).



szakal_kp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 04, 2008 19:32
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: szakal_kp » śr mar 17, 2010 20:55

Zico63b pisze:(można też do 10-cio pinowego złącza elektryki przedniego pasa).
Czy to złącze też znajduje się w mk4 ??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » śr mar 17, 2010 22:10

W Golfie 4 są dwa takie złącza: na prawym i lewym reflektorze, zawierające komplet przewodów. Jeśli jest to wersja z p.mgłowymi w reflektorze - przewód idzie poprzez to złącze (pin 2 w obu złączach). Ma inny kształt, jest to raczej wtyk reflektora i wygląda jak poniżej (część nr 5). Nie pamiętam jak jest w wersjach z lampami w atrapie pod zderzakiem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 22:17 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości