Zamek klapy bagażnika kombi i pare innych pytań

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grzesoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Zamek klapy bagażnika kombi i pare innych pytań

Post autor: grzesoko » czw mar 11, 2010 17:04

Witam
Wiem, ze tematy juz byly, ale chce potwierdzic czy dobrze zrozumialem posty z archiwum.
Nie dziala mi czujnik otwarcia klapy tylnej w kombi - nie zapala sie lampka oraz nie wyswietla sie komunikat i teraz pytania (otwierane i zaykanie dziala - mam centralny):
1. czy czujnik znajduje sie w zamku, np takim: http://www.allegro.pl/item948545564_zam ... kombi.html
2. Czy to prawda, ze zamek w kombi jest nienaprawialny/nierozbieralny ?

Dodatkowo wyczytalem, ze golf IV powinien miec czujnik otwarcia maski, a ja zagladam i nic takiego nie widze, na wyswietlaczu takze nic sie nie wyswietla jak mam otwarta maske, a mam dobrze wyposazonego golfa.
Jeszcze mam jeden dylamat, bo od pol roku nikt nie moze stwierdzic czy mam alarm; jaki jest kod wyposazenia (ten, ktory jest na naklejce w bagazniku lub ksiazce serwisowej) ?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw mar 11, 2010 17:19

różne alarmy były zakładane jedne włączają się tylko po otworzeniu drzwi inne włączają się też wtedy kiedy ktoś przez szybę będzie chciał wejść... otwórz szybkę włącz alarm i pomachaj w środku jak się włączy to masz/możesz poszukać czujników w środku. Co do maski to po prawej stronie (strona na przeciwko pasażera) znajduje się kostka koło w okolicach lamy i zbiornika od spryskiwaczy i z niej idą 2 kabelki do zamka. Jeśli masz te 2 kabelki to masz czujnik maski też. Co do klapy bagażnika to wydaje mi się, że w kombi można wymienić ten czujnik.

Mikro w masce --> Obrazek
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 17:23 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



grzesoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lis 03, 2009 16:22
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: grzesoko » czw mar 11, 2010 20:44

Wracam z auta i kolo zbiorniczka spryskiwaczy nie widze zadnych kabelkow, co dziwne do maski wcgodzi wiazka kabelkow, ale nie moge znalezc jej zastosowania. Pech chce, ze auto bylo uderzone wlasnie od strony pasazera, wiec mozliwe, ze komus sie nie chcialo montowac czujnika.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pt mar 12, 2010 01:22

Na zdjęciu wyżej masz zaznaczony ten włącznik co informuje o otwartej masce... zobacz czy go masz i czy idą od niego kable.



Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Post autor: hyper74 » sob mar 13, 2010 10:35

Miałem podobny problem z zamkiem i z czujnikiem tylnej klapy w kombi. Pierwszym moim krokiem było sprawdzenie silnika wycieraczki. Powiedz czy jak wycieraczka chodzi i pryskasz płynem na szybę to czy pryska w jedno miejsce czy chodzi razem z wycieraczką .... jak chodzi to ukręciła się mosiężna rurka idącz przez układ do kręcenia wycieraczki.... wtedy płyn wylatuje bokiem i kapie prosto na zamek.... i czujnik pada.... u mnie tak właśnie było. Zdejmij osłone i sprawdż czy jak spryskujesz sztbę czy nie leci z silnika...


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 436 gości