Uszkodzony przycisk reset przebiegu dziennego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lesio69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Uszkodzony przycisk reset przebiegu dziennego.

Post autor: lesio69 » czw mar 11, 2010 14:45

Witam, przedwczoraj podczas próby ręcznego skasowania inspekcji serwisowej zauważyłem że przestał działać mi przycisk reset od kilometrów ( szukałem na forum ale nikogo z takim problemem nie znalazłem, chyba jestem jedynym z taką usterką). Zdaje sobie sprawę, że muszę zdemontować licznik aby stwierdzić coś więcej ale zastanawiam się jak ten przycisk działa: czy jest zakończony jakąś gumą przewodzącą i na zasadzie zwierania punktu na płytce licznika, czy też w inny sposób i czy możliwe jest gdziekolwiek kupienie samego przycisku a może ktoś znajdzie się kto wie jak taki problem rozwiązać. Dodam, że w tej chwili przy każdym starcie, auto piskiem przypomina mi że mam wykonać serwis co mnie juz zaczyna wkurzać.
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 14:45 przez lesio69, łącznie zmieniany 1 raz.



szen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 22, 2010 22:34
Lokalizacja: Branice
Kontakt:

Post autor: szen » czw mar 11, 2010 15:56

Ja tez z nim mialem kiedys problem samo wcisniecie nie pomagało ale wkoncu doszedlem do tego co jest nie tak. Żeby zresetowac ten licznik musialem zlapac palcami za ten przycisk przekrecic lekko w lewo i w tym samym momencie wcisnac nie puszczajac.



lesio69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lesio69 » czw mar 11, 2010 18:53

Sprawdziłem, niestety w moim przypadku to nie pomaga. Obawiam się, że może jest uszkodzony mikroswitch, który jest wlutowany na płycie zespołu wskaźników. Nie mogę jednak znaleźć schematu aby odszukać jego typ.



marian92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 23, 2006 17:48
Lokalizacja: KONIN

Post autor: marian92 » czw mar 11, 2010 20:19

miałem to samo co ty , ułamany był plastik który jest dociskany przez przycisk do kasowania--oczwiście wszystko to znajduje sie w panelu z licznikiem .trzeba wyjąc licznik i pokombinować ,skleić , dorobic plastik który naciska na przycisk--wszystko to jest bardzo małe - powodzenia--marian



lesio69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lesio69 » czw mar 11, 2010 21:24

marian92, czy ten ułamany plastik o którym piszesz znajdował się w mikroprzełączniku czy też to jest coś innego? I jeszcze czy jak wyjmowałeś licznik to czy odłączałeś akumulator i czy po podłaczeniu licznika nie miałeś jakiś problemów??



marian92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 23, 2006 17:48
Lokalizacja: KONIN

Post autor: marian92 » pt mar 12, 2010 20:29

o ile pamiętam to pęknięty plastik po naciśnięciu przez przycisk kasowania naciska na taki mały przycisk na mikrowyłączniku , tak że mikrowyłącznik to jest osobny element , a ten plastik to jest takim elementem pośrednim między przyciskiem a mikrowyłącznikiem ,Co do wyjęcia licznika to należy opuścić całkowicie kierownice , między licznikiem a kierownicą jest taka osłona elastyczna , trzeba ją zdjąc i tam są chyba 2 wkręty którymi przykręcony jst lcznik , akumulatora nie odłanczałem ,po wysunięciu licznika odłączyłem koski połączeniowe - może coś napisałem nie tak ale robiłem to ponad rok temu i piszę z pamięci a pamięc jest zawodna - może ktoś jeszcze napisze więcej , powodzenia------uszkodzenie to powstaje chyba od zbyt mocnego nzaciskania przycisku kasowani



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 267 gości