Włączanie wstecznego wywołuje błąd - nie działa obrotomierz

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

podruc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 09:50
Lokalizacja: Poznań

Włączanie wstecznego wywołuje błąd - nie działa obrotomierz

Post autor: podruc » ndz mar 14, 2010 14:40

Witam,

Mam problem ze swoim ALH. Auto dziwnie się zachowuje od jakiegoś czasu. Dzieje się tak na ogół po nocy (czyli jak auto postoi trochę). Wiadomo zima więc jest chłodniej, może to wilgoć - nie wiem.

Po odpaleniu gdy wrzucę wsteczny obrotomierz spada do 0 i pokazuje się czerwona kontrolka oleju i 3 razy piknie. Jak wrzucę luz bądź biegi do przodu to wszystko jest ok lub obrotomierz sobie "faluje" - silnik chodzi ok. Jak sie już auto nagrzeje to błąd przestaje się pojawiać przy wstecznym i wszystko jest ok. Na VAGu zero błędów.

Co może to powodować? Jakieś zwarcie w kablach? Gdzie szukać przyczyny? Możę jakieś bezpieczniki, przekaźniki?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

[ Dodano: 14 Mar 2010 13:43 ]
Dodam, że tak samo jak ten błąd po nocy pojawia mi się problem z AIRBAG - skasowanie błędu daje spokój na jeden dzień.

Wszystko opisane tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269461



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz mar 14, 2010 15:31

podruc pisze:Po odpaleniu gdy wrzucę wsteczny obrotomierz spada do 0 i pokazuje się czerwona kontrolka oleju i 3 razy piknie
Zdejm wtyczkę z czujnika cofania na skrzyni biegow. I sprawdz co wtedy sie bedzie dzialo!. Jak bedzie OK to masz odpowiedz! :grin:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

podruc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr wrz 10, 2008 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: podruc » ndz mar 14, 2010 16:57

Dzieki

Sprawdzę to i zobaczę.



hosemariano
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 16:42
Lokalizacja: polska

Post autor: hosemariano » ndz mar 14, 2010 17:24

witam.mam problem z czujnikiem temperatury zewnetrznej. jeden czujnk znalazłem był pod prawym reflektorem ale jest dobry.pokazuje temp. naclimatroniku.gdzie jest drugi czujnik który pokazuje temp. na wyswietlaczu zegarów (obrotomierz)na wyswietlaczu wyswietlają sie różne odczyty od 20 stopni do minus 55 stopni


M.

Awatar użytkownika
micky
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 865
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: micky » śr mar 17, 2010 00:23

hosemariano pisze:witam.mam problem z czujnikiem temperatury zewnetrznej. jeden czujnk znalazłem był pod prawym reflektorem ale jest dobry.pokazuje temp. naclimatroniku.gdzie jest drugi czujnik który pokazuje temp. na wyswietlaczu zegarów (obrotomierz)na wyswietlaczu wyswietlają sie różne odczyty od 20 stopni do minus 55 stopni
siejesz zamieszanie, użyj wyszukiwarki, a potem załóż temat. Twój post nic nie wnosi do tematu założonego przez kolege podruca.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości