Dziwne wskazania wyswietlacza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Malek25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 11:12
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Dziwne wskazania wyswietlacza

Post autor: Malek25 » pn mar 15, 2010 14:33

Witam,
Mam pytanie moze błache ale jednak.
Moja bora na wyswietlaczu pokazuje spalanie chwilowe, ale jak np zapale autko to pozakuje ze mi na wolnych obr pali 8.8 l/km, czy jest mozliwosc zmiany zeby pokazywalo rzeczywiste spalanie w danej chwili a nie oszukiwalo?? dodam ze mam tez opla z kompem i tam jest wszystko oki pokazuje tyle ile powinno byc. Mam te autko od nie dawna i tak sie zachowywało od poczatku, czy to normalne??, wyswietlacz pokazuje jakby wszystko z opuznieniem nawet w czasie jazdy.



Awatar użytkownika
wladek78
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pt lis 23, 2007 22:32
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: wladek78 » pn mar 15, 2010 15:05

witaj
wszystko jest oki.ja tez tak mam.

jak włączysz silnik to chwilowe pokazuje dopiero po ilus tam przejechanych metrach

a w czasie jazdy opóźnienie powinno nie byc duze, ale jest



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » pn mar 15, 2010 15:13

Malek25 pisze:ale jak np zapale autko to pozakuje ze mi na wolnych obr pali 8.8 l/km
powinno pokazywać 0,8-0,9 masz coś tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... h+obrotach i tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ch&start=0 i tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... h+obrotach :bigok: :okej:
Ostatnio zmieniony pn mar 15, 2010 15:19 przez szawełło, łącznie zmieniany 5 razy.


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
strumyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 09:56
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: strumyk » pn mar 15, 2010 15:47

Generalnie jest tak ze wskazanie wyświetlacza w komputerze zmienia się co 30 metrów o ile pamiętam. Dlatego jest tak a nie inaczej. Ople miały chwilowe spalanie już od końca lat 80tych (w omegach czy vectrach) i wtedy na postoju pokazywało się spalanie l/h i było to chyba 0,8 l (troszkę dawno, słabo pamiętam). Tu tj w MK4 z tego co się zorientowałem niestety dopiero te nowsze wyświetlacze miały taką opcję (czyli pewnie po lifcie z 2002 roku). Jeśli ktoś z kolegów ma takie auto niech potwierdzi lub zaprzeczy.


Mój MK4 ->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298948

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » pn mar 15, 2010 15:51

strumyk pisze:Generalnie jest tak ze wskazanie wyświetlacza w komputerze zmienia się co 30 metrów o ile pamiętam
koledze Malek25, chodzi o spalanie chwilowe a nie średnie :bigok:


Ba.........................

;)

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Dziwne wskazania wyswietlacza

Post autor: poolak2006 » pn mar 15, 2010 16:04

Malek25 pisze:Witam,
Mam pytanie moze błache ale jednak.
Moja bora na wyswietlaczu pokazuje spalanie chwilowe, ale jak np zapale autko to pozakuje ze mi na wolnych obr pali 8.8 l/km, czy jest mozliwosc zmiany zeby pokazywalo rzeczywiste spalanie w danej chwili a nie oszukiwalo?? dodam ze mam tez opla z kompem i tam jest wszystko oki pokazuje tyle ile powinno byc. Mam te autko od nie dawna i tak sie zachowywało od poczatku, czy to normalne??, wyswietlacz pokazuje jakby wszystko z opuznieniem nawet w czasie jazdy.
To jest rzeczywiste. Bo pokazuje ci spalanie na 100km ... a jak stoisz w miejscu to nie pokonujesz ani centymetra... niektórym samochodom na postoju zmienia się spalanie na spalanie w l/h i tu pokazuje koło 0,9l/h ale jak masz na wyświetlaczu w l/100km to może ci pokazywać 50l/100km, a jak stoisz dłużej to nawet 100l/km... tak ma być i tego nie zmienisz... niektóre samochody mają takie rozwiązanie że np nie pokazują spalania chwilowego ja postoju, zaczynają pokazywać chwilowe spanienie po przekroczeniu np 20km/h
Więc nie kombinuj tylko jeździj.



Malek25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz lis 15, 2009 11:12
Lokalizacja: elblag
Kontakt:

Post autor: Malek25 » wt mar 16, 2010 07:13

Witam,
dzieki koledzy za wyczerpujaca odpowiedz, satysfakcjonuje mnie zupelnie, bylem po prostu ciekawy jak jest u was w autkach, pozdrawiam



Awatar użytkownika
dwoogy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 24, 2010 09:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: dwoogy » wt mar 16, 2010 23:39

u mnie jak odpalę na postoju pokazuje tylko kreski, jak podjadę troszkę 50-100m to pokazuje średnie spalanie (nawet 99,9l/100km :-) - zależy jak długo stałem po odpaleniu) ale jak się potem zatrzymam to pokazuje chwilowe (jak rozgrzany silnik to się wacha 0,7-0,8 l/h) ...

w trasie chwilówka też ma opóźnienie: jak hamuję silnikiem to pokazuje 0,0 l/100km, ale jak depnę w podłogę to pokazuje nawet 25-30 l/100 i to z pewnym opóźnieniem (ok. 1-2 sek.)...
ja uważam takie opóźnienie za normalne


maluch -> fiesta -> golf -> golf ....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 485 gości