Miska olejowa do 2.0 AQY

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Miska olejowa do 2.0 AQY

Post autor: Freyu » wt mar 02, 2010 23:42

Witam. Chciałbym niebawem wymienić miskę olejową, bo obecna ma zerwany gwint i sobie olej z wolna pokapuje. Przeglądając oferty na allegro widzę że są z otworem na czujnik i bez. Niestety nie wiem czy u mnie jest takowy czujnik stąd pytanie jaka miska do AQY 2.0 z 99r? Z góry dzięki za pomoc.



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » śr mar 03, 2010 08:07

Problem taki że na razie nie mam możliwości zobaczyć dokładnie co i jak pod spodem. A czy w tym modelu jest tak czy inaczej to właśnie ja się pytam, bo nie wiem i myślałem że ktoś mi podpowie.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » śr mar 03, 2010 21:19

Gwint jak się domyślam masz zerwany w korku od spuszczania oleju tak? Co do czujnika poziomu oleju to chyba zależy od doposażenia auta przy zakupie. Ja np podobnie jak Ty mam aqy z 99r i czujnika nie mam. Nie lepiej przegwintować na rozmiar większy gwint? taniej Cie to wyjdzie..



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » śr mar 03, 2010 21:44

Ha, a o tym nie pomyślałem. Faktycznie pokombinuję. Z tego co widzę jednak bez oglądnięcia od spodu się nie obejdzie. Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi. Aha, jeszcze zapytam czy w Twoim AQY też ci znika olej i co jakiś czas musisz uzupełniać? Z tego co poczytałem na forum to kwestia pierścieni itp, ale ja chcę zacząć właśnie od miski bo tam wyraźnie sobie nieco pokapuje.



Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » czw mar 04, 2010 21:24

Też brał olej :rotfl: W tych silnikach producent zastosował beznadziejne trzyczęsciowe pierscienie. To jest powodem duuzych ubytków praktycznie kazdego aqy.Nawet na gwarancji włascieciele skarzyli sie o ubytki oleju w tych silnikach :grrr: Zmien pierscienie i zapomnij o problemie :bigok:



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw mar 04, 2010 23:18

Freyu pisze:ale ja chcę zacząć właśnie od miski bo tam wyraźnie sobie nieco pokapuje.
skad niby to wiesz skoro jej niewidziałes? bo widząc miske czujnik sam rzuca sie w oczy :grin:



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » czw mar 04, 2010 23:26

Wiem, bo latem jeszcze widziałem na miejscu gdzie stałem autem ślad oleju i był to na pewno mój olej. Po drugie jak mi mechanik wymieniał pasek rozrządu to mi mówił, że zerwany jest gwint i kapie.
Co do wymiany pierścieni to chyba nieco za drogi interes.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw mar 04, 2010 23:52

Freyu pisze:Wiem, bo latem jeszcze widziałem na miejscu gdzie stałem autem ślad oleju i był to na pewno mój olej.
ok to wszystko wyjaśnia :grin: ale z drugiej strony skąd mechanik zmieniający rozrząd wie o zerwanym gwincie #-o radze Ci zajrzyj najpierw sam pod spod i dokładnie skontroluj skąd ten wyciek no chyba że ten mechanik wie coś więcej o tym zerwanym gwincie :grin:

[ Dodano: 04 Mar 2010 22:53 ]
przyokazji dowiesz sie co masz kupić :bigok:



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » wt mar 16, 2010 22:44

Odświeżam lekko temat. Dowiadywałem się w sklepie u mnie o miskę i kosztuje dość dużo w porównaniu z allegrowymi. 255 zł kontra 150-170 zł. Różnica znaczna i na robociznę by było ale pytanie czy nie wtopię jak kupię na allegro? Chodzi o to czy nie ma ryzyka że z jakichś powodów nie będzie ewentualnie pasować np układ otworów czy czego tam jeszcze? To że ma być z otworem na czujnik to już wiem.



biro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 08, 2009 08:26
Lokalizacja: Bochnia, Kraków

Post autor: biro » śr mar 17, 2010 15:15

części vw mają swój numer po którym możesz znaleźć daną cześć, lub ewentualnie zamiennik
najlepiej szukać na allegro po kodzie silnika, poprosić o zdjęcia żeby nie była uszkodzona


dodam ze wg programu ETKA numer twojej misy to 038 103 603 N misa olejowa z otworem na sensor poziomu oleju
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 21:28 przez biro, łącznie zmieniany 1 raz.



Freyu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 20:11
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Freyu » śr mar 17, 2010 23:31

Dzięki za pomoc. zobaczę czy w ogóle się decydować na wymianę całej miski bo jak nie jest uszkodzona to i po co? Gadałem wstępnie z mechanikiem i może uda się tylko przegwintować. Po co przepłacać jak ta jest dobra jeszcze. Mimo wszystko informacja o kodzie się przyda, dzięki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 469 gości