1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » pn mar 15, 2010 19:50

feniks79, Kurde nie pamietam tych bledow. Wiem ze jakis o za niskim napieciu i o niedogrzaniu. Oddalem samochod do mechanika i jutro podobno mi zrobi.



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » wt mar 16, 2010 10:51

TOMIX02 pisze:Cytat:
Witam
Moj problem jest nastepujacy dalej pozno mi sie przelacza na gaz czyli dopiero po jakis 3 km -3,5 km. Wymienilem juz czujnik temperatury ( trzeci z kolei) termostat i czujnik hala
tylko czaly czas mi wywala taki blad
537 Regulacja Lambda
poza specyfikacją - wartość górna - BŁĄD SPORADYCZNY
czy to moze byc przez to????

instalacja jest nowa sekwencyjna, gazownik ustawil temperature na 30 stopni bo mowil ze juz nizej nie moze zeby to wszystko dobrze chodzilo.


a co sadza inni???
Kolego w zimę po 0,5 km nie ma możliwości, aby silnik Ci się rozgrzał. Jak chcesz zwiększyć szybkość przełączania się na gaz to nie włączaj ogrzewania dopóki nie przełączy Ci się na gaz, albo nie włączaj na maxa ogrzewania, ponieważ ten sam układ ogrzewania, ogrzewa reduktor gazu.

...albo pojedź do Twojego gazownika i poproś go aby Ci troche zmniejszył temperaturę przełączania się na gaz. Gazownicy średnio chcą to robić, ponieważ niższa temperatura gazu źle wpływa na układ gazowy.

...Twój kolega, któremu przełącza się po 0,5 km ma źle wyregulowany układ gazowy, albo nie ma sekwencji i sam sobie przełącza.


-- [url=http://chomikuj.pl/rich-men/e-booki+-+motoryzacja]Tania jazda samochodem[/url] --

TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » wt mar 16, 2010 17:42

Gazownicy średnio chcą to robić, ponieważ niższa temperatura gazu źle wpływa na układ gazowy.
no wlasnie bo instalka jest na gwarancji i jak oni mi obniza temperature i sie cos zepsuje to beda musieli zrobic w ramach gwarancji dlatego mi powiedzieli ze nizej niz 30 stopnie nie zejdzie:(



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » wt mar 16, 2010 17:45

Poniżej 30 stopni się nie ustawia...



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » wt mar 16, 2010 22:52

Ja mam 35 :grin:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

bonczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 15, 2010 23:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: bonczka » wt mar 16, 2010 23:09

Czesc. mam kilka pytan do Was:) Jestem włascicielką Golfa IV 1.6 SR (AKL) Co ile km powinno sie wymieniać rozrząd i czy pompe wodną też powinnam?? I jeszcze przy odpalaniu przez parenascie sekund zapala mi sie na wyswietlaczu prędkościomierza serwis. Słyszałam ze jest jakis sposób zeby sie tego pozbyc. Coz zrobić :bigok:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt mar 16, 2010 23:11

bonczka pisze:eszcze przy odpalaniu przez parenascie sekund zapala mi sie na wyswietlaczu prędkościomierza serwis. Słyszałam ze jest jakis sposób zeby sie tego pozbyc. Coz zrobić :bigok:
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl
http://www.google.pl/custom?hl=pl&inlan ... .vwgolf.pl



TOMIX02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 10:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: TOMIX02 » śr mar 17, 2010 00:09

Ja mam 35 :grin:
i po jakim odcinku wlacza ci sie gaz???
Widze po wypowiedziach ze chyba mam dobrze to wszystko ustawione. Ale teraz np wrocilem z pracy bylo na polu -6 stopni jak go zapalilem to mi odrazu zgasl chodzil jak traktor i wlaczyl sie na gaz po 4 km, a saslonilem mu dzis na probe cala chlodnice tektura i ogrzewanie bylo na minimum



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr mar 17, 2010 00:10

bonczka pisze:Co ile km powinno sie wymieniać rozrząd i czy pompe wodną też powinnam??
Jeśli nie wiesz kiedy był wymieniany to najlepiej wymienić po zakupie samochodu, pompe wody też wymień, bo jest po drodze przy wymianie i oczywiście też napędzana przez pasek. Często pierwszą wymiane jeśli auto jest od nowości serwisy VW robią po 90 tyś km, każda następna po 60 tyś. km lub 4 latach...



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » śr mar 17, 2010 00:46

TOMIX02, Mnie się gaz otwiera po 5 minutach.... wsiadam do auta wyjazd z garażu, wychodzę zamykam garaż, podjazd do bramy (daleko mam bramę wjazdową od garażu t muszę podjechać :helm: ) wyjazd na ulice i koło cioci mi się otwiera.. ja wiem mysle że tak po 1.5 kilometa jest gaziu :bigok:


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » śr mar 17, 2010 00:50

enzo2211 pisze:koło cioci mi się otwiera...
aaa koło cioci to trzeba było tak od razu :bigok:



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » śr mar 17, 2010 00:50

enzo2211 pisze:TOMIX02, Mnie się gaz otwiera po 5 minutach.... wsiadam do auta wyjazd z garażu, wychodzę zamykam garaż, podjazd do bramy (daleko mam bramę wjazdową od garażu t muszę podjechać :helm: ) wyjazd na ulice i koło cioci mi się otwiera.. ja wiem mysle że tak po 1.5 kilometa jest gaziu :bigok:
Ale wyjeżdżasz z garażu, więc samochód ma większą temperaturę niż stałby na zewnątrz i jest to możliwe.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 00:50 przez _Peeter, łącznie zmieniany 1 raz.


-- [url=http://chomikuj.pl/rich-men/e-booki+-+motoryzacja]Tania jazda samochodem[/url] --

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » śr mar 17, 2010 01:06

Nie zgodze się z Tobą _Peeter, Może i mam w garażu ale i tak jest tam zimno.. wiadomo, nie - 20 ale na pewno jest na minusie bo kalesonami trzęsło w zimie ładnie....


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

Awatar użytkownika
davis79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt lut 15, 2008 00:58
Lokalizacja: śląsk

Post autor: davis79 » śr mar 17, 2010 02:50

Ja mam mały problem z odpalaniem auta. Jak jest zimny to strasznie chodzi, ale jak juz sie rozgrzeje to chodzi fajnie. Wygląda na uszkodzony czujnik temp. tylko który ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości