brak reakcji rozrusznika po przekręceniu stacyjki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Boosterpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 27, 2005 00:52
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

brak reakcji rozrusznika po przekręceniu stacyjki

Post autor: Boosterpl » czw mar 11, 2010 22:51

Dziś miałem po praz pierwszy nietypową sytuację. Po pracy chciałem odpalić golfa a tu brak reakcji. Tzn "na raz" kontrolki się zapalają, a na dwa totalnie brak reakcji, zupełnie nic, cisza. Żadnych dźwięków, zero spadku napięci, zupełnie nic się nie dzieje. I tak parę prób i wciąż cisza, odpaliłem go na pych to zaskoczył. Przejechałem 2km, gaszę. Wkładam kluczyk i już kręci normalnie.
Zastanawiam się co to mogło być? Chciałbym uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, bo nie zawsze można pchnąć. Jakieś sugestie?



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw mar 11, 2010 23:09

Boosterpl pisze:Zastanawiam się co to mogło być
prawdopodobnie kończy się kostka stacyjki



Boosterpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 27, 2005 00:52
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Post autor: Boosterpl » czw mar 11, 2010 23:12

Przemo440 pisze:
Boosterpl pisze:Zastanawiam się co to mogło być
prawdopodobnie kończy się kostka stacyjki
Kostka? Dziwne, że po wielu próbach nawet nie drygło nic, dopiero jak kawałek przejechałem. A ile taka kostka oryginał, ktoś się orientuje?
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 23:12 przez Boosterpl, łącznie zmieniany 1 raz.



sebu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 09, 2009 19:44
Lokalizacja: zielonka

Post autor: sebu » czw mar 11, 2010 23:13

Boosterpl pisze:Zastanawiam się co to mogło być?
stawiał bym na rozrusznik
czy kostka czy rozrusznik to i tak wizyta u elektryka :bigok:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
octavia 110 km
sprzęgło od G 60 miękka jazda
REGULAMIN CZASAMI SKŁANIA DO REFLEKSJI.

janusz1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw mar 05, 2009 21:40
Lokalizacja: Lubaczów
Kontakt:

Post autor: janusz1973 » czw mar 11, 2010 23:15

Ja myślę , że masz już zużyte szczotki które od czasu do czasu zawieszają się. Po ruszeniu z miejsca szczotki się zruszyły się i dzięki temu potem mogłeś zapalić auto.


Janusz

Boosterpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 27, 2005 00:52
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Post autor: Boosterpl » czw mar 11, 2010 23:33

janusz1973 pisze:Ja myślę , że masz już zużyte szczotki które od czasu do czasu zawieszają się. Po ruszeniu z miejsca szczotki się zruszyły się i dzięki temu potem mogłeś zapalić auto.
Szczotki? To chyba byłby jakiś spadek napięcia po przekręceniu? Może jakiś przekaźnik?
Dodam, iż dbam o akku i rozrusznik. Częste długie trasy, a na krótkich postojach w ogóle nie gaszę auta. Zamykam je drugim kluczykiem. Niech tylko ekolodzy nie krzyczą!

Który przekaźnik steruje bendixem?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt mar 12, 2010 00:52

Rozrusznik z włącznikiem elektromagnetycznym (niepoprawnie zwanym bendixem, to coś innego) ma taki układ, iż po zużyciu się szczotek elektromagnes nie zadziała.
Przekaźnikiem jest właśnie ten wyłącznik, na niego idzie prąd prościutko ze stacyjki, bez żadnych więcej "pośredników".
Jeśli na przewodzie czarno-czerwonym przy rozruszniku pojawia się napięcie po przekręceniu stacyjki w poz. start - instalacja jest sprawna i trzeba zajrzeć do rozrusznika.
Może to być drobiazg - szczotki, może też wyłącznik.

P.S. Kto by też gasił Diesla na chwilę? Popieram Kolegę :okej: A o fachowości ekologów najlepiej świadczy ich ostatnia wpadka z "ocieplaniem" się klimatu :rotfl:
Obrazek

To jest ten wyłącznik elektromagnetyczny - można powiedzieć że to przekaźnik. Uzwojenie włączające jest dołączone do masy poprzez szczotki właśnie. Więc brak styku szczotek (zabrudzenie, zatarcie się w prowadnicach) czy zwykłe zużycie - spowoduje niedziałanie układu.
Ostatnio zmieniony pt mar 12, 2010 01:05 przez Zico63b, łącznie zmieniany 3 razy.



marko22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 03, 2008 15:00
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: marko22 » pt mar 12, 2010 08:40

Nie wiem czy to ci pomoże,ale ja mjałem tak samo w golfie III. Porostu poluzował sie przewód od rozrusznika przy gniazdku. Także radził bym najpierw sprawdzić okablowanie.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt mar 12, 2010 09:07

Nic innego jak słaby akumlator.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pt mar 12, 2010 11:04

edzio pisze:Nic innego jak słaby akumlator.
gdyby było tak jak uważasz byłby jakiś spadek napięcia nie uważasz :hmm:

Następnym razem sprawdź jak kolega radzi czy stacyjka daje prąd na elektromagnes i będziesz wiedział czy to kostka w stacyjce czy coś z rozrusznikiem

[ Dodano: 12 Mar 2010 10:10 ]
a kabelki nie zaśniedziały czasem...przewod wysokiego napięcia z elektromagnesu na rozrusznik -cały jest?



mariogo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 11, 2010 17:42
Lokalizacja: kraków

Post autor: mariogo1 » pt mar 12, 2010 11:27

Witam ostatnio miałem identyczną awarię i awarii uległ automat rozrusznika.

[ Dodano: 12 Mar 2010 10:38 ]
Jeżeli stanie się tak jeszcze raz można spróbować sprawdzić czy to rozrusznik czy kostka i kawałkiem kabla połączyć bezpośrednio z akumlatora + z automatem na rozruszniku w miejsce tego czerwonego kabelka .Jeżeli rozrusznik nie będzie działał to przyczyna ędzie u niego.PRZY SPRAWDZANIU AUTO MUSI BYĆ NA LUZIE BO MOŻE CIĘ ROZJECHAĆ.


mario

Boosterpl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 27, 2005 00:52
Lokalizacja: Jelenia Gora
Kontakt:

Post autor: Boosterpl » sob mar 13, 2010 20:07

mariogo1, Chyba masz racje to automat, te ustrojstwo na gorze rozrusznika. Dzis prawie za kazdym razem nie odpalal. Rozebralem caly rozrusznik, wszystko w nim miekko i lekko pracowalo. "wypychacz" wirnika także.

Oto fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystko przeczyscilem, ale do automatu sie nie dobralem, nawet nie wiem jak sie go otwiera, zadnych srub czy nitow. Udalo sie napiskac jedynie wd40. Narazie odpala, ale jak sie powtorzy to zamawiam caly automat.



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » sob mar 13, 2010 21:50

Boosterpl pisze:Wszystko przeczyscilem, ale do automatu sie nie dobralem, nawet nie wiem jak sie go otwiera, zadnych srub czy nitow. Udalo sie napiskac jedynie wd40. Narazie odpala, ale jak sie powtorzy to zamawiam caly automat.
automaty zawyczaj są nie rozbielane bo jeżeli cewka sie przepali to raczej nie nawiniesz nowej i tak. Szczotki widać są wporządku, trzeba było go spróbować na krótko.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości