[MK3] Problem z lewa tylnią elekt. szybą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

[MK3] Problem z lewa tylnią elekt. szybą

Post autor: broda_85 » ndz mar 14, 2010 18:35

Witam.
Mam elektryczne szyby przy swoim MK3. Problem dotyczy lewej tylnej szyby, która mogę otworzyć palcami, tzn. nic ja nie blokuje, nawet jak jest zamknięty samochód. Wczoraj słyszałem dziwny dźwięk tak jakby coś pękło w tylnych lewych drzwiach, nie wiem może jakaś linka i nawet silniczek nie pracuje, nie słychać go w ogóle. Chciałem się dowiedzieć czy to może być wina silnika od podnoszenia szyb (czy on blokuje w jakiś sposób szybę tak żeby nie można było ja otworzyć palcami??). Przełącznik jest dobry bo podłączałem go do innej szyby i chodziło wszystko.

Proszę o pomoc, moje podejrzenia są w związku z silniczkiem.

Dodam jeszcze że rozbierałem drzwi i wszystko tam jest podłączone.
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 18:37 przez broda_85, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » ndz mar 14, 2010 18:40

ja to rozbieralem dawno moze byc linka urwała sie po prostu albo z szyny spadla jak sie nie myle moze ktos lepiej wie na ten tamat ,szybciej by bylo jak bys to rozebral boczek i bys zaraz wiedzial co jest grane
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 18:41 przez MarioVWGTI, łącznie zmieniany 1 raz.


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: broda_85 » ndz mar 14, 2010 18:44

właśnie boczek rozebrałem i właśnie nic nie zobaczyłem, natomiast szyba nie spadła z szyny. Podejrzewam że może to być silniczek. Może ktoś mi powiedzieć czy silniczek blokuje szybę tak żeby nie można było jej otworzyć palcami, bo nie wiem czy inwestować w silnik, czy po prostu jechać do elektryka i mi wtedy powie czy to sinik czy nie.
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 22:48 przez broda_85, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » ndz mar 14, 2010 19:04

jak sie silniczek spalil czy cos to prawdopodobnie moze blokowac szybe ,moze ktos bedzie wiedzial cos na ten temat lepiej a jak nie to podjedz do elektryka pewnie sprawdzenie duzo nie bedzie kosztowac sprawdzi przyzadem silniczek i wtedy bedziesz wiedzial na 100% szkoda w ciemno kupowac silniczka


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: broda_85 » ndz mar 14, 2010 21:04

zobaczymy, ale jestem prawie w 100% pewny ze to silniczek. Jak ktoś wie co to może być to proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 14, 2010 21:46

silnik blokuje szybę jeśli linka jest cała, u ciebie się potargała trylko źle to obejrzałeś. Trzeba wyjąć cały mechanizm na stół to kilka śrób, a potem odkrtęcić silnik od mechanizmu i zobaczyć na linkę na ślimaku zapewne jest cała porwana


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: broda_85 » ndz mar 14, 2010 22:11

dobra tylko powiedz czemu w ogóle silnika nie słychać??? przecież jak silnik byłby dobry to by były chyba takie pyknięcia że próbuje ruszać, chyba że się mylę???

natomiast przed tym tak miałem, że szyba raz opuściłem i nie mogłem jej podnieść dopiero kilka razy i coś ruszyło wtedy...

no dobra jeśli to będzie linka to gdzie ja mogę dostać, jeśli mogę dostać samą linkę ???
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 22:13 przez broda_85, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 14, 2010 22:16

coś powinno być słychać, przynajmniej pyknięcie przekaźników. Silnik niekoniecznie bo jak linka w ślimaku się zwikłała to silnik nawet nie drgnie taki ma opór. Gdyby nie fakt że jak twierdzisz palcami szybę otwierasz to wskazywałoby to na problem elektryczny. Zrób taki test: próbuj uruchamiać ten silinik, i patrz czy przy tym przygasa lampka w podsufitce ociupinkę, na sekundę dwie, jeśli tak to silnik ciągnie prąd i elektrycznie wszystko jest ok. Oczywiście możesz miec pecha i awaria może być łączona, czyli mechaniczna plus elektryczna, ale to byłby przypadek rzadki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: broda_85 » ndz mar 14, 2010 22:27

byłem przed chwilą w samochodzie i światełko w środku nie mruga jak naciskam i nie ma żadnego pyknięcia (natomiast jak otwieram, przyciskam np. żeby otworzyć prawą szybę to jest te pyknięcie przekaźnika i światełko przygasa). A jak jest silniczek spalony to blokady wtedy nie ma i można sobie otworzyć szybę palcami, zgadza się??

A jeśli będzie to linka i silniczek to gdzie mogę kupić linkę - w każdym sklepie motoryzacyjnym??
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 22:32 przez broda_85, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MarioVWGTI
------TDI-------
------TDI-------
Posty: 128
Rejestracja: czw lut 22, 2007 21:45
Lokalizacja: Bielsko -Biała
Auto: Golf Mk7 variant
Kontakt:

Post autor: MarioVWGTI » ndz mar 14, 2010 22:57

broda_85, jak masz blisko gdzies salon vw zorientuj sie przed zakupem po ile sa ASO ceny moga byc takie same a lepiej orginała kupic ja kupowalem zamek do klapy uzywka 80 -90 zl a w ASO noweczka za 110 zl z kompletem kluczykow :grin: czasem warto zorientowac sie w cenach niby tych drogich ASO


nick z forum MarioGTI---www.vagrox.beljos.pl

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: broda_85 » ndz mar 14, 2010 23:02

MarioVWGTI pisze:jak masz blisko gdzies salon vw zorientuj sie przed zakupem po ile sa ASO
jutro zadzwonię i się dopytam, ale jak coś to w zwykłym motoryzacyjnym też chyba dostanę??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości