gasną światła mijania podczas jazdy i wysokie obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wasiul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 13, 2010 13:51
Lokalizacja: Grajewo

gasną światła mijania podczas jazdy i wysokie obroty silnika

Post autor: wasiul » sob mar 13, 2010 15:34

Witam jestem tu nowy. Mam problem z moim vw jetta II '91 1,6 benzyna-gaz. Problemy sa 3 a zatem:
1. Swiatła mijania podczas jazdy gasną same, gdy mrugnę długimi zapalą sie ale po jakims czasie znów gasną moze ktos z was wie jak rozwiązac ten problem, próbowałem juz wielu zeczy zmieniałem kostki, włącznik świateł odlanczalem silniczki do regulacji i nic .

2. Po przekręceniu kluczyka tak aby zapaliły sie kontrolki pod maską cos pyka "pyk pyk pyk" i tak cały czas. i od tego momentu silnik ma wysokie obroty na biegu jałowym jak i podczas jazdy. Znalazłem miejsce pykania znajduje sie ono po prawej stronie na samej górze zasłonieta osłonko jakas częśc, dokładnie nie wiem jak ona sie nazywa. Na niej na wierzchu jest podłączone cos na czym jest napisane telefunken electronic. Częśc jest chyba od instalacji lpg bo w samochodzie kolegi takiej nie ma a on nie ma gazu.

w zaznaczonym miejscy znajduje się ta częśc co pyka (na zdjeciu jej nie ma bo to zdjecie z neta)
Obrazek

3. Zamek centralny nie dziala, wczesniej działał bez problemu przy otwieraniu tylko zaburczy w prawych tylnich dzwiach i nic nie otwiera trzeba recznie

Prosze was o szybka pomoc z góry dziekuje



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » sob mar 13, 2010 15:42

na 1 twoj problem zajol bym sie przekaznikiem swiatel. na to co piszesz... prawdopodobnie styki w przekazniku sie wyrobily i nie styka czsami. 2 to bym odlaczyl glowne zasilanie instalcji gazowej i wtedy zobaczyl co sie dzieje.a 3 to jaki centralny orginal na pompke czy na silownikach?



wasiul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 13, 2010 13:51
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: wasiul » sob mar 13, 2010 16:16

gdzie dokładnie odłańcza sie te glowne zasilanie lpg? centralny orginał na pompke.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » sob mar 13, 2010 16:22

przewaznie do klemy plusowej jest dolaczony kabel z bezpiecznikiem.

[ Dodano: 13 Mar 2010 15:25 ]
a z centralnym to raczej pompa juz niedomaga albo z jej zasilaniem cos nie tak. bo jesli reaguje, to sterownie dziala. tylko element wykonujacy podcisnienie w ukladzie centralnego przy zamknieciu nie funkcjonuje.



greg

Post autor: greg » sob mar 13, 2010 18:23

wasiul pisze:1. Swiatła mijania podczas jazdy gasną same, gdy mrugnę długimi zapalą sie ale po jakims czasie znów gasną moze ktos z was wie jak rozwiązac ten problem, próbowałem juz wielu zeczy zmieniałem kostki, włącznik świateł odlanczalem silniczki do regulacji i nic .
włącznik świateł do wymiany
FIRERS pisze:na 1 twoj problem zajol bym sie przekaznikiem swiatel. na to co piszesz... prawdopodobnie styki w przekazniku sie wyrobily i nie styka czsami
golf i jetta (aż do modelu 5) nie mają przekaźników świateł



wasiul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 13, 2010 13:51
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: wasiul » sob mar 13, 2010 18:34

włącznik świateł juz wymieniałem na nowy macie jeszcze jakies pomysły



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 354 gości