Akumulator sie rozładowuje podczas postoju auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » pn sie 07, 2006 16:41

Bożuch pisze:POwiedzcie mi co mogło rozładować akumulator.NIe jeździłem autem 2 tygodnie bo byłem w szpitalu,auto stało w garażu i przecież przez ostatnie dni nie było zimno. I nawet nie chce zakręcić na tym aku na innym pali bez problemu.Auto już kiedyś tyle stało i bez problemu paliło, dodam jeszcze że bateria ma rok czasu.
zrob to samo czyli zmierz pobor. czasami glupia *#cenzura#* potrafi rozladowac aku tym bardziej jak stal 2 tyg. A masz moze alarm? moze sie wlaczyl i wyladowal Ci aku.


a do frynasa: skoro to 3 bezpiecznik to proponuje odlaczyc radio i sprawdzic czy jest poprawa. Moze miec popsuty obwod zasilania i ciagnie jak glupi, ew. zle podlaczone :P



Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » pn sie 07, 2006 18:55

SwiRek pisze:A masz moze alarm? moze sie wlaczyl i wyladowal Ci aku.
mam alarm ale w garażu go nie włączam,kiedyś też stało 2 tygodnie i nie było problemu


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » pn sie 07, 2006 19:12

frynas pisze:jak silnik pracuje to moge zdjąć kleme z baterii i nie zgasnie
jak tak robisz to trzeba sprawdzic alternator bo kazde zdjecie klem przy pracujacym silniku to raczej pewne uszkodzenie alternatora



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » pn sie 07, 2006 20:16

emgrala pisze:
frynas pisze:jak silnik pracuje to moge zdjąć kleme z baterii i nie zgasnie
jak tak robisz to trzeba sprawdzic alternator bo kazde zdjecie klem przy pracujacym silniku to raczej pewne uszkodzenie alternatora
uszkodzenie? takiej glupoty jeszcze nie slyszalem

Bozuch jak to nie alarm to sprawdz pobor, jesli nie potrawisz to mozemy sie skumac wkoncu tez jestes z kato



frynas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt cze 27, 2006 12:30
Lokalizacja: sieradz
Kontakt:

Post autor: frynas » pn sie 07, 2006 21:44

rozwiązaniem mojego problemu z rozładowującym sie akumulatorem był......przeciekający szyberdach...który powodował zwarcie w obwodzie podświetlenia kabiny....jakies układy pozamakały.....i było zwarcie....doszedłem do tego dzieki waszym wskazówkom a w szczególnosci...piotr2
Forum Master
DUBER SWIEBODZIN...dzieki wielkie ziomek....aha...i jeszcze jutro jade do elektryka bo altyernator tez cos swiruje.....mam nadziej ze to juz bedzie koniec moich problemów....jeszcze raz dzieki za pomoc

[ Dodano: 08 Sie 2006 12:34 ]
alternator juz działa jak ta lala...wymiana regulatora napiecia(koszt 50 PLN)....+20zł dla elektryka....ale pojawił sie jeszcze jeden problem...prawe światło mijania nie działało...okazało sie ze to jest wina skrzynki na bezpieczniki...wiec elektryk podłączył na krótko prawe światło pod układ lewego w skrzynce bezpieczników....ale działa...i skasował za to kolejne 20PLN....mam nadzieje ze bedzie działac


frynas

emgrala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:42
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: emgrala » wt sie 08, 2006 17:44

SwiRek pisze:uszkodzenie? takiej glupoty jeszcze nie slyszalem
to poczytaj troche jak dziala alternator (nie pradnica)



SwiRek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 30, 2005 13:18
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: SwiRek » wt sie 08, 2006 19:15

emgrala pisze:
SwiRek pisze:uszkodzenie? takiej glupoty jeszcze nie slyszalem
to poczytaj troche jak dziala alternator (nie pradnica)
alternator jest pradnica :) tyle ze pradu zmiennego, a poniewaz akumulator jest zrodlem pradu stalego to alternator musi miec zastosowany mostek prostujacy. o czyms zapomnialem?


[img]http://www.acyborg.webpark.pl/off.gif[/img]

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » wt sie 08, 2006 20:03

frynas, dzieki za pochwale :)



Grzechu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 09, 2005 03:21
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Grzechu » pt sie 18, 2006 15:12

frynas pisze:rozwiązaniem mojego problemu z rozładowującym sie akumulatorem był......przeciekający szyberdach...który powodował zwarcie w obwodzie podświetlenia kabiny....jakies układy pozamakały.....i było zwarcie.
Dzięki, to mi chyba pomoże, bo też szukam przyczyny padnięcia aku. Bardzo mądrze zostawiłem uchylony szyberek i po tygodniowym pobycie nad morzem miałem zabawę jak na dziurawej łódce... [to trzeba mieć farta żeby wziąć urlop na okres burzowy, po miesiącu suszy...]

Teraz tylko elektryka znaleźć dobrego i nie za drogiego w wawie. Idę szukać na forum, ale jak ktoś chciałby polecić, to nie krępować się proszę :)



kamil.wilk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 25, 2006 22:11
Lokalizacja: kraków-gorlice. bardziej kraków obecnie
Kontakt:

Post autor: kamil.wilk » sob kwie 14, 2007 08:08

U mnie problemem rozładowywania aku była padnięta dioda w sterowniku silnika.
Pozdrawiam



pawelekk24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: czw lut 19, 2009 02:14
Lokalizacja: NGO/WWL

Post autor: pawelekk24 » pt sty 15, 2010 03:00

u mnie jest ten sam problem regulator wymieniony przez poprzedniego wlasciciela tylko ze toprana po np 1tyg nawet zegarek nawet nie swieci a jak kleme sciagne to po tyg odpali na dotyk
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 03:01 przez pawelekk24, łącznie zmieniany 1 raz.



MichałP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw maja 17, 2007 23:25
Lokalizacja: lubraniec

Post autor: MichałP » czw mar 11, 2010 19:41

Podłączam się do tematu bo nie mogę nigdzie znalźć podpowiedzi na mój problem.
Zamontowałem radio SONY M500R z wywracanym panelem i po mimo wyjęcia kluczyka ze stacyjki zgaśnięcia i zamknięcia się panela radio pobiera mi prąd i po dwóch dniach mam rozładowany akumulator. Pomóżcie jak powinno być podłączone aby trzymało pamięć i nie pobierało prądu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości