Kupilem i wyszly problemy >>>GOLF 4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

masterss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 10:58
Lokalizacja: Gliwice

Kupilem i wyszly problemy >>>GOLF 4

Post autor: masterss » ndz mar 14, 2010 11:37

Witam wszystkich jako swierzak :pub:

kupilem miesiac temu golfa 4 1.9tdi 110km i juz wyszly problemy a mianowice:::::

----problemy pierwszy to jest taki ze gdy hamuje powoli do zera np na czerwonym swietle to na samym koncy wlancza mi sie ABS a auto sie jeszcze powolutku toczy na desce rozdzielczej pali sie caly czas zolta kontrolka cos takiego (O) bardzo irytujaca sprawa :otepienie: sprawdzilem klocki hamulcowe i jeszcze jest ich sporo...

-----drugi problem to taki ze prawdopodobnie mam do wymiany popychacze szklanki bo strasznie cyka metalicznie.pytanie czy ktos mi moze przedstawic to krok po kroku i jeszcze ewentualnie dodac schemat znakow na rozrzadzie bo chce sprawdzic czy jest dobrze ustawiony...

jestem nowy na forum i troszke minie jak go calego ogarne :D



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » ndz mar 14, 2010 11:53

masterss,
podepnij pod vaga, a co do kontrolki to moze czujnik zuzycia jest zle przyczepiony lub cos podobnego i daje sygnal o zurzyciu klockow.
co do znakow to lepiej daj to sprawdzenia mechanikowi, jak do konca nie ogarniasz tego.
bo to jednak rozrzad, takze lepiej miec to zrobione profi.
na vagu tez kat wtrysku sprawdz przy okazji.
widze ze z gliwic jestes, jak cos to sluze VAGiem ;p
pozdro


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

masterss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 10:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: masterss » ndz mar 14, 2010 12:00

a czujnik zuzycia jest na wszystkich kolach??i czy jezeli podlacze pod VAGa to pokaze ktory jest walniety??


co do oznaczen to sobie poradze tylko niewiem na co patrzec i potrzebuje np.schematu



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » ndz mar 14, 2010 12:04

Jeśli chodzi o kontrolkę to sprawdź wtyczki z tymi kabelkami od tych klocków może coś nie łączy. Jeszcze klocków jest, to znaczy ile jest tej okładziny? Może od strony tłoczka jest już ich mniej?



masterss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 10:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: masterss » ndz mar 14, 2010 12:11

postaram sie dzisiaj jeszcze dodac zdjecie bo jedna rzecz mnie niepokoi

okladziny sa ok i od strony tloczka i od drugiej



Dziadek54
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 24, 2007 21:01
Lokalizacja: Sląsk/Świętokrzyskie

Post autor: Dziadek54 » ndz mar 14, 2010 20:45

a czujnik zuzycia jest na wszystkich kolach??i czy jezeli podlacze pod VAGa to pokaze ktory jest walniety??


czujnik zużycia klockow jest tylko w lewym przednim kole a dokladnie w klocu hamlcowym po starciu klocka do okreslonego poziomu zwiera sie styk zatopiony w klocku z tarcza hamulcowa zamykajac obwod i zapala kontrolke



masterss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 10:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: masterss » ndz mar 14, 2010 21:24

Dziadek54 pisze:

czujnik zużycia klockow jest tylko w lewym przednim kole a dokladnie w klocu hamlcowym po starciu klocka do okreslonego poziomu zwiera sie styk zatopiony w klocku z tarcza hamulcowa zamykajac obwod i zapala kontrolke

o to mi chodzilo i przyczyna jest urwany kabelek

dzinks Dziadek54 :pub:


ale pozostaje jeszcze ten drugi problem z popychaczami :crazy:

[ Dodano: 16 Mar 2010 20:20 ]
niestety za szybko sie cieszylem :crazy: owszem byl urwany kabelek z czujnika i na dodatek aklocki byly bez czujnikow.kupilem klocki z czujnikami podlaczylem i kontrolka tego typu zolta (O)zgasla ale niestety dalej wlancza sie ABS a auto powoli sie toczy niewiem co jest! :crazy:

[ Dodano: 16 Mar 2010 20:21 ]
aca jeszcze jedno odnosnie stukania a mianowice wybite szklanki na 3 cylindrze koszty naprawy 240zl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 163 gości