Szarpanie przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Szarpanie przy hamowaniu

Post autor: Jacenty80 » pn mar 05, 2007 13:35

Witam wszystkich!
Kilka miesięcy temu wymieniłem z przodu tarcze i klocki, to i to firmy ATE. Od tamtej pory mam problemy (teraz coraz większe, po przejechaniu 7000 km). Podczas hamowania szarpie mi kierownicą, tak jakby hamulce nierówno brały. Czasem jest ten efekt słabszy, czasem silniejszy. Co może być tego przyczyną. Oglądałem już kilkakrotnie tarcze i klocki po zdjęciu kół, ale żadnych dziwnych objawów nie zauważyłem.
Efekt ten występuje najbardziej przy średnim naciśnięciem hamulca, jak depnę mocno to też szarpie, ale mniej.
Zmieniałem koła i nic nie pomogło (myślałem, że może z kołami coś jest nie tak, ale to nie to).
Może ktoś już z takim czymś walczył?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn mar 05, 2007 13:47

układ kierowniczy do sprawdzenia gałki swożnie i ewentualnie amortyzatory jak wiesz układ kierowniczy ma zasadniczy wpływ na jakość hamowania



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » pn mar 05, 2007 13:54

No właśnie dwa tygodnie temu byłem na przeglądzie (jak co roku trzeba pieczątkę wbić:)) i niczego złego nie stwierdzili... niby wszystko w normie...



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Szarpanie przy hamowaniu

Post autor: marcello » pn mar 05, 2007 14:02

Jacenty80 pisze:Witam wszystkich!
Kilka miesięcy temu wymieniłem z przodu tarcze i klocki, to i to firmy ATE. Od tamtej pory mam problemy (teraz coraz większe, po przejechaniu 7000 km). Podczas hamowania szarpie mi kierownicą, tak jakby hamulce nierówno brały. Czasem jest ten efekt słabszy, czasem silniejszy. Co może być tego przyczyną. Oglądałem już kilkakrotnie tarcze i klocki po zdjęciu kół, ale żadnych dziwnych objawów nie zauważyłem.
Efekt ten występuje najbardziej przy średnim naciśnięciem hamulca, jak depnę mocno to też szarpie, ale mniej.
Zmieniałem koła i nic nie pomogło (myślałem, że może z kołami coś jest nie tak, ale to nie to).
Może ktoś już z takim czymś walczył?
Pozdrawiam
slyszalem ze duzo ludzi skrazy sie na tarcze ATE (nie wiem czy zla partia czy co) - duzo jest reklamacji na bicie przy nowych tarczach (przebiegi podobne do twego). reklamuj je u sprzedawcy.


OCTAVIA i do tego COMBI

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn mar 05, 2007 14:15

Może zaciski nie przesuwają się swobodnie na pływakach. To chyba mogłoby spowodować podobne objawy. Jak naciskasz mocniej to je rusza. Ale to tylko domysły, mogę się mylić.



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » pn mar 05, 2007 16:35

Niedługo będę zmieniał przewody hamulcowe, to dokładnie obejrzę. Trzęsie się cały przód, więc to chyba nie układ kierowniczy...



Sly108
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt gru 20, 2005 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Sly108 » pn mar 05, 2007 19:19

Wszystko możliwe że masz krzywe tarcze. Poprostu mogłeś trafić na jakąś wadliwą partie. Musisz je zareklamować.



gacekrallyteam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 04, 2009 12:50
Lokalizacja: opolskie

Post autor: gacekrallyteam » ndz mar 14, 2010 09:59

ze tak zapytam co zrobilems aby usunac ten problem??? bo mam dokladnie taki sam


gacek

Awatar użytkownika
wojtek0231
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:49
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: wojtek0231 » ndz mar 14, 2010 13:16

Siemka. Podnieś na lewarku i pokręć kołem, zobaczysz czy w którymś miejscu wyraźnie mocniej ociera o klocek jeśli tak to odkręć tarcze i dokładnie wyczyść to miejsce gdzie styka się tarcza z piastą. Być może że zostało trochę rdzy i nie równo przylega i fajta.
Pozdrawiam


Choć życie ciąży a psychika siada... nie poddaję się, to moja zasada!
Obrazek

gacekrallyteam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 04, 2009 12:50
Lokalizacja: opolskie

Post autor: gacekrallyteam » ndz mar 14, 2010 13:53

dzieki za podpowiedz sprawdze to, mam nadzieje ze pomoze


gacek

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Re: Szarpanie przy hamowaniu

Post autor: damian_piaski » ndz mar 14, 2010 16:09

Mam u siebie to samo, tylko ze tarcze Brembo, jak poradzisz sobie z tym problemem to podziel sie z nami.

Jak zdejmiesz zaciski to sprawdź w jakim są stanie tulejki teflonowe- moze to wina ich zyżycia???
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 16:10 przez damian_piaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości